Reverzná osmóza

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz tak kamos pisal, ze naozaj mu nedava pod 6 ako mi tvrdil. Spominal mi to davnejsie, len som zabudol napisat...

OK chlapi, idem kupovat RO, kedze moja RO mi uz dava 46 mikro Siemens. Poradte mi co by ste brali. Samozrejme rozhodujuca je cena, lebo co som sa niekde docital, tak len dvaja vyrobcovia membran su na svete a samozrejme tie membrany su v RO za 60e aj za 160e. Poradte teda, vdaka.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja mam toto: http://akvaland.sk/reverzna-osmoza/3064 ... 75gpd.html
Neviem kolko ms dava ale krevetky ziju, mam ju necely rok.

Menil si uhlikovy a sedimentacny filter? Mohlo to predlzit zivotnost membrany. Co keby si kupil novu membranu a dal ju do starej RO?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ked menis membranu mal by si vymenit aj filtre a to sa uz neoplati.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Jj tak tak, je to stara cara, ma uz vela rokov. Urcite ju vymenim. Miso dik za tip, Jamro mi tiez poslal do ss.

piril
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Júl 2015, 20:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa piril »


Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Piril vdaka, a co takato? Obsahuje dalsi filter na NO3 - PO4 - SiO2
http://shopakva.sk/1513-reverzna-osmoza ... l-den.html

piril
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Júl 2015, 20:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa piril »

To je v podstate ten posledni filtr,ktery tam mam ja.....Deionizační stupeň - směs katexu a anexu (purolite mixbed MB 400). Produkuje až 99,9% čisté vody, kterou zajišťuje konečná iontoměničová filtrace pro odstranění zbytkových nečistot, které membrána nezachytí - fosfáty, křemičitany, nitráty.
Voda dosahuje až 0 ppm vodivost méně jak 0,1uS/cm nebo měrný odpor blízký 18 mega ohm.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

Membrana len 50 pri tvojich akva neodporucam a posledny filter nevies co je len ze je specialny, a tie veci by ti mala odstranit RO aj bez spec filtra, ked odstrani vsetko co pisu tak nemoze byt vodivost 10-40 ale 0-1. Takze to je len dalsi mech filter.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

piril
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Júl 2015, 20:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa piril »

U te co jsem daval je 75 membrana. Ten filtr na konci vycisti uplne vse a co jsem videl,tak tam byla vodivost 0-4ms Ja ji jeste nemam nainstalovanou,tak uvidim az to zkusim. Tady u te je jednodussi vymenna naplni a jsou levnejsi nez inline filtry co jsou u te prvni.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

piril napísal:U te co jsem daval je 75 membrana.
myslel som tu co daval Denis ze je len 50 a ....
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

piril
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Júl 2015, 20:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa piril »

Jj ja vim. Ja jen psal,ze u te co jsem daval ja,je 75. ;) Jinak samozrejme pokud by nedostacoval objem vody,tak se zakoupi 100 a vlozi se misto te 50. Jen ted nechci hadat kolik stoji.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Hryzo »

dnes ma potesila jedna velka vec ... kupil som RO nps 190l/den http://abc-zoo.sk/1513-reverzna-osmoza- ... l-den.html pouzivanu malo (zevraj <300L) za 20eur ... + som dostal k tomu aj sera mineral salt nacatu ... vobec to nebolo v plane, ale ked som videl ten inzerat, tak som musel napisat ... neveril som, ze uspejem, kedze to malo uz 304 zobrazeni, ale tipek napisal, ze si pre nu mozem dojst takze ... nezober to za taku cenu ... ked sa prestahujem, mozem mnozit tetry a zacat chovat crs/cbs a im podobne :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Chcel by som sa spýtať ohľadne starostlivosti o osmózu. Doma som ju zapojil a používať ju budem asi tak raz do týždňa.
Zastavujem ju len ventilom na prívode vody. Treba s ňou ešte čosi robiť?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Hryzo »

Neviem o ničom ... Jediné na čo si treba dávať pozor, je aby nevyschla ... Myslím, že 1* týždenne je dostačujúce ... Ja tu moju teraz, keď ju nepoužívam, preplachujem raz za dva týždne ... Dúfam, že jej to staci :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa romanek »

Vedel, by mi niekto povedať, či môže RO zvyšovať PH? Pretože voda z vodovodu ma nižšie PH ako RO. Neviem ako je to možné ... TDS mi ukazuje dobré teda 0-3. Ale to PH neviem prísť na problém...
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa macadlo »

Mne to robila tiez ked bola nova a mal som na nej ako posledny iontomenicovy filter (katex+anex) ale casom sa to pH na vystupe znizilo.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa romanek »

ten iontomenicovy filter tam nemam, prve litre som mal aj TDS okolo 100, no teraz kleslo na 3, no to ph nic
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

ano to vysoke tds je ok spociatku, tam sa aj pise v navode, ze treba nejake litre spravit naprazdno.
kolko mas ph z vodovodu a kolko z RO?

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa romanek »

teraz mi ukazuje 7,9 z vodovodu, a 8,5 z RO, pred mesiacom som z vodovodu este mal 6,9
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa romanek »

dnes to ph stuplo cez RO uz na 8,9-neviem ako to vyriesit
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných