Filtracia

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

Pilates tak kup ten turbo a daj tam substrat pro a mas istotu ze filtraciu mas na vybornej urovni. Teda este neviem kolko litrove mas akvarium
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pilates »

Moja chyba, jedna sa o cca 45l nadrz, ak je fakt tichy, tak do toho pojdem sa mi zda.

pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pilates »

Na externy filter , bohuzial nemam miesto , ak by bolo tak ho dam , ani neuvazujem. V druhom akva mam JBL CristalProfi e401 greenline a som s nim nadmieru spokojny.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

Pilates chod do toho. Posledne tyzdne som skusal robit vlastny filter, skusil som vela variacii, dal som do toho kopa penazi, vsetko som preratal, lacnejsie aj drahsie varienty a dosiel som k vysledku ze vo vacsine pripradov sa oplati kupovany filter. Hadam o tom este napisem. Ten turbo je fakt dobra volba
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa pilates »

Takze objednane, ked to dojde , uvidim, ci je fakt potrebne menit molitan. ten eheim substart pro tam supnem urcite

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Miky »

Přeji hezký den, potřeboval bych poradit.

Hledám vhodnou filtraci pro CRS krevetky do 50l akva. Měl by být tichý a učinný, spotřeba kolem 3W, představa je čerpací hlava s biomolitanem.

Do větších akva 150l mám odzkoušeno a v oblibě tento http://www.akvarista.cz/web/shop/rubrik ... acni-hlavy + biomolitan.

Co se tak rozhlížim líbí se mi tohle.

1. Čerpací hlava + biomolitan - 2.5w/ 185 l/h

http://www.akvarista.cz/web/shop/item-h ... At0v8P8HAQ

2. Zavěsný filtr + kostka biomolitanu na tu trubku co nasává do filtru - 3 W/ 220 - 570 l/h (výhoda zde by byla možnost kombinace náplně biomolitan + Eheim substratPRO)

http://abc-zoo.cz/1693-eheim-liberty-20 ... filtr.html

3. Níže doporučovaný Aquel - 4,4 W / 500 l/h (vyšší příkon)

http://www.zoofast.cz/aquaelturbo500-vn ... ce=heureka



Jako ideální řešení se mi jeví č.2 pro možnost kombinace substrátu, úspory místa (jen trubka a biomolitan).

Cena nerozhoduje, hlavní je učinnost :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hryzo »

podla mna - ak osi povedal, cislo 2 ...

avsak, ak by si isiel do cerpadla s molitanom, tak odporucam cislo 3, nakolko ma regulovatelny vystup a som s nim uplne spokojny, tu haileu by som nedaval, ani jej neverim, ani nema taky super vykon
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Slezina »

Ahojte
Dufam ze info prisla vhod a nakupili ste k spokojnosti.
Chcem sa opytat kto mate eheim filtre ci pouzivate originalne naplne alebo ich menite.
Mne sa dako nepozdavaju take plastove valceky vo filtry a aj tie gulicky by som najradsej vymenil za molitany.
V predfiltri je hruby molitan dalej by som dal jemnejsi do tretej nadoby este jemnejsi a zakoncil by som to tou vatou co je origo vo filtri.
Co vy na to???
Diiik :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa jamro27 »

siporax daj a je kopu dalsich filtracnych medii, skoda davat len molitan
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa jamro27 »

odporucil by som ti toto, uz to mam v kazdom filtri, ozaj perfektne.

https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-act ... 13ab69d952
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa mosfet »

Otázka do pléna : Mám nazvyš lávový kameň. Dostal som nápad ho rozdrviť a použiť ako filtračné médium. A tá otázka znie, že či to je dobrý nápad?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Denis »

Myslim, ze je to v pohode riesenie. Pokial viem, tak lavovy kamen nijak neupravuje hodnoty vody, je porovity, cize vhodny aj do filtra. Myslim, ze uz niekde tu na fore sme mali porovnanie lavoveho kamena s inymi filtracnymi materialmi. Cize ano je vhodny, otazka je na ake velke kusy ho nadrvit.

edit: hned na druhej strane tejto temy je porovnanie v obrazku

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa jamro27 »

to ho daj racej do dna pod substrat,
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Slezina napísal:Ahojte
Dufam ze info prisla vhod a nakupili ste k spokojnosti.
Chcem sa opytat kto mate eheim filtre ci pouzivate originalne naplne alebo ich menite.
Mne sa dako nepozdavaju take plastove valceky vo filtry a aj tie gulicky by som najradsej vymenil za molitany.
V predfiltri je hruby molitan dalej by som dal jemnejsi do tretej nadoby este jemnejsi a zakoncil by som to tou vatou co je origo vo filtri.
Co vy na to???
Diiik :-)
Siporax je najhorsi v porovnani s osidlovacou plochou. Druhy je eheim a najlepsi seachem matrix. Molitan je fajn...ako predfilter

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Denis »

Ano, pravdu mas, ale treba to brat aj z toho pohladu, ze tie dva "lepsie" filtracne materialy na osidlenie bakteriami sa rychlejsie zanesu kedze maju jemnejsie pory a tym padom nedosahuju uz taku ucinnost ako mali nove.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Matrix staci preplachnut pripadne cely resetovat savom. Matrix ani neviem co je ale nie je sklokeramikou. Vseobecne je seachem malo znamou spolocnostou s nadstandardnymi produktmi za prijatelnu cenu :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Maros »

Siec, takže podľa toho článku, keramika, dvíha PH? Už sa to tu rozoberalo tuším.Ale aj Micro mec?Ja mám vo filtry stále to isté a moje PH išlo na dol, k 5,4 a postupne sa ustalilo na zhruba 5,8.Ten čas bol od založenia cca3 mes.Nejdem zatiaľ nič meniť, skôr som chcel Micro mec, ešte dokúpiť..

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Majino »

Ja mám všade keramiku; Siporax, Eheim aj JBL a všade rovnaké parametre ;-)

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa IringPalo »

ja mam v minicku vo filtri jbl keramicke valceky a vecer tam PH dosahuje 8,1 co fakt nechapem z coho. Keby PH klesalo, chapem, ale napada ma jedine ta keramika. Dno je piesok, kamene ziadne, drevo by dvihat PH nemalo. nedavam tam ziadnu chemiu.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

Maros napísal:Siec, takže podľa toho článku, keramika, dvíha PH? Už sa to tu rozoberalo tuším.Ale aj Micro mec?Ja mám vo filtry stále to isté a moje PH išlo na dol, k 5,4 a postupne sa ustalilo na zhruba 5,8.Ten čas bol od založenia cca3 mes.Nejdem zatiaľ nič meniť, skôr som chcel Micro mec, ešte dokúpiť..
sam otestovane to nemam, externak u krevetek nemam.. je to zkratka dalsi nazor-zkusenost ;) mozna to bude zavisle jeste na jinych parametrech=nedela to ve vsech AQ... vzdyt spousta chovatelu ma keramiku nahazenou volne v AQ, a v Japonsku oblibene pudni filtry slozene z X vrstev? tam je keramiky a skla opravdu hodne...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných