Filtracia

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa tpm »

Noo mal som niekolko rokov spolu CRS a bloody mary a vsetko bolo OK. Mnozili sa ako dive a vyzerali spojkojne. Takze viem, ze parametre vody treba upravit pre ten druh, ktory je nachylnejsi na kvalitu vody. Tie parametre dobre ovladam, kedze nie som zaciatocnik a krevetky mam viac rokov ako by som dokazal spocitat na jednej ruke. Moja otazka smerovala na okyslicovanie pri Taiwanoch, nie na parametre vody.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa rudo »

Moj filter v krevetkariu, cerpacia hlavica 650l/h nasava vodu a pusta ju cez rurku do filtracnej nadoby naplnenej keram.valcekmi a biomolitanom,
IMG_20200613_172526041_BURST000_COVER_TOP.jpg
IMG_20200613_172608573_HDR.jpg

japo79
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Dec 2020, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa japo79 »

zdravím majstri, chcem si založiť spoločenské akvarko, krevetky + nejake rybky, ale neviem aky filtračný set mi treba, poprosím o radu aj konkretnu značku a aj ako ho "zabezpečiť" aby nenasalo nejaku krevetku, jedná sa o cca 120l akvarium a aj pre hlučnost by som chcel interný filter. A chcem sa spytať že ci pod strk potrebujem aj substrát? dík

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa none »

Ja mám interný filtre s prietokom 1000l/h v 160l spoločnom akváriu. Tento prietok je odporúčaný pre akvária s dvojnásobným objemom. Teda sila je trošku väčšia a nie je problém s nasávaním a ani odplavením krevetiek. Na zabezpečenie sa podľa typu filtra dajú dokúpiť rôzne sitká na nasávanie a prípadne aj jemnejší molitán. Ten ak nezoženieš v presnom rozmere vždy môžeš zarezať. Všetko záleží od tvojej zručnosti a chceniu. Pri jemnejšom molitane treba mať na pamäti, že ak máš spoločne akva so živorodkami, tak dbaj na to aby sa ti nepremnožili čo je chyba v tom, že ľudia si myslia, že napr. také gubky sú pre začiatočníkov. Zaserú a upchajú filter. K tomu ešte aj to, že pri výbere filtra hľadaj aj taký, ku ktorému kúpiš príslušenstvo. Teda ľahko dostupné značky. Ja som pod štrk zrnitosti 0,5 substrát nedával. Rastliny sa uchytili a prosperujú všetky. Ale na škodu nie je.

venusa915
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 16:16
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa venusa915 »

Zdravím, momentálne mám filter na 30l nano, taký čo bol k setu (diversa claro 300), ale nepáči sa mi obtiažnosť čistenia, chcela by som závesný filter. Moja otázka je, či je napríklad tento filter: https://www.invitalshop.sk/resun-nano-v ... ilter-cy20 vhodný do krevetkária kde sú aj endlerky. Druhá otázka je, ako nastaviť filter tak, aby prúdila voda aj pri dne. Momentálne mi filter čerí hladinu a odráža sa od bočného skla smerom dolu ale inde moc pohyb nevidím, tak neviem. Mám rozstrekovaciu rampu na filtri.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných