Oxydator

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa jamro27 »

HEJ
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes dorazili oxydatory, do jedneho oxydatora som dal dva katalyzatory a zaujimave ze po malej chvile menej buble ako v tom oxydatore kde je jeden katalyzator.

Edit: rozmyslal niekto nad tym spravit home made oxydator? Sklenena banka s vrchnakom pouzita z hocijakeho kvapkoveho testera napr. Sera, do vrchnaka spravit dve dierky ihlou. Katalyzator ako pisal Seic, aktivne uhlie do filtra. Peroxid vodika z lekarne. Ta spodna cast nieco ako palena hlina by mozno ani nemusela byt. Ci ano?

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

Denis: jde prave o ten spodek, co je nejaka special keramika, na kterou maji kluci nemecky patent... :-) ta prave stepi ten peroxid, katalyzator je tam jen na vytvoreni tlaku ...
"Söchting Oxydators breakdown hydrogen peroxide into pure oxygen and water (2 H2O2---->2 H20 + O2)"

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

Ok tak ani nejdem skusat bez tej keramiky homemade oxydator.

No moja skysenost, v stvrtok som dal plnu nadobku s dvoma katalyzatormi do akva a dnes pondelok je uz prazdny oxydator. Do druheho akva som dal len jeden katalyzator a tam je este trochu peroxidu. Podla navodu ma vydrzat peroxid na dva tyzdne s dvoma katalyzatormi. Hodne inak u mna v skutocnosti.

Používateľov profilový obrázok
Stewie
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 11:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Stewie »

Ten oxydator ma u mna podobnu spotrebu, dolievam doplna pri vymene vody raz za tyzden a to uz je napln skoro na nule, ocakaval som ze to vydrzi viac. Objednal som si tu 6% litrovu napln a vzhladom na vyššiu koncentraciu počítam ešte z väčšou spotrebou takže z hľadiska výdrže sklamanie a hodne daleko od popisu v návode.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

souhlas, stejna zkusenost na hony vzdalena ofic. popisu... s akt. uhlim jako katalyzatorem je to jeste rychlejsi, tam to skoro mizi pred ocima :-) jedine zkusit orig. katalyzator rozpulit, pak je ale otazka, zda bude vytvoreny tlak stacit na protlaceni peroxidu keramikou...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

Po par dnoch od pouzivania oxydatora sa mi v krevetkariu uplne rozpadla rastlinka podobna egerii. Ze by to az tak ucinkoval oxydator a naozaj by bol zrazu prebytok kyslika vo vode?

banfton
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Feb 2016, 06:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa banfton »

Mne prisiel od predajcu zo Žiliny mini oxydátor s 1 katalyzátorom. Mám cca 20l vody v nádrži a je to málo. Skúšal som to podľa niektorých diskutujúcich s aktívnym uhlím a za pár minút bol peroxid preč. Potom som vyskúšal grafitovú tuhu z klajbasu cca 7mm a som stým max. spokojný. Uvidím ako dlho mi vydrží peroxid v nádržke.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

u me to vypada na pouziti oxydatoru jen v lete, v horku jako dodatecny zdroj kysliku v AQ... cely rok shanet peroxid, laborovat s davkou katalyzatoru... to asi neee... :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa jamro27 »

mne vydrzi napl s 2 katalyzatormi v 96 tyzden. Perooxid kupis v lekarni
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

vsimli ste si to aj u vas, ze tie katalyzatory akoby prvykrat slapali viacej, alebo vlastne akoby sa pri prvom pouziti tvorilo viac bubliniek. casom druhym a tretim pouzivanim sa u mna akoby menej bubliniek tvorilo, ale peroxid sa samozrejme straca :D

ano ten nahradny peroxid som zohnal v DK na orave, ak budete niekto z oravy a bude treba dam kontakt.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

Denis: podobna zkusenost, mozna pri dalsim pouziti se katalyzator+keramika "zabehne" a kyslik se rozpousti rovnou bez znatelnych bublinek... vetsi, napr. litrove baleni peroxidu jsem prozatim v lekarne nesehnal, nabizeli jen naredeny za podobnou cenu, co je litrova 6% origo napln...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

uplne nahodou jsem se zkusil zeptat v nejblizsi lekarne - a mam litr 3% za super cenu 122,- CZK ;) takze prozatim na nejakou dobu vystarano...

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Neviem co tu riesite blbosti z lekarne. Tusim 6€ ma stal liter origo naplne 6% vo Viedni a zatial to vyzera tak, ze v 54l vydrzi vyse roka

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

no pokud je litr za 6Ojro ve Vidni, tak pro me litr za 120,- z 10km vzdalene lekarny v ZADNEM PRIPADE neni blbost :|

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa macadlo »

Zaujimava vec - vcera som kupil Oxydator mini v Garnelaxii vo Viedni a ked som otvoril krabicu zostal som dost prekvapey. Na fotke porovnanie v lavo Oxydator mini zakupeny u nas v nemenovanom eshope (uz od neho nemam krabicu ale bola uplne rovnaka ako tato nova) a v pravo Oxydator mini zakupeny v rakusku.
20160724_073215_1.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa džara »

povedal by som, ze za to moze vychodny blok. aj ked zasa v tych mensich flastickach je iny koncentrat. takze porovnat to budes musiet ty, ako dlho vydrzi jedno naplnenie, z toho ktoreho balenia. som zvedavy...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

ja se "nachytal" tady v CR u nejmenovane zname firmy, prisel mi ten vlevo a take pouze s 1 katalyzatorem... kdyz jsem to reklamoval odbyli me s tim, ze oni prodavaji mini do 30L(v popisu o tom nebylo ani slovo ze tam je jenom jeden) neboli katalyzator stopi a prodavaji ho zvlast... ;) naplne tam ale byly ty vetsi co jsou vpravo ...

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Vlavo je 6.5% a vpravo 4.9%. 6.5% logicky vydrzi kratsie (silnejsia reakcia) pokial je pri experimente rovnaka teplota. Osobne som v garnelaxii dokupoval rovno liter 6.5%. Pri 28°C a ph 8.0 vydrzi cca tyzden

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa macadlo »

Ja som tiez kupil litrovu napln 6% inak aj ta nova sklenna banka je o dost vacsia. Co sa vydrze tyka tak povodny oxydator s 1 katalyzatorom a 6% naplnou mi vydrzi cca 10-12 dni. Teraz som do neho nalial ten 4,9% roztok tak uvidime.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných