Nadrzky na selektivne krizenie

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa Denis »

Milos nestalo by predsalen za pokus dat aspon jednu samicku do parenia s tym cistym TB samcekom? Napriklad v takejto sietke?
Obrázok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

To je mozno dobry napad, nieco taketo by som si mohol veru zadovazit. Zatial netrpezlivo cakam, ako sa bude darit nasledujucim mladym. Zda sa, ze akvarium sa mi uz nejak podarilo stabilizovat, tak snad to konecne pojde.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ked to tu uz spominate tak sem davam toto: http://m.ebay.com/itm/270978200620?nav=SEARCH

Neubera to miesto v akvariu ako ta sietka ale naopak to pridava na objeme akvaria.

Do tej sietky som daval mlade gubky ked ich dospele zrali. Teraz mi to je jedno, kedze je akvarium prerybnene :D

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Hryzo »

za 2L nadobku davat 35 eur ... to radsej tie moje 4L pohare a do nich hadicka so vzduchom ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nasiel som aj lacnejsie. A nie je to len nadoba ale malo by to mat aj cerpadlo. Treba pohladat.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No nikde tam cerpadlo nevidim. Vedel by niekto objasnit ako to cerpa vodu?

Dakujem

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa mosfet »

Ak som dobre videl , tak sa to má napojiť na vzduchovač, ktorý zabezpečí pohyb vody.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa Denis »

Ano vidiet tam hadicku, ktora je klasicky na vzduchovac napojena a bubliny tahaju so sebou aj vodu z akva do nadrzky.

Uz som skusal pouzit tu sietku ako som dal v prvom prispevku. Ibaze to bolo uplne naprd v tom, ze som nemal tehotnu samicku a stravili tam so samcekom tri tyzdne a nic. Totizto pokusal som sa takto sparit ciste taiwan pandy, ktore boli v akvariu s crs (jedine akva, kde mi taiwany nekapali). Na pandach samozrejme nevidiet sedielka, lebo su total cierne. A tak som ich po tych spominanych troch tyzdnoch vybral.

Prikladam link na taketo selektivne mnozenie, teda aspon ja som tak tu sietku v akva pochopil. Autor je portagalcan Fabio Silva.
https://www.youtube.com/watch?v=BE13obmYKXE

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa džara »

sietku pouzivam aj ja. pred tym ked som selektoval vyssie triedy crs, teraz pri krizeni tibee.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa džara »

zabudol som :oops: ... nadrzku som pred tym pouzival tiez, no pretoze je umiestnena na skle krevetarka zvonku, kvoli bezpecnosti / maly syn/ som ju zrusil.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa MikelCRS »

MikelCRS napísal:Ked to tu uz spominate tak sem davam toto: http://m.ebay.com/itm/270978200620?nav=SEARCH
MikelCRS napísal:Nasiel som aj lacnejsie.
Prezne to iste, mozno trochu mensie predava znacka Marina. Videl som to za 10€ v kamennom obchode.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Kedze moje odchovy uz dospeli(niektore samicky maju vajicka) som sa rozhodol dat niekolko krevetiek do porodnicky(do tej, ktora je v prvom prispevku).

Dal som tam 3 samicky red bee a 3 samcekov panda(samicky panda som v akvariu ani nenasiel).
Chcel by som mat nejake red ruby/wine red. Tak ste to radili vsak? Panda + red bee > mimo ineho aj cervene tb.

Za par minut tam nabehli ine krevetky z akvaria. Vysplhali sa po sietke, vysli nad hladinu a dole do porodnicky. Vliezli tam len 2, jedna a za nou uz isla druha. Vylovil som ich a odvtedy nic.

Uvidim ako to pojde dalej, ak tam budu lozit budem ju musiet zrusit alebo najst nejaku dobru plastovu..

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 90 litrov pre PRL

Príspevok od používateľa Denis »

Macadlo mohol by si trosku popisat k breeding boxu, kolko ma litrov, staci vzduchovaci motorcek na presun vody do boxu? Neprepadavaju krevetky z boxu do akva? Cena, kde si kupil a pod. Dik :)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 90 litrov pre PRL

Príspevok od používateľa macadlo »

Je to Marina breeding box XL objem 2 litre (su aj mensie 1.4l a 0,7l myslim alebo tak nejak) Pohanane je to vzduchom a na nasavani a aj na vypusti je mala mriezka no cez tu sa najdrobnejsie krevetky dostanu do a aj z boxu takze ja lepim este na obidve mriezky jemnucke sitko z uhelonu aby to bolo nepriestrelne. Cena je cca 16 Euro na Amazone. Na slovensku som toto iste nasiel len od inej firmy za 22 euro. Ked si k tomu das 4 eura postovne je to pekna palka.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: 90 litrov pre PRL

Príspevok od používateľa Milos »

ehm ehm, aha co tu raz Denis zakladal:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=12&t=172

Ehm ehm, zdravi Vas moderator :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa Denis »

diky kamo, presunul som :)

teraz take myslienka, napadlo ma z toho breeding boxu spravit externy zavesny filter :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa Milos »

len aby si tam nedal prilis tazke filtracne materialy a neutrhol sklenenu stenu akvaria :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadrzky na selektivne krizenie

Príspevok od používateľa macadlo »

Jednu z nadrziek tak spravenu mam - jedna tretina je oddelena a je v nej matrix a denitrate. Ale ako pise Milos pozor na tu hmotnost. Ja okolo tohto boxu chodim po spickach :D
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní