Začiatočník

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Majino »

Tak aj ja poradim. Set od Aquael mam, filter je fajn, svetlo je vyborne, ohrievac pouzijes podla potreby... Ja mam super skusenosti pri rastlinkovom akva s JBL Manado, Akadama, ale aj Ada Amazonia(v tychto substratoch som odchoval Neocaridiny). Kazdy substrat ma svoju farbu, tak zalezi aj co sa tebe paci viac. Vsetky Neocaridiny su na podmienky v akva nenarocne...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa viridis »

Pointer. Osobne mám v jednom akváriu pár kryptokorýn a anubias barteri nana zasadených v piesku a vyzerá, že sa im darí. Treba povedať, že tam nie je filtrácia, teda žiadne prúdenie vody. Ani žiadny iný faktor, čo by ich vyťahoval (ryby napr.)

Z neocaridin mam červenú a modrú varietu, plus mix. Myslím, že v životaschopnosti a náročnosti tam veľké rozdiely nie sú.
Rozdiely sú však cenové. Takže možno pre úplného začiatočník by bolo vhodné na skúšku niečo lacnejšie, aby sa predišlo prípadným stratám pri nejakom kikse. Teda finančným. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

pointer
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 18:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa pointer »

Ved uvidim ktore krevetky tam pojdu.
Chcel by som sa este spytat ci by mi niekto nevysvetlil tie parametre vody ktore sa meraju ako tvrdost vody atd.alebo ak by niekto mohol poslat link kde by som si o tpm nieco precital.
Vopred dakujem

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Denis »

V subforach Zariadenie krevetkária vsetko citat. A otazky klast do danych tem, aby bol poriadok tu.

pointer
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 18:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa pointer »

Chcel by som sa opytat ze ake kamene pouzit a kde zohnat do okrasneho akvaria s krevetkami ked nechcem kupovat drahe kamene ada a podobne.Chcel by som aby to pekne vyzeralo ale neviem ci tomu niektore kamene nebudu menit parametre vody.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa mosfet »

Najlepšie sú lávové kameňe, no dobré sú všetky ktoré neobsahujú vápenec - zistíš jednoducho, poleješ octom a priložíš k uchu a nesmie šumieť.
No skús skočiť do nejakých stavebnín kde predávajú aj ozdobné kamene a tam ti aj poradia.

pointer
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 18:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa pointer »

Diki moc :D

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa janoch »

Stará téma ale dobrá pre mňa, teda všetci aj dnes preferujete viac pozdĺžne akva? Lebo čo som videl fotky som myslel, že kocka je lepšia.

Má niekto fotky ako to má doma? Že by som mal inšpiráciu ako to popchať? Chcel by som dve - možno 3 farby postupne a preto dopredu rozmýšľam nad tvarom, aby som mal potom rovnaké akva a nemal problém získať druhé a tretie. Ja chcem začať prvým a potom ak mi to pôjde tak inú farbu.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

tieto veci sa dobre pozerajú v sekcii Vaše krevetkáriá kde má asi každý kto založil tému pofotené akvárka :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa janoch »

Tak sa mám podľa Teba pýtať každého v jeho téme že aké je lepšie či pozdĺžne alebo kockaté? A tie fotky čo som videl som videl práveže kockaté a tu sa píše pozdĺžne. Téma o tvaroch akva nieje preto som cez vyhľadávanie fóra našiel tému kde sa to rozoberá a preto som si dovolil to napísať sem.

Čiže martin primárna otázka je tvar akva.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

ja som moju odpoveď mieril skôr na otázku či má niekto fotky ako to má doma....a to je takmer v každej téme "vaše krevetkáriá" odfotené čiže z toho sa dá vydedukovať že ak má drvivá väčšina akváriá kockaté tak to má asi preto že sa im to zdá viac praktické...ja osobne mám doma aj kockaté aj pozdĺžne....záleží však ako sú uložené či sa dá do nich pozerať z viacerých strán alebo nie ako má človek priestorové možnosti...povedal by som že ideálne sú nízke nádrže s väčšou plochou dna ktoré je pre baktérie živnou pôdou a tým pádom aj pre krevety rajom kde sa môžu prehrabovať....či už kockaté alebo pozdlžne to je skôr o tom priestore a praktickosti
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa Milos »

u mna tak, ze nerad kupujem urobene komplety, ktore su vacsinou kockate. hole sklo sa predava vacsinou pozdlzne, takze mam vacsinou pozdlzne. okrem toho sa mi zda (ale nemeral som to!), ze pri kockatych vacsinou pripada na objem mensia plocha dna. pre krevetky je lepsie mat objem rozlozeny na vacsej ploche, cize dlhsie by mali byt osi "a", "b", os "c" kratsia (nizsia). ale ani toto az tak dolezite asi nebude, takze naozaj ako to komu vyhovuje bude hlavne kriterium :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

janoch
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 02 Okt 2018, 07:49
Bydlisko: Badín

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa janoch »

OK diky, ja som z tých fotiek nadobudol dojem, že ak nie je kocka tak je zle a dať 60 e za kocku s filtrom čo je mini atď sa mi zdá odveci. Za 60 e môže byť viac dobrých vecí...

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa none »

Aké najnižšie / najplytšie akvárium máte? Dostal sa niekto pod 20 CM výšky skla?

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa ZDRI »

Já mám ve stojanu na míru jedno nízké akvárko - Vanička na krevety.
Rozměry 50 x 40 x 17 cm. Nízko nákladové akvárko, jen krevetky, bez filtru, bez topení, minimální údržba.
Prílohy
Vanička na krevety.jpg

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa none »

Akú máš populáciu? Rastie? Keď nie je s údržbou, nemáš tam vplyvy ako riasy a pod.?

Je to praktické asi na zásah rukou doňho?

Inak vyzerá super.

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatočník

Príspevok od používateľa ZDRI »

Původně tam byly Neocarina Orange + Babaulti Zebra - ustálená populace.
Loni jsem nasadit 10 ks maličkých M.dayanum - od té doby zmizeli skoro všichni šneci a většina krevetek - Dayány jsou prostě dravci :-)
Dayány jsou určené (až povyrostou) do jiných nádrží, až je vystěhuji, chci sem dát oranžové mini ráčky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných