Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Krevetky sa mnozia avsak nedokazem poratat kolko kusov v akva je. Vecne zaliezaju za kamene, ked sa priblizim k akva. Jeden slimak tylomelania ich ale trochu osmelil a neboja sa tolko. Stale vidim nosiace 2-3 samicky aj mlade pribudaju.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

ok tak super. ked ich bude viacej, tu plachost stratia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Prave som im docistil akva, podvihol som dva kamene a nejaky drobizg sa rozprchol. Ale s tym uhynom som to zariekol, nasiel som jednu skapatu.

vesela.krevetka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 12:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa vesela.krevetka »

Pozdravujem vsetkych chovatelov krevetiek :) vzhladom nato ze krevetky sulawesi caridina dennerli su na cervenom zozname , rozhodol som sa pre ich chov . Dno som pozuil od seachemu onyx sand , mineraly mam salty shrimp sulawesi 7,5 , Bacter EE , dalej v akva mam lavove sutre + floating stone na ktore som nalepil kusy riasovej gule , pridavam bakterie super PSB azoo ,teplota 28 , uz to bude pomaly mesiac od zalozenia. Coskoro by som mal v plane kupit posadku 10 kusov . Ak by tu bol niekto kto by ich mal , rad by som ich kupil .

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

@vesela.krevetka cau Rudo. Mohol by si popisat ako sa ti dari so sulaweskami, pripadne aj nejake foto co povies? :)

vesela.krevetka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 12:29
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa vesela.krevetka »

Ahoj 🙂 tú nádrž kde sulaweski pôvodne boli som prerábal a dal som ich zatial do zaloznej nadrze pre sulawesi,dovod prerobenia bol ten ze som zatuzil mat utes z lavovych kamenov nalepenych na zadnom skle , coskoro uz bude aj zabehnute tak ich mam v plane prehodit nazad . Na zaciatku som pouzival mineraly 7,5 , darilo sa krevetkam aj na 7,5 , ale bol som zvedavy a chcel som vyskusat 8,5 sice mineraly 8,5 su narocnejsie na pripravu ale maju pomerne identicky obsah GH/KH v porovnani s vodou v ktorej v prirode ziju . Pošlem nejaké foto , dosť ťažko sa fotia 😃 su velmi plache , a hlavne tie malicke , ked vidia niekoho sa pozerat do akvaria hned sa schovaju , najlepsie je ich pozorovat v noci s baterkou 😁 spamnem aj fotku kde je uz akva vo finalnej podobe , mozno este na dno pojde nejaka tvrda hornina mozno bridlice nejake alebo okruhle zuly 🙂
8E8754D4-AA2F-4899-AB4D-8C827CEBFCDA.jpeg
3EB9ADBE-8153-4FC7-8152-0405FD57D0A7.jpeg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných