Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa mosfet »

Denis napísal:Milos ma upozornil, ze sme sa dostali od vody k substratu, tak som par prispevkov premiesnil do spravneho fora...
Teraz mi to hádže obe témy spolu!

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

mosfet ano spravne, ostava to tak zapisane, lebo pokial nenadvazuju prispevky na seba po presune prispevkov, tak musi byt jasne z akeho dovodu to tak je. preto nazov temy ostal z predoslej, ale ked das odpovedat, tak ti uz samozrejme zapise, ze odpovedas na temu Substrat...

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Dal jsem na vas a koupil ADA aqua soul Aricana, Amazonia. Zakladam dvě 100l akva a vyzkousim oboje. Jak dlouho by jste nechali zabihat? Mam v planu 1mesic az 2

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa mosfet »

Zábeh čím dlhšie tým lepšie, horšie je to s trpezlivosťou akvaristu :lol: no 4 až 6 týždňov bohato stačí. Rovnováhu podľa mojich skúsenosti akva naberie až cca po 6 mesiacoch. No to už aj s osádkou.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Miky ja zabieham obycajne mesiac, potom vymenim 10-25% objemu vody v akva a po tyzdni napustam krevetky. Ale je pravda, ze aktivne dno som nikdy nemal, len akadama, rataj profi soil, aquaclay, kremicity piesok. Milos ma amazoniu, nedavno ju zabiehal, bude vediet poradit.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Dam tomu alespoň 4 týdny, jak tedy správné založit?

Do nádrži chci hodné mechu, bude tam cerpaci hlava+bioakvacit(modry molitan).

Mam tad po 14 dnech dat zabihaci endelerky, velke okruzaky, atd.?

Je to nadrz pro CRS asi od Denise. Druha bude asi pro Red Rili

Ještě otázka kdo je to p. Chatrnuch? To je nějaký dobrý chovatel?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa mosfet »

Endlerky sú na zábeh super.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Zabehu urcite endlerky v akva pomozu. Sprav si vlastnu temu vlastneho krevetkaria, vo volnej diskusii, tam to bude najlepsie, aby sme tu nespamovali...

Miky ano pisali sme spolu, ale krevetky brat nemal ako dorucit dalej z Brna. A potom sme uz nekomunikovali, neviem teda ci mas este zaujem.
P. Chatrnuch je chovatel, on prvy mal u nas na svk Red Bee najvyssie triedy, tiez Taiwan Bee krevetky. Teda aspon co som vypozoroval z inzeratov. A ja mam od neho tie red bee, tiez taiwan bee, i ked potom som mal aj ine taiwany od p. Novinskeho z Pl.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

OK zalozim, zájem je. Jak vidíš zabiham pro ne akva. Původně jsem už dávno mel. mit substrat Enviroment ale Eshop u nás ho zavcas nenaskladnil a vzal jsem tedy adu co jsem se o ni tady docetl.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Miky napísal:Dal jsem na vas a koupil ADA aqua soul Aricana, Amazonia. Zakladam dvě 100l akva a vyzkousim oboje. Jak dlouho by jste nechali zabihat? Mam v planu 1mesic az 2
Miky, nie som si 100% isty, pre mna substrat "ADA" je sinonimom k "ADA Amazonia". Mal by vodu prisposobovat podmienkam amazonskeho pralesa, vhodnym tiez pre CRS: makka a kysela.
Pokial vsak ide o ADA Africana, ako nazov napoveda, bude sa pravdepodobne jednat o substrat zabezpecujuci v akvariu podmienky vhodne pre ryby z africkych jazier Velkej priekopovej prepadliny, teda tvrdu a zasaditu vodu, nevhodnu pre CRS.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Milos nie nie, ADA Africana tiez znizuje aj pH, aj GH. Chalan Zvejk z akvy chova taiwan bee krevetky prave na africane.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Super, dobre vediet. Dik za opravu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Tak první krevetarium s Adou je založené. Celkem mě překvapilo, že po napuštění se nějaké zakalení nekonalo. Pouze na hladině nějaký ten prachový bordel.

Teď řeším kolik vody měnit. Píše se ze kvůli vysokému obsahu živin, by se ze začátku měla měnit první týden každý den voda. Druhý týden ob den, třetí ob tři dny. Asi kdyby se to nedělalo tak asi hrozí řasa. Sice pro krevetky by to bylo žádoucí, ale pro rostlinky ne.

Otázka tedy, kolik té vody měnit. Zkusím asi 1/3 z akva

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Hryzo »

otazocka ... do mojho slimako-krevetko-akvaria http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=90 chcem dat cierny strk ... kvoli estetickemu effektu by sa mi tam hodil vacsej zrnitosti - okolo 5mm

a otazka znie - vadili by krevetkam take vacsie kamienky? viem ze sa radi v substrate prehrabavaju, vytahuju bordel a jedia ho a podobne ... nepotrebujem vsak ziadnu velku vrstvu kedze nebudem sadit ziadne rastlinky, vsetko budu priviazane na dekoraciach a ta vacsia frakcia by tam proste sadla :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Ak nepotrebujes hrubsiu vrstvu, tak ju urcite ani nedavaj. Menej je viacej, dno zostane lepsie prekyslicene, nebude sa tam usadzovat tolko detritu (vacsia cast zostane vo filtrazi), bude pomalsie starnut, pre krevetky bude celkovo bezpecnejsie.
Pokial ide o velkost zrn, to tiez nie je nejaky extra problem. Oni si tam vzdy na nejaku hlbku dosiahnu, na povrchu aj tak vzdy nejake tie mikroorganizmy porastu, s tymto si naozaj nerob hlavu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Hryzo »

ohladom detritu - filter tam zatial neplanujem (mam jeden zavesny v rezerve keby bolo treba ale nerad by som), planujem to akvarium ako som pisal len raz tyzdenne menit vodu v ramci hygieny
a toho strku plajem taku vrstvu, aby nebolo vidiet dno akva, mozno o 2 mm viac tot vse

p.s. kedze link nedalo dobre ide o moje akva v teme samochod ktore je este len v zapracovavani detailov kym akva dorazi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

hryzo ten link funguje, ja som s nim nic nerobil, mozno ini moderatori :)

co sa tyka tej zrnitosti, tak moja skusenost s akadamou je taka, ze zrnitost ma tiez okolo 5mm a problem je ten, ze male krevetky don vlezu a nevidiet ich tam. v tej dobe nemozes robit, ziadne upravy v krevetkariu, lebo by si si tie mlade krevetky zapucil. prisiel som na to tak, ze hockde pri skle akvaria na vonkajsej stene vidiet, ako sa tam krevetky krmia...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Hryzo »

s vycucavanim malickych krevetiek pri udrzbe mam uz skusenosti, kvoli nim som si kupil sklenenu fajku a po vymene vody travim asi 15 minut pozeranim do kybla s baterkou a hladam mlade takze s tym ratam ... a upravy v akva neplanujem robit ... akva sa doladi este pocas zabehu a potom uz len nech sa tam slimaci a krevetky kotia kolko chcu :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

len ci ti potom neostanu aj zapucene krevetky v substrate, ktore si neodsal.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

neviete poradit lacny zdroj na kupu akadamy? dik
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných