Reverzná osmóza

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ahojte, o RO bolo popísaného veľmi vela v rôznych témach. Keby sa niekomu chce to sem skopírovať, bolo by to šľachetné.
Chcel som sa opýtať, čo robíte s vodou z RO. Je mi ľúto toľko vody púšťať do odpadu.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

:) Otazka mala zniet takto: Co robite s odpadovou vodou z RO?

Momentalne nic, som lenivy s nou nieco robit a pustam ju rovno do odpadu. Predtym som ju pouzival na polievanie kvetov v domacnosti, ale aj tak vela odpadovej vody mi ostavalo. Keby byvam v rodinnom dome tak pouzivam na zavlazovanie, umyvanie auta a pod...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja mam RO napojenu nejak cez plavak vo WC, ked splachnem tak RO filtruje vodu odpad ide do nadrzky, ak sa naplni tak vypne privod do RO. Filtrujem bez odpadu. robil mi to kamos po tom co bol u mna a videl ako to len tak pustam do odpadu.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Jamro pochvala, chvalim kamosa, mas to super vyriesene. Da sa ti to aj nejak odfotit? Ze by si nam ukazal ako je to riesene...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa IringPalo »

hod sem prosim navod na ten plavak. dik
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

Bud vikend pudu dom tak to odfotim a hodim sem.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

wc.jpg
wc.jpg (11.16 KiB) 10037 zobrazení
volal som stym kamosom co mi to robil a takto to je.

Na obrazku kde je plavak v mieste kde sa nachadza kruzok je trubka odrezana namiesto trubky si tam mozete dat hadicku atd.../, spojka je do tej trubky vsunuta a prilepena. Na spojku nasadis hadicku do RO. Privod do RO aj odpadova hadicka z RO ide do nadrzky cez dieru na boku oproti plavaku. Preto ta spojka aby sa to dalo lahko odpojit/ to som ani nevedel ze to mozem odpojit :D / ako som to tak pozeral podla toho co mi povedat tak je to investice cca za 5evri. cez vikend dam foto ako to je presne u mna.
koncovka-reverznej-osmozy-1-4-rovna-2-ks.jpg
koncovka-reverznej-osmozy-1-4-rovna-2-ks.jpg (6.16 KiB) 10037 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 13:01, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa mosfet »

Šikovné a jednoduché - ak je nádržka plná tak to jednoducho cez prepad odtečie do záchoda. Lenže mám geberit a som v ... :?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

mosfet napísal:Šikovné a jednoduché - ak je nádržka plná tak to jednoducho cez prepad odtečie do záchoda. Lenže mám geberit a som v ... :?
nepretece plavak vypne privod vody do RO
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa mosfet »

Áha takže zakaždým keď spláchneš voda prebehne cez RO a odpad nas5 do nádržky. Takže taký bypass. Ešte lepšie :D

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Potrebujem poradit chlapi :) Moja RO mi dava vodu o vodivosti 34 mikro siemens. Chcel som ju vymenit, ved ma uz cca 5 rokov, bez menenia filtrov. Ale ma vobec vyznam ju menit, ked nova RO vid link moze za urcitych podmienok davat vodu az o vodivosti vid popis tovaru: Hodnota vodivosti výstupnej vody : 10 – 40 micro siemens. Ma vyznam ju menit?

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

Filtre uz su urcite po zivotnosti a aj membrana. Filtre by sa mali menit tusim nejneskor kazdy rok, membrana ma dlksiu zivotnost.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Ano viem, podla toho co pisu pri kazdej osmoze, tak pri niektorych mechanicke filtre vydrzia pol rok, inde rok. Dalej uhlikove filtre vydrzia rok a membrana 2-5 rokov. Urcite sa neoplati menit filtre a membranu, to radsej novu kupim. No len neviem ci uz mam vymenit tu osmozu, ci 34 mikro siemens je dovod na vymenu...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa IringPalo »

zalezi kolko vody cez nu robis. zober si ze RO ma vykon 190l/den. Napriklad na mojej urobim 30l/tyzden, vynimocne mozno 50l ked prehanam. Urcite sa membrany neznicia ako pisete. Pri plnom pouzivani chapem ze asi hej, ale treba pozerat na opotrebenie.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Milos »

Denis,
ja meriam len GH a pH, takze v mikrosimensoch sa moc nevyznam. Ale 34 predsa nie je pre caridina cantonensis problem. Asi je otazka, akeho druhu su latky, ktore sa na tejto vodivosti podielaju...alebo nie? :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

sratch1
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 09 Mar 2015, 11:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa sratch1 »

Cafte. ja mam osmozu Dennerle a tyzdene robim min 100l kazdy bozi tyzden .. Vodivost mam okolo 20-30. Takze nerozumiem tym vymenam filtrov a vsetko okolo toho hlavne ked to vsetko funguje tak ako ma.. Jediny rozdiel ze cez nu nemustam chlorovu vodu ale vodu zo studne. T

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa Denis »

Uz sme to tu rozoberali, kolko pH dava reverzna osmoza. Vsetkym meraky ukazuju 7,0 pripadne nejaku mensiu odchylku. No dnes ma kamarat zaskocil, ze on ma pH z RO pod 6. Ako je to mozne? Mete este niekto taku vodu z RO pod 6,0?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podla mna ma pH 7. Bezne sa to stava ze merace nevedia merat prilis makku vodu a pisu nizsie pH

To iste je podla mna v pripade Milosovej destilky.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa jamro27 »

Mne dava RO PH 6.5-7.2, odpadova ma cez 8, pod 6 som este nepocul. Aspon tak mi ukazuje phmeter
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reverzná osmóza

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja mam 6,5 kvapkacim testom. Inak RO voda by mala byt pod 7. Myslel som si ze je to kvoli CO2, ktory je prirozdene vo vode a kedze RO voda ma malu alkalitu, aj take male mnozstvo zdrazi PH na 6,5. Ravilka mi ale povedala, ze membrana RO zachytava OH ale H pusti, cim sa voda stava kyselsia ako 7. Tazko povedat.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných