Mikelova 30-ka

Prezentujte svoje krevetkárium
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

ceratophyllum alias rozkatec je super rastlinka pre krevetky ale neviem preco v jednom akvariu sa mi s nim dari a v druhom nie ...

v malej 15tke mi proste odchadzal postupne ale isto ... najlepsie je ze teraz som h osupol do 5 litroveho pohara kde je len strk a zmeska slimakov (slimacia farma odpadlikov) a tam sa mu zatial dari ... bez osvetlenia bez filtracie bez vsetkeho .. len denne svetlo z okna (nepriame) ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Teraz sa znova zacala vacsia aktivita krevetiek, viacere utoky a jednu krevetku(pravdepodobne spustac) s nekoordinovanim plavanim, a zlym vyzorom, ked vyliezala z kokosu, ked bolo vela pomatenych krevetiek vyliezala s malou chvostovou plutvou a neskor ju rozostrela ako vejar(to som este nevidel) no a teraz(10min po zaciatku) zacina byt pokoj ale pancier som nenasiel a krevetka - spustac vyzera rovnako.. Asi z toho znova nic nebude :(

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Neppchopte to tak ze teraz budem komentovat kazde zvliekanie. Ale nieco sa musim spytat. Jedna krevetka vyzera ako zvlecena uplne v pohode, stoji na mieste ale ma obleceny stary pancier na hlavohrudi. Vidim ze ho ma uvolneny a klepeta a podobne veci sa mi zda ze ma tiez mimo panciera na klepeta... Nerozumiem preco teda nevide z toho von. Je vidno ze ma medzeru medzi telom a pancierom asi 2mm.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zistil som ze zvysok tela teda chvost je uz zvleceny a nakloneny kolmo na krevetku(prilepeny k zvlecke hlavohrude) ale stale odtial nechce vyliezt. Pravdepodobne si tam nieco nasla lebo ak zvliekla chovst musela aj hlavohrud... Nechapem naco bolo dobre dotoho liezt ked to mohla okusovat aj zvonka :D. Ak by niekoho zaujimalo ako to dopadlo po vcerajsku: ziadna mrtva(to by som ale hned napisal) a ziadne vajicka(to by som tiez hned napisal) :D.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Na burze som kupil to cerathopyllum a vianocny mach. Kupil som aj jednu neritinu zebra a dvoch slimakov ktorych som zabudol ako sa volaju, maju vezovitu ulitu, vraj sa rozmnozuju raz za 2 mesiace a maju 5 malych ktory vacsinou nepreziju. Maju tmabozltu ulitu a navrchu je jemne bledomodra. Zo strkov som videl len Shirakura a H.E.L.P advanced soil ktory som aj kupil na skusku do toho minicka. Je to len 1l. Z rastlin dam do toho minicka len anubias a vianocny mach. Preto hladam nejaky koren. Bud kupim alebo viem o jednom mieste kde sa nicili stromy, vacsinou jablone. Zistim ci niesu aj ine ako jablone ale ak nie dali by sa pouzit korene z jablone?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Este mam taku otazku k filtracii do 15l akvaria. Vzduchovy molitanovy alebo hang on?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Do 15 L vzduchovy bohato staci a asi aj lepsie, kaskadka by z toho urobila pracku. Inak neviem ake mas plany s tym novym minickom, ale ak to ma byt experiment s chovom v jednoduchsich podmienkach, potom koren by som si dobre rozmyslel. To je vzdy trocha problematicka dekoracia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Plany mam take ze ak sa krevetky rozmnozua pojdu tam, ak budu kapat tuez pojdu tam. Zatial to vyzera ze bude lepsie ale toto co mam teraz. Aj ked mensi objem. Mam do nho aktivny strk, bude odzaciatku napustene RO vodou, doprajem mu dlhsi zabeh a filter asi zoberiem vzduchovy. Nema to ani tak byt experiment, jedine skumanie vlastnosi strku. A tiez nie chov v horsich podmienkach, praveze lepsich. Viac sa mi pozdava ako 30ka. Je to prave tym ze som uz o nieco mudrejsi a niektore chyby neurobim.. Co je zle na koreni? Kedze je to male akvarium tak tam nemam ake rastliny dat. A aby tam boli rastliny tak tam chcem dat koren s anubiasom a xmas machom. Kedze akvariu doprajem dlhsi zabeh tak rad urobim s korenom to co treba a dat ho tam mozem aj par mesiacov po zalozeni, dovtedy tam moze byt nejaka plavajuca egeria.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel ja by som nesiel do toho maleho akvaria s korenom z cerstveho stromu. Keby mas nejaky zabehnuty aspon rok to by som sa uz nebal.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak mam kupit koren? Bude v pohode? Inak sa mi ho neoplati kupit. Este chcem v tom akvariu skumat silu vzduchoveho filtru aby som vedel do dalsich akvarii kde dam plosny posudit ci cerpadlo alebo vzduchovac.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Sila vzduchoveho filtru je prekvapivo velka. Ak mas naladu, mozes urobit maly experiment: zober si prazdny poharik, ponor ho v akvariu tamker po okraj, ale samozrejme tak, aby okraj zostal par milimetrov nad hladinou a nasmeruj nan vyustenie zo vzduchoveho filtra. Naplni sa za par sekund! ;)

Problem s korenom ti uz nacrtol Denis. O dalsom sme sa uz bavili, ak si dobre pamatam: ak koren pochadza z tvrdej vody, bude ovplyvnovat parametre v akvariu. Alebo moze byt nezabehnuty, alebo uz prilis sprachniveny, no ja osobne ich nemam rad. Ale chapem, ze na druhej strane su moje motivacie nie prilis esteticke, skor mi ide o chov a odchov, proste cisto len krevetky. Ja by som tam dal aktivne dno, javsky mach, ten filter a aspon ake - take osvetlenie, hotovo :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Akvarium bude hned vedla 30ky takze svetlo tam urcite bude dopadat. Tu silu si chcem otestovat v praxi, teda ako bude cistit akvarium. Mach mam dat kam? Aj mne ide o chov a k tomu su potrebne rastliny. Pri sadeni ceratophyllum(strkanie pod kamen) som nasiel uz tretiu mrtvu krevetku. Vyzera to tak ze ked bude druhe akvarium hotove a ak zostanu nejake zive krevetky tak poputuju tam. Uvidim ako bude vyzerat ked bude hotove ale zatiel v predstavach mi pride ze aj ked je mensie, krevetkam tam bude lepsie.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Uz som nasypal strk, na obale pisali ze 24h od zaliatia vodou mozu ist krevetky dnu. Je to len ako zaujimavost, ja akvariu rad doprajem dlhsi zabeh kedze do nho ani moc nemam co dat.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Hryzo »

MikelCRS napísal:Este mam taku otazku k filtracii do 15l akvaria. Vzduchovy molitanovy alebo hang on?
k tomuto ... vzduchovy kamienok bez filtracie, hustejsie rasltinky a iba krevetky pripadne malicke slimaciky (kotulky alebo nieco podobne)

ja osobne mam sice zavesny a predtym som mal molitan ale pri dobrom zabehu akva a spravnej zostave v nom filter netreba ak si trufas ... ja to mozno aj zachvylu spravim v tom mojom len teraz riesim poloskapinajucu ampulariu a nejake male potvory v 54ke
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

Da sa aj bez filtra, ale okrem estetiky sa filtrom neda nic pokazit, len vylepsit. Prispieva k stabilizacii prostredia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nerozumiem vam, filter je vybaveny. Len jeden problemik ze vodu vyhadzuje nad hladinou teda je prilis velky, v akvariach som videl ze byva pod hladinou.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zistil som ako sa vola ten slimak, je to Cipangopaludina leucythoides

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak toto uz nieje nahoda. Dnes mrtva uz stvrta krevetka. Neviete preco prvy mesiac boli ok a potom zacali kapat?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel nemoze to mat suvis s tymi novymi slimakmi? Dal si ich do karanteny predtym ako sli do krevetkaria?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikelova 30-ka

Príspevok od používateľa Milos »

No napadaju ma tri moznosti, len tak hned "z fleku":
1.) Vodu si kompletne vymenil po pouziti NO PLANARIA?
2.) Pokial si dobre pamatam, tak aj nejake hnojivo davas?
3.) A vzdy moze byt aj problem s prekrmovanim...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: enookaqaqsan a 11 neregistrovaných