Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Cardinal, Harlequin a iné
Jirka Ščobák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24 Sep 2017, 18:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa Jirka Ščobák »

Prosba. V diskusi pod mým akváriem píše jedna holka o svých Blue Leg Poso: https://rybicky.net/nadrze/25126-akvarium-v-koupelne
Vybírám:
"Ty moje jsou ještě malé (asi 2cm ty největší) a chtěla bych zkusit jim trochu zpříjemnit naši měkkou pražskou vodu. RO nepoužívám, ale destilka s minerály by nemusel být problém, to bych snad zvládla i já. Jen by mě zajímalo, co by na to řekly rostliny a ryby (betta a hlaváč)? Míchání vody by bylo postupné v týdenním intervalu při výměnách. Nepoužívám ale žádné testy a vlastně přesně neznám parametry naší vody (jen průměry ze stránek vodáren). Tak abych to spíš nepokazila a nepřivolala nějakou kalamitu. Moje krevetky podle toho, co pozoruji, nijak nestrádají, jsou aktivní, svlečky přibývají, takže asi docela prospívají. Jen se prý v měkké vodě asi nebudou rozmnožovat."

Otázka: Dělá dobře? Nejsem kompetentní jí odpovídat ohledně měkké vody. Pokud čtu správně, má je asi 2-3 týdny.

Jirka Ščobák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24 Sep 2017, 18:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa Jirka Ščobák »

Po krmení černým komárem:
Obrázok
Větší rozlišení: https://rybicky.net/fotogalerie.php?sek ... &s=93&sl=0

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa Milos »

Jirka Ščobák napísal:Prosba. V diskusi pod mým akváriem píše jedna holka o svých Blue Leg Poso: https://rybicky.net/nadrze/25126-akvarium-v-koupelne
Vybírám:
"Ty moje jsou ještě malé (asi 2cm ty největší) a chtěla bych zkusit jim trochu zpříjemnit naši měkkou pražskou vodu. RO nepoužívám, ale destilka s minerály by nemusel být problém, to bych snad zvládla i já. Jen by mě zajímalo, co by na to řekly rostliny a ryby (betta a hlaváč)? Míchání vody by bylo postupné v týdenním intervalu při výměnách. Nepoužívám ale žádné testy a vlastně přesně neznám parametry naší vody (jen průměry ze stránek vodáren). Tak abych to spíš nepokazila a nepřivolala nějakou kalamitu. Moje krevetky podle toho, co pozoruji, nijak nestrádají, jsou aktivní, svlečky přibývají, takže asi docela prospívají. Jen se prý v měkké vodě asi nebudou rozmnožovat."

Otázka: Dělá dobře? Nejsem kompetentní jí odpovídat ohledně měkké vody. Pokud čtu správně, má je asi 2-3 týdny.
Hlavne tu otazku nechapem. Chce miesat destilku aby vody zmakcila a na zavar pise, ze v makkej vode sa nebudu mnozit (?)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa ZDRI »

Experiment s chovem Sulawesi krevetek bez RO, ve vodovodní vodě (pouze s malým přídavkem Dennerle Sulawesi Salt) konečně reálně začal.
Od pátku je mám doma, žerou, svlékají se, jsou aktivní, zatím žádný úhyn.
Budu průběžně referovat, jak to pokračuje.
Prílohy
BLP1-1.JPG
BLP 2-2.JPG

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa ZDRI »

Sulawesi celkova.JPG
Nádrž - aktuální stav při nasazení Blue Leg Poso.

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina caerulea (Blue Leg Poso)

Príspevok od používateľa ZDRI »

Po roce mohu definitivně vyhodnotit - Caridina caerulea se mi dlouhodobě bez problému množí i ve vodovodní vodě (České Budějovice), tzn. bez nutnosti používat destilku nebo RO. Vodu upravuji pouze přídavkem cca 1/3 doporučené dávky Dennerle Sulawesi Salt. Vodu držím na těchto parametrech:
- teplota 27-28°C
- pH cca 7,8 (vstupní vodovodní je 7,5)
- vodivost cca 280 uS/cm (vstupní vodovodní je cca 160-180 uS/cm)
- NO3 pod 15 mg/l (vstupní vodovodní je cca 5 mg/l)
Ostatní parametry už ani neměřím, vím, že vodovodní voda je hodně měkká, GH pod 5°, nízká pufrační schopnost.

PS: Aktuálně je mám v jiné menší nádrži (60x30x30), velkou rohovou nádrž jsem musel znovu založit kvůli invazi Lasturnatek a aktuálně je předělána na Tanganiku.
Prílohy
Slovensko 1.jpg
Slovensko 2.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný