MINI 3

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa seic »

pH nemerim... pravidelne merim TDS, semtam premerim GH, KH.. ;)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Neviem ci to mám, môžem rozpisovať,ale moje meranie PH,bola len tak po čase informačne..V podstate meram len TDS a občas GH.
KH sa spolieham na nulu,teda nameram skoro vôbec.
Ale to PH,chcem držať 5,8-6,2 no určite nie 6,6pridával som PH mínus, ale ak mám PH 5,58 tak ho pridávať nebudem..A mať nepresnosti v meraní tak veľké, nepokladám za dobré..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Údržba z pred pár dní nedopadla najlepšie. Priebehu pár dní samé mŕtvolky.Jediné čo som spravil, vyčistil predné sklo,lebo bolo už fakt nepekné..V jeden deň som našiel aj tri štyri mŕtve a potom zas ďalšiu a nachádzam aj " kostričky",teda tie či som nenašiel..
Nosí mi fakt dosť samic stále, ale dospelosti sa dožije max.5%Proste nejde mi to,ako by som chcel..

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Včera príchod domov 4 ks mŕtve. Urobil som som základné testy PH- 6,28;KH-0;GH -4;TDS - 130, Teplota 24 C
Nemeral som napr. NO3, ale viem, že by bolo skoro na nule a po pravde ani som nemal už chuť! Nechcem radu,lebo otázku by som položil inde,len chcem povedať, že ma to naozaj prestáva baviť..Stačí tak málo a vlastne koľko krát neviem presne určiť čo sa pokazilo,čo som spravil zle a začne to kapať.Nemal som čistiť sklo?(naschvál len predné) Nemal som povyberat slimákov? (už ich bolo zas dosť)Malý objem? Zlý substrát? Staré dno?(to ťažko)Používať všetky tie zázraky čo mám doma?A ktoré áno a ktoré nie? Skúšal som tam sypať všetko možné a skúšal som tam toho dávať minimum a nič mi neprinieslo výsledky. Je za tým toľko otázok,že rozmýšľam,že sa na to vyse..m.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Obrázok

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Maroš s tymto istym sa ja trapim uz pol roka. Niekolko mesiacov som iba menil vodu, pridal som zakladne mineraly a obcas krmivo. Nepomahalo. Neskor som skusal pridat ziviny ktore som si myslel ze krevetkam chybaju. Nepomohlo.

Uz som sa na neho vykaslal, cakam kym to dozije(co bude trvat lebo sa stale rodia mlade).


Ale nekoncim, teraz zabieham akva pre pinto a uz sa dost na ne tesim :) (mozno by som do toho nemal ist ked neviem co je s mojimi Red Bee)



Mne raz tyzden po vycisteni filtra nekapali, tak mozes to skusit.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa seic »

pamatuji si podobny problem v AQ s Red Sakurami... at jsem delal cokoliv, pridaval/ubiral ruzne veci... vysledek stale stejny, skoncilo to az tim, ze AQ zacalo tect a zrusil jsem ho...

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Seic no to zrušenie čaká asi aj mňa.A keby som už dlhšie nemal kúpený benibachi substrát 5l,tak už ani nerozmýšľam nad caridinami.A možno ani nebudú.
Mišo ja čistím filter veľmi málo,za skoro rok čo mám toto akva to bolo max.4x. Filter je na toto akva myslím maximum, (JBL e 401) aby som do neho nemusel často zasahovať. Práve po čistení, som mal uhyni.( aspoň 1-2ks)Niečo sa deje a ja neviem prísť na to čo.Chvíľu je dobre a potom pohroma a stále dookola.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

V inom akva zas Blue dream nosiaca.. Obrázok

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

A vybral som ďalšie 2 ks mŕtve.. Tomuto ja už nerozumiem..

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mne raz alebo dva krat vycistenie pomohlo. Asi na tyzden prestali kapat. Potom sa to vratilo.

Teraz niekedy si cistil filter? Ak nie tak ja by som to skusil. Uskodit by to nemalo(kedze ti tak ci tak kapu).

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Denis »

chlapi prosim adresovat do spravnej temy, ale inak vas mam rad :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Milos »

Maros nic nerus, nepanikar, bud trpezlivy. A pod o tom diskutovat sem, moja nova tema sa podla mna tyka aj teba:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=426
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Denis samozrejme, ja som to nechcel ani riešiť hlbšie..Miloš zajtra ak bude čas tak napíšem čo predchádzalo- opíšem čo som robil posledného pol roka..

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Obrázok
Nejaké kúsky samozrejme stále ostávajú, nosí minimálne 4ks samic.Videl som aj zo dva krpce, tak uvidím čo sa bude diať.A samozrejme,že zatiaľ to nevzdávam, len to ma to hnevá keď v kuse dáky problém..

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa seic »

obsah AQ pouze 30litru + kH 0 + minimalni/zadne vymeny vody muze byt take slusny zaklad na pripadne problemy ;)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Tá veľkosť akva to áno,môže to byť problém, ale nemusí.Určite sa dá krevetky udržať a množiť aj v 30 l.( presne cca 27l aj s filtrom)A výmeni vody? To je zas na inú tému.Ale skúšal som to rôzne.. Aj z vymenami,aj len dolievanie odparu..

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Uhyni už žiadne.Vraciam sa k vymenam vody každý druhý deň liter +bacter AE.

orion24
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Sep 2016, 21:31
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa orion24 »

čo pozeram fotky...a hlavne nadobky s krmenim...na ten objem vody a pocet krevetie sa mi zda vela krmenia...a to sa potom rozklada....a to moze mat za nasleodok uhyn...mam ovela vecsie akva, viac zarastene...viac krevetiek a krmim daleko mensie mnozstva...(mozno tam je chyba?)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: MINI 3

Príspevok od používateľa Maros »

Možno máš pravdu, že som veľa krmil, ale vždy keď som robil NO3 testy( JBL kvapkovy)tak to bolo skoro nemeratelne..A ešte v tej miske mám stále Azoo max bioball, aby mi to nezapadalo do substrátu,tak to pôsobí, že je tam toho.Vždy keď sa minie doplním novú gulicku..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných