Předělení akvaria

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Miky »

Má někdo stěnu nebo zkušenost předělením akvaria?

Mám akva 100x50x40výška pro jeden druh je to luxus. Uvažuji že by mohlo být dobré předělit akvarium a mít dva druhy v jednom akva.

Materiál co by připadal v úvahu je nerez mřížka, síť proti hmyzu co je do oken.

Filtrace čerpací hlava

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa ivi84 »

miesto predelovania akva chovaj druhy, ktore sa medzi sebou nekrizia. ci?
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Hryzo »

mozes a chces to predelovat ako napustene akva, ci to mozes aj vypustit (aspon do polovice)?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja by som to na tvojom mieste predelil sklom, kazdemu dal osve filtraci aj ked by voda medzi nimi pretekala. daj si odrezat o par mm mensie sklo. hadicku na vzduch prerez aby sa dala otvorit. otvot ju a natiahni po obvode skala vsun sklo do akva spodok zatlac az do substratu, ked bude treba to zas vytiahnes, ja som to mal tiez jednu dobu tak. hadicka to pekne drzi ked ju tam stlacis.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja by som tiez dal sklo a do nho dat vyrezat 2 kurzky. Tie vyplnit bioakvacitom alebo natiahnut sietku aby nepresli krevetky.

Do kazdeho vlastnu filtraciu ako pise jamro.


Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Miky »

Díky za reakce kluci. Odepisuji trochu déle, doufal jsem že se někdo ozve kdo to už tak má/měl a poradí.

ivi84 - bylo by to fajn, ale měl jsem představu že v jedné polovině budu mít menší grade a libovolně je budu třídit

Hryzo - akva bude napuštěné až po výstuhy

jamro27 - Díky za typ s hadičkou, je to lepší naž lepit něco na tvrdo

MikelCRS - To se mi celkem rozumné udělat díry ve skle a do nich bioakvacit, jen ta dvojí filtrace se mi nezamlouvá. Děkuji za odkaz

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa mosfet »

Miki - ja som videl niekde ( len to teraz neviem nájsť ) že v strede akvária mal dva molitany - Hamburský plošný filter a v strede medzi nimi boli ponorné čerpadielka ktoré cez trubičky tlačili vodu - jedno doprava, druhé doľava. Bol to predel akva a zároveň filtrácia.
Mne sa to osobne pozdávalo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Denis »

Ako pise mosfet, tak to ma spravene prasan. Tu na foto je vidiet ten molitan a za nim je opat sklo nalepene ako to ci vidiet.
http://www.akva.sk/gallery/prasan-a1636 ... w=no_count
Prasan ma dade urcite aj inu foto, kde je to vidiet. Skus mi SS napisat, nech sem rovno postne.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa viridis »

Výborné riešenie, filter a zároveň predel.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Denis »

Mne sa zase pacilo take riesenie ako mal portugalec Fabio Silva v akva. Proste nejaka sietka v akva, taky stvorec, tunel. Od dna az po vyse hladinu. Dnu mal rastlinku aby krevetky neboli v strese. A tam selektoval krevetky, ci uz na mnozenie a pod. Skusim pohladat na nete.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Denis »

Nasiel, ale to od dna po vse hladinu uz bol moj vymysel fantazie ako by som si to ja upravil :D
https://www.youtube.com/watch?v=BE13obmYKXE

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nieje to obycajna porodnicka pre ryby? O takom selektovani tu temu sa mi zda ze mame.
Taka porodnicka je maly priestor, podla mna chce Miky chovat krevetky ktore sa krizia medzi sebou a chce ich oddelit. Neviem si predstavit celu polulaciu krevetiek v takej porodnicke.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Denis »

Ano chapem. No viac poradit neviem, bez toho aby sa nemuselo akva vypustat a nanovo zabiehat.
Najidealnejsie by bol asi nejaky plexy ram, utesneny na tych gumickach ako jamro pisal a v nom bud biopena alebo najeka sietka cez ktoru krevetky neprejdu male. Akva bude jeden komplet co sa tyka prudenia vody, cize ostane jeden celok bez nutnosti viacerych filtrov.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Miky »

Akva není ještě napuštěné, rozhod jsem se jít cestou bezpečnosti a raději objednám 8mm sklo. Než staré 6mm

Tohle mi napsala firma když jsem dal požadavek na rozdelení akvaria při použití jednoho filtru a kvalitu vody v obou polovinách.

" Děláme to tak, že v tom dělícím skle se vyvrtají 2 díry a do nich se dají větrací sítka, co se dávají do dveří "




Vypadá to že asi bude lepší udělat rámeček ze skla na něho nalepit síťku. Bál jsem se že by se mohla zanášet, ale asi to tak strašné nebude.

Díky za reakce a rady, pomáhají mi se rozhodnout.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Majino »

Ja by som dal do tých dierok akvacit ako tu už spomínali, výmena zaneseného akvacitu bude otázkou pár minút a krevetky určite cez to nepreplávajú.
Dokonca v jednom videu chalan najprv použil spomínané vetracie sieťky a nakoniec ich vymenil za molitan.

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Ak tam budeš mať len jeden filter, tak to asi nebude ideálne, to prúdenie vody medzi dvomi časťami akva nebude existovať.
ja mám predelené jedno 54L akva, nalepená sklená tabuľa, ale v každej časti mám samostatný filter (AquaClear20)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Miky »

Asi bude nejlepší dát tedy menší sklo, na okraje rozříznutou hadičku a vyvrtané díry vycpat molitanem. Nebo by bylo asi dobré řešení předělit to biomolitanem který by zároveň byl filtr.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa Miky »

Minulý týden jsem z nouze pořídil takou tu síťkovou porodničku, je ale docela malá. Ten link jak dal Denis u toho itala se mi zamlouvá také. Jen kde sehnat ve větším rozměru?

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Předělení akvaria

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Ja som mal kedysi sieťkou proti komárom v plastovej lište rozdelenú 80-tku a bolo s tým viac oštary ako úžitku, tým mojim potvorám sa celkom dobre po nej lozilo a pravidelne bola nejaká na druhej strane. Sklo by mohlo byť celkom dobré riešenie ak však máš výstuhy a plníš až po ne výsledok bude rovnaký ako u mňa. Ale skús tam nechať aspoň 2-3 cm.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní