Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Najstarsia nadrz s ebi gold ma u mna rok aj 10 mesiacov a zatial uplne bez problemov vsetko v nej frci krevety sa veselo mnozia. Platinum soil mam kupeny od septembra no doteraz som sa nedostal k tomu ho pouzit tak asi tolko.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Jozef1973
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30 Okt 2017, 21:53
Bydlisko: Fiji
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Jozef1973 »

Platinum soil je lacnejší, oplatí sa vyskúšať ho, alebo radšej ísť do osvedčeného Ebi goldu?

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Ebi gold mas 100% zarucene ze bude fungovat pri caridinach ak nespravis nejaku blbost. Ja som Platynum soil kupil zo zvedavosti aby som skusil co a ako. Vraj na nom idu dobre tigre tak by som rad tie skusil a potom z nich tibee nakrizit pripadne pinta tak uvidim ked sa konecne dostanem k tomu zalozit cosi.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Viaceri sa ma pytate kedy konecne spravim nieco s tym substratom Platinum soil tak som sa odhodlal a jednu zo 4 planovanych nadrzi s nim som teraz prave zalial. Proces nasledovny:
Akva 40x27x32 vysoke na hole dno som dal jemnu vrstvu mironekuton powder, GG Bacter AE a Genchem Biozyme:
20171118_141346.jpg
Nasledne prva vrstva cca 2cm Platinum soil normal vele zrno (viac by som tento variant nekupil):
20171118_141811.jpg
Následne znovu jemnu vrstvu mironekuton powder, GG Bacter AE a Genchem Biozyme:
20171118_142139.jpg
Navrch vrstva cca 2cm Platinum soil powder:
20171118_205059.jpg
Výsledok po zaliatí vodou remineralizovanou so Salty shrimp GH+:
20171118_212049.jpg
Zajtra nahádzem nejake rastlinky a slimakov a necham zabiehat cca mesiac az 6 tyzdnov.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

PeterTT
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15 Nov 2017, 18:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa PeterTT »

macadlo: čo je to za bublifuk? Kde sa to da kupit ?
Chovam: Red sakura , Blue dream , Yellow fire , PRL , Taiwany + hybrid , Red pinto ,, Ebi tengu red galaxy , Original Skyfish black galaxy fishbone, Skunk , Calceo bee , Dragonblood .

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

24 hodin po napusteni nadrze s Platinum soil je voda priezracne cista a slimaky zahajili zabeh:
20171119_213924.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Pokial je moznost zohnat Ebi Gold a peniaze nejak moc netlacia, tak sa to urcite oplati. Podla mna tiez zatial najlepsi substrat, s akym som mal tu cest. Z dlhodobeho hladiska je asi aj najlacnejsi, pretoze ho staci vymienat ovela menej casto. Ako pisal macadlo, v pohode mu slape uz skoro 2 roky. To je aj moja skusenost a ziadne ine sa na takyto cas netahaju (zalezi vzdy samozrejme aj od hustoty osadky).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Takže akvarko s Platinum soil sa pekne zabieha. pH kleslo takže substrát robí to čo má a som zvedavý kam až pôjde. Po 10 dňoch som meral hodnoty:
pH 6,2
vodivosť 220uS
NO2 2mg/l
NO3 10mg/l
20171128_203019.jpg
20171128_202911.jpg
20171128_210740.jpg
p.s. sorry za tie príšerné fotky ale som rád že stíham aspoň také spraviť
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Jozef1973
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30 Okt 2017, 21:53
Bydlisko: Fiji
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Jozef1973 »

mám odkiaľ objednať Ebi gold. Peniaze tlačia a práve preto chcem mať kvalitný substrát, aby ma lacný nevyšiel príliš draho

Vladis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2018, 13:10
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Vladis »

Ahojte chcel by som sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s týmto substratum https://www.bazos.sk/img/3t/720/8276872 ... 1521195546
Ďakujem za odpovede

Vladis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2018, 13:10
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Vladis »

Vladis napísal:Ahojte chcel by som sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s týmto substratum Dark Soil Powder https://www.bazos.sk/img/3t/720/8276872 ... 1521195546
Ďakujem za odpovede

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Ahoj osobnú skúsenosť nemám ale kamarát čo tento substrát vyhral v nejakej súťaži vravel že mu na tom moc krevety nešli. SCR caridiny tam mal tuším.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

pavliina
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2018, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa pavliina »

Ahoj, chtěla bych začít odchovávat krystalky, snažím se toho hodně načíst ale co mě vrtá hlavou je, jestli budu s chovem úspěšná, pokud nemám aktivní dno. Mám krevetárko, kde 10 let už chovám Red Cherry ale teď bych ráda krystalky. Vím, že to obnáší změnu parametrů vody ale nebude mi to kazit starý substrát, který tam mám teď? Je tam písek od Dennerle a pod ním mám ještě Deponit mix také od Dennerle. Nebo musím celé akva předělat, jen kvůli tomu, abych vyměnila substrát za nový aktivní? Mě to ale přijde škoda začínat od znova.... Poradíte?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Čo takto pridať druhú nádrž s aktívnym substrátom pre tie krystalky? Viem že je to relatívne veľká investícia ale dobre sa na to pozerá keď máš v jednej nádrži red cherry a hned vedľa v druhej krystalky. Druhá možnosť pri zachovaní pôvodného substrátu by bola použiť sklenné "kvetináčiky" naplnené aktívnym substrátom a nejakou peknou rastlinkou prilepené na skle nádrže:

http://krevetkari.sk/download/file.php? ... &mode=view

http://krevetkari.sk/download/file.php? ... &mode=view
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

pavliina
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2018, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa pavliina »

Nevylučuji, že bych nepořídila další krevetárko ale chtěla jsem to zkusit, investice by byly teď minimální a zkusila bych si, co to obnáší a jak jsem schopna udržet parametry vody... ale tak mě zajímalo, kdo chová krystalky na obyč. substrátu... a otázka je, jestli jim nebude vadit i ten výživný substrát, co mám teď pod pískem... :-( Ale ty skleněné květináčky jsou hezký, to by mě nenapadlo :-) a už takhle maličko substrátu by mi stačilo, aby mi pomohl stabilizovat parametry vody na požadované hodnoty? Mám 20 l krevetárko ;-)
https://rybicky.net/nadrze/6283

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa macadlo »

Do takto velkej respektive malej nadrze ti budu stacit podla mna 4 plne kvetinaciky. Ale vyskusane to nemam ci to bude stacit. Mozno bude treba castejsie menit ten aktivny substrat v nich. Mozno raz rocne?
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Krystalky bez aktivneho dna som skusal ja i Denis a u oboch vysledok rovnaky, teda nic moc. Za seba mozem povedat, ze naozaj je potrebny ak sa im ma darit bez problemov. Ako uz pisal macadlo, nemusis komplet vymienat stary substrat, mozes to poriesit inak. Kvetinaciky, substrat ako napln filtra, nasypat vrstvu na ten stary, atd.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

pavliina
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2018, 19:51
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa pavliina »

Milos napísal:Krystalky bez aktivneho dna som skusal ja i Denis a u oboch vysledok rovnaky, teda nic moc. Za seba mozem povedat, ze naozaj je potrebny ak sa im ma darit bez problemov. Ako uz pisal macadlo, nemusis komplet vymienat stary substrat, mozes to poriesit inak. Kvetinaciky, substrat ako napln filtra, nasypat vrstvu na ten stary, atd.
Moc děkuji za reakce... Asi založím nové akvárko nakonec [emoji23] Jen mi poraďte jaké dno, které je lepší? Shirakura nebo od Dennerle Shrimp King Active Soil? Nebo to vyjde nastejno? [emoji6]



Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Substrat do krevetkaria, skusenosti s nim

Príspevok od používateľa Milos »

Ebi Gold je asi najlepsi :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných