Osvetlenie LED

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa viridis »

Pekné akvárium. A páči sa mi, že nemáš Caridiny pri extrémne nízkych hodnotách KH a pH. Inšpiratívne. Zaujal ma ten LED pásik na svietenie, si s tým spokojný ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa jamro27 »

hej som snim spokojny, rastliny idu pekne a nejde hlavne riasa. Nemenis neonky, zivotnost by mala byt 50.000 hod svietenia. Svietim cca 12 hodin a je nizsia aj spotreba.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa Hryzo »

Len pre info .... 50000 hod to určite nevydrží ... To je maximálna doba pokiaľ budú svietiť na viac ako 10 percent počiatočného výkonu ... a tá max doba je kruté prehnaná aj keď pravdaže vydržia o dosť dlhšie ako trubice

Hlavná nevýhoda led diod je tá, že konstantne postupne znižujú svoju svietivosť od začiatku až do konca svojho života ... To znamená, že síce môžu svietiť aj za 8 rokov, ale ich výkon bude o dosť oslabený ... a keďže to znižujú postupne, človek to vôbec nebadá, a vymýšľa s hnojenim a všetkým ostatným, lebo sa mu začnú rastlinky " divne" správať ...

Mám s tým osobnú skúsenosť ... Led pásy mám na akváriu odhadom 3/4 roka, 2 z 3 metrov už zožltli a určite svietia slabšie ... aby sa takéto niečo nestálo moc skoro, musí človek kúpiť naozaj značkové a kvalitné led pásy, ktoré ale stoja oveľa viac ako to, čo si kúpi 19 z 20 ľudí ....

Ja len pre info
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa jamro27 »

mam tie kvalitnejsi pasy, kupovane boli cez firmu tak tam sa nesetri, svietim skoro rok a zmenu som nespozoroval. su zaliate v silikone, aj vtom silikone je rozdiel aky pouziju.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa Hryzo »

Ak máš kvalitné, o to lepšie ... moje dôchodky maku v strede niečo, čo vyzerá ako stopa na prepálenom cigaretovom filtry ... také tmavohnedé vypalene v ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: moje male

Príspevok od používateľa jamro27 »

A mas dake chladenie na ne? ja ich mam lepene na Al paske ktorou je oblepeny kryt akva a v zadnej casti mam vyrezane 2 diery na cirkulaciu vzduchu, pokial tam nebola paska tak boli vecer teple, teraz to je uz ok. To mozes mat od tepla spalene.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Milos »

prenesene z temy vase krevetkaria/"moje male"..
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

Tá moja autooprava na mobile :-D
Mám ich na hlinikovej zbernici 15 cm vo vzduchu nad akváriom nijak nekryté (160 pre garry na akva.sk) ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa mosfet »

Hryzo - to je vlastnej výroby? Ak áno tak si šikovný :D

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

vlastna vyroba, ano :)
ak by tie led pasy boli take, ako som si predstavoval a vydrzali tolko, co mali, tak by som bol uplne spokojny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa IringPalo »

ja mam akva 128l, 80X40X40 a svietim tam 10w led reflektorom, vysiel ma aj s kablom asi 12 euro. Neosvieti cele akva, ale vzhladom na to ze ide o biotop, svietim len na jednej strane, ale mam tam asi 8 anubiasov, pistie a ine rastliny, anubias zacina kvitnut, cize svetlo uplne staci. vrelo odporucam prave tieto reflektory. Je to 6500k, 900 alebo 1000lm. Je to ovela ovela lacnejsie ako trubice alebo ine osvetlenie.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Milos »

Ja mam nad dvoma akvariami lampicku LED, 11 W svetla na pohlad bieleho, podla popisu vyrobca spektralne urceneho pre rastliny. Obe akvaria maju 45 litrov a bez problemov to staci na moje potreby. Aj ked nejak extra atraktivne rastlinky nemam, tie ktore mam, tym sa dari a este tam mam aj trocha zelenej riasy pre krevetky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak, idem otestovat led moduly ... menil som ich kvoli tomu, ze som chcel znizit trochu osvetlenie ...

povodne som tam mal 2x13w t5 trubice, co bolo papierovo cca 1720Lm! ... ano dost vela :)
po vymene tam ma mteraz 19x0,72w led modul 5630 co je papierovo cca 1140Lm ... tym som klesol pod 30Lm/L cim som dosiahol to, co som chcel a uvidim, ako to dopadne ...
1. ci nastolim lepsiu rovnovahu pretoze moc svetla bolo moc na hrane
2. ci tie led moduly budu stat k svetu a neodidu po chvyle

takto to vyzera zo spodu:
54l led moduly.jpg
fotku, ako to svieti v akva dam zajtra ... teraz susim este silikon na balkone, pretoze som zaceloval par dierok
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja mam na akva 60x30x30 -5m pas studena biela. Mal som tam 2 trubice co bolo viac ako je teraz, hlavne pri led nejde riasa.
Kryt vyzera ako ten moj.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

jamro27 napísal:Ja mam na akva 60x30x30 -5m pas studena biela.
to je velmi vseobecne pretoze je miliarda druhov pasov (4,8w 9,6w, 7,2w 14,4, a mnoho dalsich) takze .. :)))
jamro27 napísal:...hlavne pri led nejde riasa...
velmi zle tvrdenie - pri akomkolvek osvetleni dokazu ist riasy, prehodenim na led pasy si vsak zmenil nastavenie svetla do akvaria, a mozno si nahodou dosiahol peknu rovnovahu a riasi ti proste nejdu kvoli tomu :) v 160ke pod led pasmi mi doteraz isli riasy ... pomaly lebo boli slabe ale isli

OT - ako si tam narval prosim ta 5 metrov :D odfot ak mozes
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa jamro27 »

jeden pas tesne vedla druheho aj okolo otvoru ma krmenie. Ja som dal z krytu dolu tu cast kde bol preradnik.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze takto mi to tam teraz svieti
54 krevetk.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa mosfet »

Tá pravá strana sa mi zdá akási tmavšia ( aspoň na fotke ).

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Hryzo »

ked sa pozries na fotku s modulmi a ich rozmiestnenie, uvidis, ze su rozmiestnene +- rovnako ...
podla mna to je len ocny klam, pretoze nalavo je rozkatec ktory je blizsie pri hladine a je viac osvetleny
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie LED

Príspevok od používateľa Denis »

ano ako pise hryzo, asi je to preto tak, ze rastlinky na lavej strane su vyssie, svetlo viac vynika tym, ze ma blizsie plochu, na ktoru svieti a tak sa zda byt viac osvetlena.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných