Oxydator

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa snajprik »

Ma len zaujíma či ten oxydator niekto netestoval. Možno to ma aj vplyv na vajíčka krevetiek že majú viac kyslíka, rýchlejší vývoj viac sa vyliahne, nitrifikacia by mala fungovať rýchlejšie, to by malo mať vplyv na riasu, ktorej by malo biť menej a i krevetky možno živšie by mali biť. Len by to chcelo otestovať či to naozaj tak funguje.
Chcelo by to mať dve podobne nádrže jednu s, druhu bez oxydatora a aj test na obsah O2 :)
Možno to už niekto i v zahraničí i testoval len sa mi to nepodarilo dohľadať.

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa snajprik »

Tak som si o tom trošku čítal a zistil som ako je to s kyslíkom ako sa da pridať. Tak že tento oxydator funguje na princípe H2O2 kde sa uvoľňuje jeden atóm kyslíka a vznikne nám H2O + kyslik (O). Dočítal som sa že aj ten twinstar vyrába s H2O štepením na H2 + O kyslík.
Prdel je v tom že som zistil, že ja mam najúčinnejšiu výrobu kyslíka a to tým že do akvária dodávam CO2, proste rastlinky ako hladne psi mi zoženú s neho C uhlík a v akva sa mi ostávajú flákať dva atómy kyslíka O2 :D Aspoň nemusím riešiť oxydator keď už mi samé rastlinky púšťajú tisíce miktobubliniek :D
Sa mi zdalo to tvrdenie divne, že sú krevetky živšie viac keď sa im dodáva viac kyslíku, keď ja im žiaden kyslík nedodávam ba naopak a sú aj tak spokojne :lol:

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa macadlo »

Jasne ze nevidis rozdiel ked mas vo velkej nadrzi zarastenej rastlinami par kreviet. Ja mam male nadrze s velkou hustotou kreviet - 12 litrov vody s 300 krevetami a podobne a len mach a par bucephalandier takze si za svojim tvrdenim stojim. Ako vravím uz dávno je to len o tom kolko toho svojím krevetám chces dopriat. Neni to nutné ale ja som to tam dal a podla mna to pomáha. Ak na to nemas tak to tam nedas. Ak si myslis ze je to blbost tak to tam takisto nedas. Ked ti v lete pokapu krevety povies si skoda mozno keby tam ten oxydator bol tak by nepokapali. To iste mas s mineralnimi gulami ale to je ina tema...
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa snajprik »

Dúfam že raz budem mať i ja taký problém 300 krevetiek na 12L :) Zatiaľ stále mam len 1 na 5L :(
Čo som pozeral biotop krevetiek caridina tak tie žijú v horských prameňoch v Čine a ta voda sa vyznačuje veľmi dobrým prekysličením. V našich stojatých akváriách asi toľko kyslíka nemajú, tak že to prekysličovanie bude mať význam a aj vplyv na ich aktivitu.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa none »

Katalyzátor už niekto menil? Ako dlho vydržal. Prípadne po rokoch používania je potrebné meniť celý oxydator?

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa mysiak »

Katalyzator by nemalo byt potrebne menit pocas celej zivotnosti vyrobku. Katalyzátor je „látka, ktorá ovplyvňuje časový priebeh reakcie, prípadne jej produkty, ale sama sa pri tom nespotrebuje“.

Keramicky disk je keramika s primesou "niecoho ako cierne uhlie" (jeden sa mi rozbil), ktora funguje na rovnakom principe ako maly katalyzator v nadobke.

Nahradne katalyzatory sa predavaju iba pre pripad, ze by si nejaky stratil, alebo chcel urychlit reakciu (mensia nadobka do vacsieho akvaria). O potrebe vymeny nepise ani vyrobca.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa none »

Dík za odpoveď. Mne skôr išlo o iný príklad. A to vzduchovací kameň. Sám o sebe si poviete, že nemá sa ako pokaziť. Veď je to predsa kameň. Ale aj on sa časom upchá rôznymi nečistotami. Preto som sa pýtal na životnosť. Je mi jasné, že z povahy samotného materiálu či už katalyzátoru alebo keramiky nemôže prísť k jej "minutiu". Ale čo s ňou spravia biologické vplyvy alebo vodný kameň a pod..

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa mysiak »

Vodny kamen sa nema z coho vytvorit, pouzity roztok je peroxid zriedeny destilovanou vodou. Katalyzator sa v podstate nema cim upchat, mineraly tam nie su a keby sa na katalyzatore aj vytvorili nejake organicke usadeniny pri dlhsom nepouzivani, peroxid ich spolahlivo zlikviduje.

Co sa tyka disku, za roky co je vo vode na nom nevidno absolutne ziadny povlak, takze mineraly sa tam neusadzaju. Organicke usadeniny su zlikvidovane vytlacenym peroxidom, takze je dost mozne, ze Oxydator je najsterilnejsi a najcistejsi doplnok akvaria (hned za nim bude UV lampa, ale na tej sa usadza vodny kamen).

Najspolahlivejsi indikator je perioda doplnania roztoku. Ak by sa nahodou extremne spomalila spotreba peroxidu, tak je dovod na vymenu, inac sa s tym trapit netreba.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa none »

8-) super, dik za odpoveď

MartinaMi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Júl 2020, 14:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa MartinaMi »

Dobry den,
S odstupom casu ako hodnotite tento oxydator? Pouzivate ho este? Ma vyznam v krevetkariu s rybkami, preplnenom rastlin?
Podla obchodov, sa asi velmi neuchytil, lebo je asi v 2 eshoppch na sk a v kamennych predajniach ho nepoznaju.
Klasicky bublinkovac nechcem, nehladala som najtichsi filter na trhu, aby mi tu hucal motorcek.
Dakujem za odpovede

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ľudia čo si ho kúpili ho používajú a sú spokojní vrátane mňa ak bude kamenná predajňa zameraná na krevety tak tá by ho isto mala
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa none »

Ja som to zháňal tesne pred covidom. Bol som osobne v Brne v akva-tera.cz, tesne pred uzatvorením hraníc počas prvej vlny. Bavil som sa tam s chlapíkom a on to vo svojom e-shope nemal. Keď som mu to spomenul, tak bol ochotný mi to objednať aj mimo svojho štandardného tovaru.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných