Filtracia

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

nj, k podobnemu nazoru som medzitym dosiel aj ja ... a objednal som si nejake tie gulicky ... len som asi hodinu prehladaval a prepocitaval cenu na kus aby som zobral co najlacnejsie ... nakoniec som nasiel take, kde vysla cena 0,0487 centu za gulicku .. to bola najmensia zo vsetkych :))

tak ci tak by som chcel skusit aj ten liapor ... ma svoje caro len ho musim zohnat ... v baumaxe o nom ani nepoculi ... nastastie by ho mali mat v prespore ktory je kusok od mojej prace ... v pondelok pojdem kuknut
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

Hryzo ake gulicky si nasiel tak lacno? daj link prosim.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

oprava ... nie centu ale eura :) takze 5 centov zaokruhlene ... http://www.ebay.com/itm/161498644939?_t ... EBIDX%3AIT sorry
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo to si fajne kupil. Mam ucet na ebay.co.uk myslis, ze sa to da aj odtial kupit?

Nuz chlopi, zmajstroval som ten home made filter :) Co dom dal, cize nenasiel som inu flasku so sikokym hrdlom, tak je biela (ideal priesvitna by bola, aby som videl co sa tam dnu deje, a aky je tam bordel). Flasa ma len 0,4 litra, cize moc sa tam nezmesti. Dal som tam cca 10ks siporaxu co som nasiel a tiez zeolit co som mal doma. Je to dost tazke, takze sa bojim ci nebude padat z prisaviek. Este som to neskusal, uz sa mi nechce ist dole do chovnicky... Ceknite foto :P
DIY_BIOFILTER_1.jpg
DIY_BIOFILTER_2.jpg
DIY_BIOFILTER_3.jpg

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

noooo ... ma to vsetko co potrebuje, len prave kvoli tomu ze to chcem mat presne podla mojich predstav, pockam na vsetko co tam dnu chcem (liapor, gulicky a pod) ... este si chcem zohnat hustejsi molitan bo co mam doma, je to hruby ... a ja cem priesvitnu flasku nech naozaj vidim co tam je ... ale fungovat ti to moze v pohdoe a takto narychlo - gj

ci to pojde kupit aj tam netusim .. vcera som prvy krat kupoval na ebay-i :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

Ebay je ebay a je jedno v akej krajine.Ak niečo konkrétne zháňaš vedia ti to urobiť i cez tvoj ebay čo používaš aj keď si tam napríklad konkrétny výrobok nenašiel.
Ak niekto používa Aquael filtre,tak samozrejme je fajn ich občas poriadne rozobrať a vyčistiť.
https://www.youtube.com/watch?v=VKootS7 ... g&index=12

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

ni nemusime vyrabat ... staci kupit toto .. je to skoro to iste tusim len neviem ci by vam stacila velkost :) http://www.ebay.com/itm/131199911576?_t ... EBIDX%3AIT ... velkost 10x8x12
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zdalo sa mi ze tu kedysi bole tema o substrate do filtra, prepacte ak ta tema je(nenasiel som).. Vsimol som si ze ste tu spominali liapor. Mame doma velke balenie liaporu a chcel by som ho dat do zavesneho filtru aby nebol vsade len molitan(bude tam bublifuk, na nasavacej trubici HOB bude molitan a aj v nom..). Pojde to k CRSkam tak sa chcem uisit ze to je nezavadne.

Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Majino »

Áno je nezávadný, používa sa ako substrát tak aj ako filtračné médium. CRSky by mali byť v pohode :)

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

prerabal som novu nadrz a trocha som zmenil filtraciu, spravil som to ako na obrazku. odrezal som 5l bandasku do vysky aby mala objem 2,5 l a prilepil som ju silikonom o dno. zasypal som ju po vrch pieskom. do bandasky som dal cerpadlo, zasypal cele filtracnym mediom, navrch dal penu odrezanu podla obvodu bandasky, takze vyplna cely vrch a na modru penu som dal tenku vrstvu kamienkov, len tak vysoku aby pena nebola vidno. nad kamienkami iba kusok trci vyvod z filtra ktory je ukonceny kolienkom, aby to fukalo vodorovne. kolienko sa da otacat o 360. bol som zvedavy ako to pofrci a na moje prekvapenie to ide zatial dobre. vodu taha cez kamienky, penu a filtracne medium a vyfukuje von. prud je dost oslabeny, ale stale dost silny na to aby som to tak nechal. vyhodou je dost velky filtracny objem a skoro neviditelna technika, vidno v podstate iba kabel v rohu. cim vyssia bandaska a mensie dno bandasky tym lepsia ucinnost. takto mala asi 13 cm, na co bolo treba dost vela piesku aby sa vytvoril kopec az po horny okraj, ale stalo to za to.
filter.png
predtym to bolo takto a tiez dobre, len kopec okolo bandasky bol vysoky az 30 cm co sa z piesku asi neda, bolo to robene z PU peny. nasavanie trcalo kusok nad dno, voda isla do cerpadla a vystrekovana bola priamo v bandaske s mediom, stupala nahor a vytekala von z bandasky. asi ucinnejsie ako to je teraz, ale urcite zlozitejsie.
Filter.png
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Denis »

Dobre si to spravil, mas pochvalu pred nastartovanou pv3s :lol:. Ja mam takto riesenych 4-5 krevetkarii, akurat ze ja mam centralny vzduchovy rozvod, tak namiesto cerpadla mam vzduch vtlacany do filtra. Vsetko je to v malom kybliku, ani liter nema. Na vrchu mam filtracnu vatu a pod nou uz siporax. V akvariach su aj dvojramenne filtre molitanove, aby sa mali kde past krevetky...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

taky "bandaskovy" filter by nebolo zle spravit aj s takymto cerpadielkom ... taketo cerpadielko vies dak pekne hore nech ceri hladinu a pritom nasava vodu dole v "bandaske" (btw fotka z ebay)
$_12.JPG
$_12.JPG (9.55 KiB) 5343 zobrazení
ja totiz stale dumam nad tym akva pre raka ... ci spadovy alebo radsej "bandaskovy" alebo ci vlastne este nieco ine ... (pripadne rady/odporucania rad vypocujem a premyslim) ... urcite nechcem klasicky interny a externy uz vobec nie a tak isto by som sa rad vyhol vzduchovacu ... bol som presvedceny na spadovy len tento druhy mi od dnes vrta hlavou
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

bandaskovy urcite, je to relativne lacne a ucinne.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa viridis »

Máte niekto akvárium s filtráciou v spálni ? A ak áno a je to extrémne tiché, nerušivé, ba priam nepočuteľné, budem povďačný za tip. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja mam v spalni 15L so zavesnym filtrom ... vobec nepocujem a nevadi ... bublinky vsak neodporucam :)
IringPalo napísal:bandaskovy urcite, je to relativne lacne a ucinne.
a ako cistite na takom filtry filtracne hmoty? ci necistite? je to predpokladam skor na biologicku filtraciu a nie mechanicku

dnes som bol konecne pozriet v presspore a maju tam liapor 50L za tusim +-6e ... a mensie balenia nerobia tak enviem co s ostatnymi litrami co mi ostanu ... par litrov miniem aj na kopce v akva nech to nerobim len z tazkych kamenov ale neverim ze miniem viac ako 10L :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa mosfet »

Ja mám v spálni v skrinke 2211-tku obalenú síce v molitane ale absolútne ho nepočujem.
@hryzo - veľké balenie , alebo malé akva :D

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

ked sme uz pri tom "bandaskovom" filtry ... ake cerpadlo do nho odporucate na akvarium 80x40x40 cize 128L ... vody tam bude urcite menej ... ak by som robil ten bandaskovy, verim ze by som bol pod 100L pretoze planujem co najviac clenite a konarove prostredie pre racika ... rastlinky asi ziadne, iba plavajuce na hladine nieco ako pistia alebo jej obdoba ... staci asi 500L/h a nemusim ist vyssie ci? iring ty mas ake cerpadlo v akej nadrzi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Majino »

viridis napísal:Máte niekto akvárium s filtráciou v spálni ? A ak áno a je to extrémne tiché, nerušivé, ba priam nepočuteľné, budem povďačný za tip. :)
3 akvárka v spálni :D 2x30L a 1x54L, všetko beží na externých filtroch a spím ako zabitý :D

@Hryzo, Liapor ak chceš na kopce tak to rovno zabudni, pekne sa ti "rozleje" žiadne kopce nezvláda, jedine ak s nejakou oporou po celom obvode kopca, podobne je na tom aj Manado.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

ten liapor som ratal do nejakej "pancuchy" aby drzal tvar a nato nasypat strk ... ide mi skor o odlahcenie akva ... 20cm kopec tvoreny 2-3 cm kamienkami lahky nebude :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Majino »

Tak v tom prípade nevidím žiadny problém :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných