Krmivá Dennerle

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ahojte, chcem sa podeliť so skúsenosťami s výrobkami Dennerle.
K akváriu som dostal vzorku CrustaGran, v skutočnosti som s tým kŕmil veľmi dlho, bolo toho dosť. Neváhal som kúpiť nové balenie, ktoré bolo dosť drahé, okolo 7€, ale časom vidím, že sa oplatí. Škatuľka má 100 ml, 51 g (bola plná po samý vrch) a obsahuje plastovú lyžičku na dávkovanie. Dávam 4-5 granuliek na 40 krevetiek denne a skoro z nej neubúda. Granulky na hladine plávajú asi 2-3 sekundy, ak nie je v akváriu silný prúd, spadnú pod miesto, kam boli vhodené, rýchlo klesajú na dno. Krevetky krmivo zacítia do niekoľkých sekúnd a neodídu, kým nie je zjedené všetko. Určite odporúčam.
Zloženie:
Bielkovina 36 %
Tuky: 6,2 %
Vláknina: 6,8 %
Popol: 16,5 %
Vlhkosť: 6 %
crustagran.png
crustagran.png (119.33 KiB) 10427 zobrazení
Dennerle Crusta Brennnessel Stixx
Lisovaná žihľava do valčekov 1,5 cm x 0,4 cm. Na hladine nepláva, rýchlo klesá na dno, krevetky valček zacítia veľmi rýchlo, ostanú pri krvmive kým nezjedia všetko. Dávkujem asi 1/3 valčeka na 40 krevetiek 2 - 3 krát za týždeň. V porovnaní s CrustaGran má jednu malú nevýhodu. Krevetky žerú všetky na jednom valčeku. Ak príde c. japonica a valček ukradne pre seba, nemá šancu nikto iný. Pri CrustaGran sa krevetky rozdelia na menšie skupinky. Z tohto dôvodu dávku rozlamujem na úplne malé úlomky, ale ide to trocha ťažko. Inak je rovnako obľúbené ako CrustaGran. Aj keď veľký papierový obal má v sebe pomerne malé vrecúško, balenie vydrží tiež dosť dlho. Určite odporúčam.
Zloženie:
Bielkovina: 21,6 %
Tuk: 3,5 %
Vláknina: 16,3 %
Popol: 17,9 %
Vlhkosť: 8,9 %
Dennerle-Crusta-Brennessel-Stixx-30g.jpg
Dennerle Algae Wafers
Ide o 100% riasu lisovanú do tenkých plátkov. S týmto výrobkom mám dvojaké skúsenosti. Začiatkom minulého roka som kúpil toto krmivo, ale krevetky ho úplne ignorovali, takže bolo odložené a nedotknuté až do nedávna, kedy som ho znova skúsil. Krevetky sa tentoraz na neho ochotne vrhli, čo ma samého veľmi milo prekvapilo. Loki z akva.sk mi spomínal, že mu túto riasu krevety nechcú žrať. Premýšľam, či to nemá súvislosť s tým, koľko riasy sa v akváriu nachádza. Ak majú riasy dostatok v akváriu, nemajú dôvod krmivo žrať a naopak.
Papierové balenie, podobne ako pri lisovanej žihľave, obsahuje malé lesklé vrecúško, v ktorom je 40 plátkov riasy o veľkosti 2,5 x 4,5 cm. Rozmery naozaj zodpovedajú, ale vzhľad sa dosť líši od obrázka. Dávkovanie nemám celkm doladené, pretože toto krmivo dávam krátko, ale začal som asi so 1/4 plátku na 40 krevetiek.
Jeho veľkou nevýhodou je nízka hmotnosť - pláva na hladine. Pri určitom počte krevetiek síce padne na dno, ale ľahko ho nasaje filter alebo unesie prúd. Vhodné je na podávanie tohto krmiva poučiť štipec, alebo napichnúť na špajdlu. V porovnaní s predošlými krmivami sa mi zdá, že k listu príde menej krevetiek, respektíve k iným krmivám prídu všetky, teraz asi polovica. Príčinou môže byť, že list pláva a nie všetky krevetky ho nájdu. Keď list spadol na dno a uniesol ho prúd na iné miesto, krevetky si ho nevšímali alebo nevedeli nájsť. Nemôžem povedať, že krmivo je samo o sebe zlé, ale treba doladiť spôsob podávania a môže sa stať, že ho krevetky vôbec nebudú žrať.
Zloženie:
Bielkovina: 45,5 %
Tuk: 4,6 %
Vlákina: 1,5 %
Popol: 11,1 %
Vlhkosť: 6,4 %
lisovana riasa.jpg
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa mosfet »

Aj ja mam doma Crusta gran no verziu baby takže granulky sú menšie - aspoň sa s nimi krevetky ľahšie rozdelia a áno chutia vsetkým krevetkám. Mám aj tú lisovanú žíhľavu o ktorú sa s krevetkami bijú dokonca aj otíci :D

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa seic »

zkousel jste nekdo tu novou, PRY premiovou :-) radu od Dennerle - Shrimp King? napr. zakladni krmivo Dennerle Shrimp King Complete, to slozeni vypada perfektne...

Složení: mořská řasa (kelp), moučka z krevet, pšeničný protein, spirulina, kopřiva, vojtěška, kapusta, listy ořešáku královského, listy břízy, listy jinanu dvoulaločného (ginko), slávka zelenoústá, kvasnice, chlorela, dýně, kůra břízy, kůra stromu lapacho, plody arónie, pyl, fenykl, smetánka lékařská, rozmarýn, špenát, výhonky obilí.

http://www.akva-tera.cz/akvaristika/nan ... -30-g.html

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa jamro27 »

seic napísal:zkousel jste nekdo tu novou, PRY premiovou :-) radu od Dennerle - Shrimp King? napr. zakladni krmivo Dennerle Shrimp King Complete, to slozeni vypada perfektne...
Hej ja ju pouzivam komplet, mam celu radu doma a aj poniektory krevetkari ktorym som poskytol vzorky.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa Denis »

Ano tiez pouzivam shrimp king, complete, protein, mineral, baby, color. Hokaido si sam susim, to nekupujem. Neviem na co som este zabudol.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa seic »

dorazilo krmeni Shrimp King Complete, rozmlsane CRS od Rasti to zerou dobre :), trochu prekvapeni, tycinka se dost rychle rozpadne na prach, takze krmitko je nutne... na druhou stranu prijemne prekvapeni, misto 30gr platku dorazilo nemecke vetsi baleni 45gr tycinek ... :D

Složení: mořská řasa, krevetí celozrnná moučka, pšeničné proteiny, sladkovodní řasa, kopřiva, vojtěška, kapusta kadeřavá, lístky vlašského ořechu, lístky břízy, lístky gingo, slávka zelenoústá, pivovarské kvasnice, chlorella, dýně, kůra břízy, kůra lapacho, plody arónie, pyly, fenykl, pampeliška, rozmarýn, špenát, ječmen. Analytická součást: 35,8% přírodních proteinů, 3,8% přírodních tuků, 8,3% přírodní vlákniny, 14,0% popela, 9,7% vlhkosti, 2,26% vápníku, 1,04% sodíku, 0,56% fosforu, 0,36% hořčíku.

Obrázok

Obrázok

Ezz2p
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Okt 2016, 19:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa Ezz2p »

Zkoušel jste někdo Dennerle Shrimp King Cambarellus krmit krevetkám? Resp. jaký je váš názor na vhodnost složení pro krevety?

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa IringPalo »

tymto som neskusal, ale krmim ako zakladnym krmivom od sery pre raky, su to take vencenky. idu po tom najlepsie zo vsetkeho co som skusal, dokonca sa mi zda ze aj lepsie ako dennerle premiove alebo azoo krmiva. odporucam
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Ezz2p
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Okt 2016, 19:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa Ezz2p »

Díky za reakci, Cambarellus jsem zkoušel jako "bonus" krmivo pro CRS, ale nezdá se mi vhodné, granulky jsou drobné, ale velmi tvrdé. Krevety se na ně sice vhnou, ale zpravidla je "ohlodávají" ještě po 24 hodinách, potom nevím, jak zbytek skončí (ty nejprůbojnější si granulku odnesou různě po akváriu).

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa janoch »

Používa niekto Denerle color king? Kúpil som Yellow a chovateľ mi toto poradil na vyfarbenie. Je to dobré krmivo síce sa tam píše, že je to na vyfarbenie yellow, orange red atď. ale radšej sa spýtam. prešiel som všetky staré príspevky o potrave a nikde sa o tom nepíše.

On mi to poradilo ako lepšie vyfarbenie a čítal som aj na nejak EN stránke, že Neocaridini sa vyfarbujú potravou. Čím farbíte? :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa Denis »

Ano ten shrimp king color pouzivam pri cervenych, oranzovych a aj zltych a ciernych. najlepsie by bolo keby cielenu farbu dosiahnes selekciou samozrejme.

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa janoch »

hmm díky za odpoveď, ale neviem teda či ho kupovať alebo radšej čakať a selektovať?

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa macadlo »

Za mna odpoved znie urcite pouzit aj krmivo na zintenzivnenie farby. Krevetky získavajú pigment hlavne zo stravy takze cim roznodejsia, pestrejsia, bohatsia na pigment a kvalitnejsia tym krajsie krevetky. Selekcia musi byt bez toho to nejde ale strava je rovnako dolezita.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Krmivá Dennerle

Príspevok od používateľa janoch »

Dikes

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných