Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Cardinal, Harlequin a iné
majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Purigen udajne viaze aj kovy z vody. Aquabasis mi pride to iste ako denerle deposit mix tj. velice slaba sranda. Toto nie je ani tropica ani amazonia

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Denis »

Chlopi drzime sa temy... Vdaka za pochopenie :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Zacina byt aj troska moc vseobecna ta tema...najskor som si nemyslel, ze sa bude u sulawesi pisat dost aj o vode, aj o dne zvlast...ale mozno jedna pre dno bude vhodna. A tuto premenujem na "voda pre sulawesi"
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Milos skor ide o dva pristupy k chovu. Tvoj pristup je o jednoduchosti nadrze moj zasa o zlozitosti a praci s rastlinami. Nase cesty sa delia v dne a svetle. Podla mna dno krevetky neohrozi a vyzivy rastliny od korenov za asistencie silnejsieho svetla. Rastliny zaroven poskytnu ukryty a tien. Ty spoliehas na akva bez mnozstva rastlin pricom samotne svetlo poskytuje tien. Na konci roka vysledky zrovname a vypocitame statisticky efektivnejsiu teoriu podla vzorca. Vysledok urci pravdepodobnejsiu cestu :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Milos ja to skusim s tou solou 8.5. Vyzera to tak, ze bez co2 sa rozpusti len cast a zvysok dorovnava parametre vody co by nebolo odveci. Zaroven to umozni pridat lavove kamene na lepsie osadenie bakteriami. Podla viacerych for je 8.5 vhodnejsia ako pre denerli tak pre spongicoly a strigaty. Poprosim ta zapisovat si kazde pripadne umrtie

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

8,5 používa veľa ľudí, tiež by som už kupoval tú, ak by som sa rozhodoval teraz.
K tomu dnu ešťe: Ja by som sa bál, ak by som mal hrubú vrstvu, ako ty plánuješ, že sa mi tam bude usádzať veľa detritu a ten bude stále sťahovať pH nadol...Preto som sa rozhodol len pre tenkú vrstvu. Viacej toho zostane vo filtri a odtiaľ sa to už ľahšie odstráni.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

To dno chcem poriesit touto potvorkou
http://rybicky.net/atlasostatnich/pisko ... _granifera
Znasa teploty az do 30 stupnov. Dno je pritom schopne absorbovat prebytocne ziviny. Cize vezovka prekypri dno, ktore ziviny z detritu uzamkne. Ziviny vyuziju stonovky a snad aj cuba. Rastliny mam po dnesnom prestrihu zvacsa nenarocne ale zaroven znasajuce vela svetla (48W je az az). Skaly tiez nemusim vdaka soli riesit cize pojdu cisto lavove kamene. Spolu s dnom bude cele akva prakticky filtrom. Do toho mironekuton stone a zhanam aj shirakura stone na stabilizaciu (nemali ho v greenaqua takze mam len mironekuton). Este trocha piscie na vysavanie akychkolvek zvyskov z vody a vytvorenie tiena nad machmi :D mam to premyslene :D

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Hryzo »

Vacsinou sa prave dokonale plany vedia zosypat rychejsie a s horsimi nasledkami, ako cista improvizacia ...

Ale drzim palce, vsetkym so sulaweskami ... Pozorne sledujem ako sa trapite a ake katastrofy vas postihnu pri tej alchymii co tu stvarate ...

Ja osobne by som siel tou najjednoduchsou cestou ... Byva to ovela vacsia istota, ako spekulovat ... (Vlastne skusenosti)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo, to je moj plan B...ist znova za clovekom, co mi ich predal a zistit detailu, ako mu idu na vodovodnej vode...preco to nie je plan A? Ani sa ma nepytaj...z casti, lebo pri kupe som bol uz s akvariom pridaleko a z casti koli zotrvacnosti :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Tak vecer mozme zakladat. Dorazilo svetlo, akva a ohrievaaac :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Prajem prijemne nervy pri tom stravene! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Dik :D spodok ma napokon nejakych 7cm z coho 1.5cm aquabasis s florapolom a nad tym 5.5 cm vrstva manada. Mam len jeden lavovy kamen ale zajtra splasime viac. Este dorobime vodu a nasadime rastliny a na zaver pridame mironekuton. Filter prenesieme zajtra. Ak sa vsetko uchyti a bude fungovat ako ma tak do tyzdna pride parik tylomelanii :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Voda je po pridani soli krasne...biela ;D mironekuton zaprasil co sa dalo (vraj to neuskodi ale ten prasok pomoze) pricom sa krasne rozsycal (nemal som ho prasknut do prakticky osmotickej vody) :D pridam asi list mandlovnika a trocha krmiva pre bakterie

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

K listu mandlovnika: Su chovatelia co tvrdia, ze k sulawesi by to nemalo ist, pretoze by mali mat vodu co najviac anorganicku...ja krmim listami furt a vypadaju happy.
K lavovemu kamenu: Kamenov tam daj vela, naozaj. Aka aj nebudu lavove, ale len najdene na brehu rieky, jazera, v kamenolome...To co sa o nich pise na nete, ze by mali mat v akvariu vela skal, je naozaj pravda. Su neskutocne plache, stale v strehu a jedine co ich upokojuje a dodava guraz k hladaniu potravy su prave kamene. Takze skutocne, kamene, kamene, kamene, poukladane na seba, tak aby tvorili skary a kopce, prospieva im to.

No a na kamenoch sa im budu tiez tvorit riasy, ktore su ich preferovanou potravou...riasy su potravou cislo jeden pre vsetky krevetky, ale u kardinaliek to plati dvojnasobne. Normalne krmivo jedia, ale troska vahavo. Na strku s rastom rias moc pocitat netreba, pretoze tylomelanie ho budu non stop preryvat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Kamene rozlos strategicky tak, aby mali dostup do vacsiny akvaria taky, ze maju nejaky kamen vzdy v dosahu. Casti akvaria, ktore su od kamenov vziadelene, su castami, kam sa tieto krevetky nedostanu. Ich spravanie pripomina symbioticke organizmy naviazane na korale, alebo sasanky. Ibaze oni maju "symbiozu" s kamenmi...stale ich musia mat za chrbtom, aby boli spokojne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Kamenov bude viac a vzadu maju nejaku burinu. Riasa bude urcite. Bez co2 a s tym svetlom je to istota. Strk nemam. Na spodku je manado. Nemeni parametre vody a pritom je porovity :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Sol do rana komplet rozpustila. Tvrdost je na 5, ph zmeram sondou bo pasiky na phcku komplet zblbli. Vecer dam foto akva na schvalenie :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Milos napísal:Stalo sa presne to, čoho som sa obával. Po mesiaci fungovania v zábehu klesko pH zo 7,5 na 6,5. To nie je dobré.
Milos ak trocha klesne pH nie je to vždy na škodu.Pri pH nad 7 je väčšie riziko otráv amoniakom, ak to napr.preženieš kŕmením alebo zanedbáš údržbu.
pH i v prírode kolíše.(nie tak ako v akvárku ale predsa) Myslím,že podstatná je celková a uhličitanová tvrdosť.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa Milos »

Pri sulawesi vsak existuje na internetovych forach zhoda, ze dolezite su dve veci: alkalicke pH, aspon 7.5 a teplota vody. Tvrdost (vodivost) je druhorada.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli (Kardinalka): Podmienky chovu

Príspevok od používateľa prasan »

Vodivosť,že je druhoradá? To nemyslíš vážne.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní