Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Cardinal, Harlequin a iné
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Takze z dospelych je znova o jednu menej. Najskor hned takmer od zaciatku bolo namiesto 10 len 8. Teraz ich je 7. Maximum co som schopny uz niekolko dni napocitat su 4 samci, 1 samicka bez vajicok a 2 co nosia. Cize 7! Podorzrievam to premiestnovanie akvaria a s tym spojene poklesy teploty.
Mladata su stale viditelne v pocte 0 - 3, avsak rastu.

Zatial sa citim na taku tvrdo vybojovanu remizu, snad sa to rozbehne... :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Nasiel si telo? Bo ja som neni schopny 20 kreviet najst ale kuknem po akva a vidim par fuzov ako sa kmitaju pod kamenom, sem tam nejaka nova cisti kamen v jaskyni. Ak nemas telo tak sa len zakopala

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Dnes som vytiahol vsetky skaly, lebo inak sa neda presne zistit, ako som na tom. Dalsia dospela posla. Ku dnesnemu dnu ich je len 6, v tom 2 nosiace samicky. Nic moc...
Mladych je 7 normalnych a 1 s nejakymi degenerovanymi klepietkami (?!).

Kedze od privezenia, kedy mi zakratko posli 2 az do nedavna som mal nejake obdobie, kedy nekapali, rastli a zacali sa mnozit, usudzujem, ze skor ako v parametroch vody, bude problem v jej kvalite. Takze si to cele pre dnesok odniesli chudence tylomelanie...uz si zvikaju na nove akvarium s neocaridinami. Pre jedny bude odteraz troska teplo, pre druhe troska zima. Ale na 26* C si snad zviknu aj neo aj tylo.

Teraz, ked tam nie su uz ziadne tylomelanie, mozem ovela ovela menej krmit. Nejaku dobu nebudem krmit vobec a uvidime, snad to postaci.
Tiez ale uvazujem nad doplnenim dna o nieco, malo by asi byt POROVITEJSIE a HRUBSIE, aby vedelo co to vstrebat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Pridal som zhruba 2 - 3 kg JBL Manado, snad to pomoze cistit vodu.
Parametre su GH 15, KH 5, pH 7.8 - 8.0
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Pridaj lavove alebo e401

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Pocet:
1.) Z povodnych 10 dospelych zostali 3 samci a 1 samicka.
2.) Z prveho vrhu je stale 7 mladych, ziadne straty a za par tyzdnov by sa mali same zacat mnozit.
3.) Pribudli dalsie dva vrhy, u jedneho som napocital 9 mladych. Najmensie su nepocitatelne, su primale.

Akvarium:
Lavove skaly tam uz mam davnejsie.

Krmenie:
Odkedy som vytiahol tylomelanie, krmim len malinko, skoro vobec. Raz na niekolko dni nejaku omrinku. Snazim sa vylvit vsetky kotulky, aby im nic nezralo riasy.

Voda:
Prestal som pouzivat mineraly sulawesi. Miesam vodovodnu vodu s destilkou v pomere 2:1,na GH 15.
Vcera som prvy krat cistil filter.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Po 10 dnoch bez svietenia a krmenia zacala posledna z povodnych samiciek nosit a vsetky mlade podrastli. V akvariu to zacina vypadat trocha zivsie, vsade sa mihocu nejake biele klepietka. Bez nejakej vacsej snahy o pocitanie, prehrabavanie sa skalami, sa da v kazdom momente naratat zhruba 20 kusov. Prvy vrh uz pomaly dorasta a myslim, ze onedlho zacnu tiez nosit vajicka.
Zacina sa mi zdat, ze aj napriek uhynom povodnych 10 kusov, krevetkarium bude fungovat. Samozrejme, nie je to este na 100% iste a ani neviem s istotou povedat, co im predtym vadilo:
1.) Mozno ich poskodil transport a zmena podmienok.
2.) Mozno ich poskodilo privela organickych latok vo vode, ked tam zili s vecne hladnymi tylomelaniami. Tie teraz ziju v jednom ohrievanom akvariu s neokaridinami.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

7 tyzdnov sa o akvaria starala moja draha (cize krmenie a obcas dolievanie body, o viacej ju ziadat nemozem). Ako to bolo s tym krmenim neviem, ale vody je v akvariu tak polovica. Chvilu potrva, kym sa odvazim zmerat parametre, ale krevetkam sa dari. V akvariu su zase novi krpci, samicky nosia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Denis »

Milos chceme foto krevetiek, aj celeho akvaria!

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Zrovna premiestnujem akvaria. Porobil som fotky, dnes ich tu zavesim. Moc potrobne som ich nepocital, uz sa to neda. Ale dospelych a nieco malo odrastenych kusov je nad 70. Takze aj s babies to uz stovecka bude.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Fotky z akvaria pri premiestnovani, s vyhadzanymi skalami.
Prílohy
IMG_2705.JPG
IMG_2717.JPG
IMG_2713.JPG
IMG_2711.JPG
IMG_2709.JPG
IMG_2707.JPG
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Maros »

Krásne!
Miloš a rastliny vôbec nedavas, alebo machy?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Denis »

Jaaaj krasne su Milos!

1, Vazne im miesas stale len vodovodnu vodu s RO na 15GH?
2, co je to za substrat? lavova drt? aquaclay? nevyzera to ako koralovka.

Aby som zacal pripravovat akvarium pre kardinalky :lol:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Maros:
Rastliny som tam nedaval, az na ten jeden vyhonok malinky. Nechcem, aby uberali ziviny riasam, ktorymi sa krevetky zivia. Maju (javskemu) sa pri tychto teplotach uz moc nedari.

Denis:
1.) Naposledy som nieco miesal pred 2 mesiacmi, odvtedy sa voda nemenila a ako sa pomenily parametre koli vapencovej skale a odparovaniu, neviem. Musim to pomerat.
2.) Je to koralova (***OPRAVNE****)drt...ta hodne znama, klasicka znacka. Teraz si nepamatam, je to tu niekde v teme napisane. Koralovka je pod tym zasypana.
*****OPRAVA*****: Nie koralova, ale LAVOVA drt.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Aktualne parametre su:

GH: 21
KH: 6
pH: 7.5

t: 29*C
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Jozef_L »

to im pozes pri takych parametroch davat cisty vodovod

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Jozef_L napísal:to im pozes pri takych parametroch davat cisty vodovod
...mozno ano a mozno nie :) neviem. nechcem mos riskovat zatial.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Ponalinky to asi k tym parametrom vodovodnej uz dotiahnem, ale moc ponahlat tym smerom nechcem. Predsa len, cenim si, ze sa mi ich vobec podarilo odchovat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa Milos »

Diskusia medzi Misom a Denisom (http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=10&t=284&start=70) o riasach ma inspirovala k par riadkom o riasach a krmeni v mojom akvariu:
Za toho pol roka co mam kardinalky sa mi uspesne podarilo vyvratit mytus o parametroch vody, ktore potrebuju k rozmnozovaniu. Vseobecny nazor o haklivosti na znecistenie sa mi vsak potvrdil. Zda sa, ze na organicke latky vo vode (alebo niektore z nich, asi NH3 a NO2) su este citlivejsie, ako ine druhy krevetiek.
Zatial svoj uspech teda pripisujem tomu, ze sa snazim drzat minimalny "bioload". Okrem C.dennerli v akvariu nie su ziadne ine zivocichy. Ziaden slimaky, ziadne rybky. Nic, co by vyzadovalo extra krmenie. Krevetky samotne su krmene len velmi malimy mnozstvami a to nie kazdy den. Riasy a sinice ponechavam volne rast v co najhojnejsom pocte, kedze sa jedna o zdroj potravy nie len najprirodzenejsi, ale hlavne najbezpecnejsi. Vobec nijak neprispieva k znecisteniu vody, naopak.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina dennerli, skusenosti s chovom Milos

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Pri tom ph a rastlinnych moznostiach sa vytvara vela cpavku. No3 zvladnu len domestikovane hufy. Casom by som navrhol zopar kreviet vymenit si navzajom. Prezilo nam ich len po 5 jedincov co je dost mizerny genofond

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných