Oxydator

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

1 katal. + 3% + ta mensi nadrzka = +2 tydny

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

Ja mam ten z foto napravo vacsi oxydator, aj naplne vacsie. kupeny v abczoo (ak by sa niekto nevedel rozhodnut)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

ja zkusim nekdy v budoucnu z e-krewetki, ma to bez naplni za 34,- PLN s 1 katal., navic snad jako jediny ma komplet vsechny "nahradni dily" :D

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Problem Polska je cena dovozu a vela krat aj doba dodania

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

z e-krewetki jsem bral 2x, nemuzu si stezovat... doprava defacto stejna jako v CR cca 130,- a za par dni to bylo tady... ted to musim ale vsechno spotrebovat, takze az nekdy pristi rok... ;)

P.S. ja vim, spatne tema, prosim o presun.. :)

Vargasko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09 Okt 2016, 23:35
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Vargasko »

Keď už sme pri tom, môže byť aj toto vhodná náhrada?
https://youtu.be/-frYe_WPxMc

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja pouzivam 6% peroxid od Söchting a bublinkuje mi to aj 3 tyzdne. Nadobku mam vacsiu(napravo) a katalyzator jeden maly.

Lea
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23 Apr 2017, 21:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Lea »

Ahoj vsetkym, uz nejaku dobu mam doma oxydator. Viackrat som doplnala peroxid, ale teraz to uz skoro vobec nebublinkuje. Chcem vediet ci mozem namiesto katalyzatora pouzit toto: https://www.cotozere.sk/sera-aktivne-uh ... -250g.html ak ano, kolko?

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa macadlo »

Ahoj Lea to že nevidíš bublinky neznamená že oxydátor nefunguje. Kyslík sa rozpúšťa vo vode úplne bez bubliniek. Osobne by som tam ďalší katalyzátor nedával.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

bec
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09 Dec 2016, 19:53
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa bec »

Ahoj ja kupujem peroxyd 19.9 a riedim ho na pol a potom ešte raz na pol a mám ho na roky.

Odoslané z A1-840FHD pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahojte, skúšali ste niekto brať z lekárne 30% peroxid a riediť si ho destilkou ? liter vychádza nejakých 9,70e šupnem to do 4l destilky a mám 6%tný roztok podla mojich výpočtov na velmi dlhú dobu :) robil to tak už niekto ? kedže chcem nakúpiť tie oxidátory aj do ďalších krevetáriek tak sa mi toto zdá ako dosť lacnejšie riešenie.
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa Denis »

Mne to presne ako pises priamo v lekarni namiesala kolegova zena. Myslim si ze keby si aj jeden ten 30% peroxid na skusku kupil a ostane ti, nie je to take strasne finanacne, ako ked ti pokapu krevetky :D Urcite to co namiesas neskusaj pri TB krevetkach, asi najskor pri nejakych neocaridinach.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Lebo mi príde podla popisu čo udáva firma söchting že to je proste čistý peroxid nariedený na pomer 6% tak nevidím v tom nič len marketing...dik Denis budem pri tom opatrný ako hovoríš
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa BubaGump »

Teda ak tomu správne rozumiem, 3% peroxid vodíka z lekárne bude v pohode?
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

BubaGump podľa mnohých to stačí a dávajú to tam ale osobnú skúsenosť zatiaľ nemám čiže by bolo fajn keby tu niekto napísal či to už používal aj v 3% koncentrácii
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

to uz se tady snad resilo ne? normalne funkcni, uz jsem do oxydatoru spotreboval 1litr 3% z lekarny...

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa BubaGump »

Ďakujem, dnes to kúpim.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa snajprik »

Je to zaujímavá téma ten oxidator, ale nejak som nepochopil jeho význam. Nepostrehol som nejak žeby boli krevetky náročnejšie na kyslík ako iné vodne živočíchy a keď je otvorená hladina a niečo zabezpečuje cirkuláciu vody tak kyslíka by tam malo biť habadej.
Keď porovnám náročnosť na kyslík krevetky s neónkami, tak krevetky v zatvorenom sačku mi vydržali bez problémov 15 hodín, ale také neónky v zatvorenom sačku po 3 hodinách boli hotové a dávali sa dokopy týždeň.
Ale keď je to kvôli nitrifikácii, lebo nitrifikačne baktérie majú problém fungovať v kyslej vode, tak na ich podporu to by možno dávalo zmysel.
PS: ešte by ma zaujímalo aký vplyv na vodu to ma, či niekto i meral obsah O2 s oxidatorom a bez neho o koľko to zvýši obsah kyslíku a koľko je ideálne množstvo O2 vo vode...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa seic »

zase to tak neres - podobny problem jako ucinnost desitek ruznych "zazracnych" vodicek, prasku, enzymu, vitaminu, krmiv apod. ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Oxydator

Príspevok od používateľa macadlo »

Ja ho mam vo vsetkych nadrziach a hlavne v lete som videl rozdiel ked som niekde zabudol doplnit peroxid boli krevetky uriahnutejsie. A druha vyhoda je ze napomaha prirodzenym procesom odburavania skodlivin. Takisto aj mnoho renomovanych chovatelov pouziva oxydatori. Taktiez v garnelaxii v rakusku ich msju v kazdej nadrzi. Dohromady to nic nestoji tak preco to tam nedat.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných