Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

Hryzo, Liapor som mal s krevetkami a teda nič moc, nejak ma to nezaujalo, plusom je cena, mínusom príprava Liaporu aby ti držal na dne a aj tak bol stále ľahký. Možno do veľkého spoločenského akva dobra alternatíva ku štrkom, ale pre krevetky sú lepšie substráty :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja s nim skusenosti nemam, len s nim rozmyslam ako o filtracnom mediu a popri skumani som natrafil na ten clanok tak som share-oval
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

Filtračné médium by to nemuselo byť veru zlé, ľahký porézny, to by šlo :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ahojte, na obale toho Advanced Soil pisali ze netreba premyvat tak som ho nepremyval. Neskor substrat len pri slabom dotyku pustal hnedy zakal. Tak som cely substrat v akvariu vseliako prehadzal a rypal do nho aby vypustil co najviac toho hnedeho kalu. Potom som velku casto vody vymenil. Teraz sa mi zda ten substrat nejaky divny tak chcem vediet ci som ho tym nepokazil.

Dakujem.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Je velky problem ked sa detrit a vseliake zvysky rastlin dostanu hlboko hlboko do substratu?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Nie je to idealne, ale ak vsetko funguje ako ma, nie je to ani problem. Problem je az po par rokoch, ked sa tam toho nahromadi prilis. Jednoducho ziadne dno nefunguje vecne. Ja osobne ale v akvariach pouzivam len tenku vrstvu substratu, 1 cm maximum.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Po par rokoch ten problem bude ale nie kolintomu ze to je hlboko v substrate. Spravne som pochopil? Lebo som si uvedomil ze do zalozeneho akvaria som nasypal este rovnako toho substratu ako tam bol.. Snazil som as akvarium precistit ale nieco mozno zostalo. A tiez som ten substrat neskor "premyval" priamo v akvariu.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Denis napísal:
Miky napísal:Mám doma křemenný písek 2-4mm a 4-8mm, vadil by bílý podklad pro vybarvení krevetek?
Neviem ti povedat na 100%, budes mat rastlinkove akva, tak im asi nebude vadit ten biely substrat. Na druhej strane, sa na bielom substrate nemusia dobre citit a moze sa stat, ze budu nedofarbene.

Ano ten cierny cadic by mal byt fajn, a za tu cenu... :)

Tak se teď nemohu rozhodnout, jaký substrát pro Neocaridiny. Černý čedič, nebo Liapor?

U Liaporu je více plus: levnější než čedič, poréznost.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

MIky, poviem ti tak: farba substratu nie je zase az tak dolezita, aby si si s tym lamal havu. Volil by som ho podla farby prislusnej neokaridiny. U cervenych a zltych je asi lepsi tmavy, modre skor vyniknu na svetlom. Predpokladam, ze tam budes mat nejaky ten mach, listy, kamene, atd...doplnky, ktore im poskytnu pocit bezpecia aj v pripade svetleho substratu. Je totiz pravda, ze na tmavom podklade sa citia bezpecnejsie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Milos napísal:MIky, poviem ti tak: farba substratu nie je zase az tak dolezita, aby si si s tym lamal havu. Volil by som ho podla farby prislusnej neokaridiny. U cervenych a zltych je asi lepsi tmavy, modre skor vyniknu na svetlom. Predpokladam, ze tam budes mat nejaky ten mach, listy, kamene, atd...doplnky, ktore im poskytnu pocit bezpecia aj v pripade svetleho substratu. Je totiz pravda, ze na tmavom podklade sa citia bezpecnejsie.
Snažím se s tím hlavu nelámat, světlý písek jsem použil pro rostlinky v paludariu.

Neocardinám budu zakládat nové akva a budu pořizovat substrát nový.

Chci chovat Red Cherry, Rili asi red, možná i carbon. Modré možná v budoucnu ale to bych musel sehnat nějakou hezkou ustálenou formu. Mech, listy, kameny atd. je samozřejmost.

Jediné co tedy nevím zda čedič nebo liapor?

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Pokukuji po substratu co jsem přes toto fórum objevil, budu mít cestu okolo. Mohl bych si ho vyzvednout osobně, oproti Amazonii mi dle popisu se jeví že byl měl být stabilní a nerozpadat se. Pro CRS/CBC/Taiwan ideální

Jen nevydím jaké je to množství za tu cenu?

http://ishrimp.pl/index.php?id_product= ... &id_lang=3

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

Podľa ceny to sedí na cca 5kg substrátu. Aj na iných PL eshopoch je cena podobná.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Majino napísal:Podľa ceny to sedí na cca 5kg substrátu. Aj na iných PL eshopoch je cena podobná.
Díky za rady, mělo by to tedy být 5kg/cca 6l

No potřebuji asi 4 balíčky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Denis »

Ohladom toho substratu ja len tolko, ze je to kvalitka. Bol u mna v chovnicke manik od krevetiek, a prisla na ten sybstrat rec a hovori mi, ze je tu super substrat, ale ze je to skoda na obycajne crs/cbs krevetky. Do neho uz taiwan bee. Sam ho ale odskusany nemam, lebo zatial je pohodeny dade pod akvariami :oops:

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Miky »

Chci i Taiwany, tak by to nebylo škoda. Pokud vemu v úvahu že ADA jednoho dne se rozpadne na bláto, nebyla by to ani taková investice. Vědět to dříve tak by bylo cca 100eur investováno jinam :-(

Ty by jsi to mohl vědět nebo ověřit, konzistence je podobná jako např. Aquaclay že. Tedy tvrvanlivá

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa džara »

ja som davnejsie objavil stranku shrimpkeeping.com. medzi inimi tu je aj podstranka o substratoch.http://www.shrimpkeeping.com/substrate/. moje skusenosti so substratom Shirakura: ak je moznost, ja by som vodu mixoval s RO . ja som si behom pol roka zrusil shirakura red bee sand liatim iba vodovodnej vody. pisu sice neriedit... a par mesiacov to boli krasne parametre KH 0-1, GH 6 , PH 6,5 . ale po tristvrte roku to slo rapidne hore a vsetko.
so substratom Ebi gold som velmi spokojny. ma malu strukturu, a aj po roku a pol dokaze drzat parametre vody./dufam ze ma coskoro neprekvapi opakom/.
na trnavskej burze som od poliaka kupil 8l balenie substratu pro soil v cene myslim okolo 20-22€ neviem presne. hrubost zrna 3-4mm. ked som zakladal krevetarko, mal som velmi malu dusicku, pretoze na baleni bolo sice napisane, ze upravuje parametre vody smerom nadol, ale kolko- neviem. napokon som bol v celku spokojny.
miesam RO s mineralmi a krevetkam sa vcelku dari. v poslednom case som mal dost malo casu, tak som ich zanedbaval. no po normalnom nabehnuti na rezim vymeny vody a pravidelneho krmenia, sa mi zacinaju odvdacovat nosenim.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

pan Hryziak bol taky zlaty a predal mi liapor. idem ho dat do tretieho krevekraria, mate skusenosti s tymto substratom pri crs alebo niecom podobnom? Ked to zabehnem, tak Denis bude mat zakazku ;)
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

trocha sa obavam ci ten liapor je vobec pouzitelny s krevetami. prepadava sa to ako pohyblivy piesok, bola by to pre krevety pasca :D
vraj sa to ma za dva mesiace uplne nasiaknut, tak uvidim. bola by skoda zabiehat dva mesiace nadrz a potom zistit ze to aj tak nepojde.
Hryzo spominal ze tu niekto choval na liapore krevety, ako to slo?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Majino »

Ja som v nom mal Red cherry a krevetky boli spokojne, akurat sadenie bolo utrpenie :-)

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa IringPalo »

kolko trva kym sa to poriadne usadi?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných