Filtracia

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Slezina »

Btw...poznatok k filtracii
V krevetkarku z neocaridinami mam uz spominany externy eheim a krevetky sa na zaciatku rozmnozili a teraz len ubudaju a ubudaju comu nechapem ale asi najskorej prehnana filtracia.
V akva s hybridmi pri bublifukoch sa mi mnozia hybridy tempom red cherry kreviet :)
Neviem ci je to fitraciov ale podlamna moze byt.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Milos »

....moze to byt mnoho veci. ale ano viem si predstavit aj to, ze to moze byt filtracia. externy filter pri krevetkach ma jednu obrovsku nevyhodu: ze vacsina mikrobialnej populacie je mimo akvaria a nemoze krevetkam sluzit ako zdroj potravy....pricom prave biofilm je pre ne to najlepsie, najvyzivnejsie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Milos »

....skus ich viacej prikrmovat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Hora »

Milos napísal:....pricom prave biofilm je pre ne to najlepsie, najvyzivnejsie.
Podobne budem dávať Eheim 2211 ale namiesto nasávacieho koša dám biomolitan na trubku s navrtanými dierami asi na výšku 10cm.Vlastne plocha terajšieho molitanu z bublifuku ostane zachovaná a mňamky im ostanú.
Keby bola cirkulácia veľmi brutal,skorigujem s vatou na príjemný prúd,ale čo som čítal recenzie,2211 bude v 40tke akurát.

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

Chlapi poradte mi do 140L akvaria pre hybridy alebo taiwany to ešte neviem filtráciu. Určite tam dám dvojramenný bublifuk a ďalší bublifuk domácej výroby ktorý mi poradil Denis Madar. malý kýblik vodovodná pvc trubka s kolienkom obsipana siporaxom a na vrchu akva vata. rozmyšlam nad filtraciou eheim 2211 alebo aquael turbo 500.
poradte aj iné kombinacie čo by bolo najlepšie, čo mate odskučane alebo čo si myslite na moju variantu
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa zozo »

Podla mňa, je to málo. Dvojramenný filter ok, aj to čo ti poradil Deni.(ak ti to nebude špatiť) Ale čím väčší kýbeľ, tým lepšie. Ja mám pri Sulaweskách mimo iného Tetratec ex 800 plus.

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa zozo »

Stručne ide o to, že čím väčšie filtračné plochy, tým stabilnejšie prostredie...

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

zozo napísal:Stručne ide o to, že čím väčšie filtračné plochy, tým stabilnejšie prostredie...
urobím to tak že to velké akvarium som dal rozdeliť na polovicu čiže 2x 70 litrov. kupim 2x ehaim 150 a dvojramené filtre a dam asi aj denisove špecialne kýbliky :) prúd s filtra upravim do ostrekovacej rampy
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa macadlo »

Kúpil som nové filtre Qanvee s nadobkami na prídavné filtračné médiá tak som zvedavý ako budú fungovať. Máte niekto skúsenosť?
20171003_085648.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa seic »

tohle jsem jeste nikde nevidel... uz se ale objevily drive tyhle "hybridy", bylo to ale moc male...

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

Niečo o dosť väčšie a výkonnejšie dávno vyrába Aquael - brat to používa.Akurát to nie je konštruované ako bublifuk,je to na čerpacej hlave.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Denis »

Tie na cerpacej hlave myslim, ze Milos pouziva.

Tento co dal Macadlo sa mi pacia, ale je fakt ze je to hodne male, ale stale lepsie ako nic. Cize dva take filtre uz by som si vedel v akva s caridinami predstavit ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa macadlo »

Filter Quanvee QS-200A sa mi celkom zacina pacit. Naplnil som ho matrixom a po 14 dnoch v novozalozenej nadrzi si par kreviet bezproblemov zije uz stvrty den. Jedna sa o neocaridiny. Hodnoty vody som nemeral to sa mi nechce. Skusim prihodit este par kreviet co to spravi. Nadrz je len "lowcost" 40x27x32 troska onyx sandu co som mal naviac k tomu spominany filter troska machu a bucephalandra na kokose.
20171027_163328.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Milos »

filter vypada super, ale kym nevymyslia naozaj nehlucny kompresor, tak ho nechcem :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

arturko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Okt 2017, 00:36
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa arturko »

Ahojte celkom dobrý článok, ktorý porovnáva 4 vonkajšie filtre pe akva do 30 litrov, mohol by pomôcť pri rozhodovaní https://akvanaut.cz/vnejsi-akvarijni-fi ... -30-litru/

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

Sunsun som neskúšal,Eheim už pre mňa prestal byť značkou - pretože práve Eheim filtre u mňa odchádzajú ako prvé(ba mám doma i ten aquacompact a už aj na ňom som musel lepiť rotor(ak chce niekto silou mocou Eheim,tak sa pripravte na častý nákup náhradných komponentov,Tetratec zatiaľ spokojnosť(mám doma EX1200ku a doteraz funguje bezproblémovo),Resun rovná sa za málo peňazí málo muziky(také ani kvalitou ani na vonok nič moc) - mal som len jeden i ten bol nekvalitný a neskôr sa pokazil.
Neviem či niečo obdobné vyrába i polský Aquael ale to asi u mňa ostane značka,ktorá aj napriek nízkej cene a nie vždy naj designu má svoju kvalitu a dlhodobý bezproblémový chod(povedal by som v jednoduchosti je krása)

Dussi
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30 Apr 2017, 23:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa Dussi »

nehlucny kompresor podla mna je eheim, ten nepocut ani ked ucho prilozis

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Ludia obraciam sa na vas s prosbou o radu. Potrebujem co najslabsi filter s dvoma separovanymi priestormi na filtracne media. Nemovci zacali s dvorenim. Kedze mlade zvyknu zozrat respektive by ich prud a osadka zlikvidovali tak som nuteny vytvorit separovanu nadrz

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa macadlo »

Michal skus to trochu upresnit co by to malo splnat.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtracia

Príspevok od používateľa prasan »

Zožeň taký ako má macadlo.Hadičku si priškrtíš ako potrebuješ.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných