Hambursky plošný filter

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa mosfet »

Na jednej fotke v Hryzovom odkaze som si všimol že ten molitán bol ku sklu prilepený silikónom. HMF sa nečistí / nevyberá von ?

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa prasan »

Čistí,to bolo nie moc šťastné riešenie.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa mosfet »

Prasan - pridaj detaily problému/ov s čistením.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa prasan »

Aké? :P
Čístí sa normálne ako bublifuk.Najskôr si to ale po vrchu povysávam odkalovačom - ak to teda ide celkom von - aby mi bordel nespadol až v takej miere do akvárka.No a to povysávanie občas praktizujem i pri čiastočnej výmene vody.Vtedy to pravda ostáva v akvárku.Moc do toho nešahám.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa mosfet »

Rozumiem, takže ho stačí povysávať. To som chcel vedieť. :idea:

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa plautus »

Zdravím, potreboval by som poradiť. Plánujem tento typ filtra do akvária o rozmeroch 84x40x48 (D x V x H) čiže cca 161l. Z estetického hľadiska som ho chcel na zadnú stenu teda 80x40 ale neviem si predstaviť ako by to fungovalo a koľko filtračných hláv o akom výkone tam dať. Druhá možnosť čo ma napadla je dať na každú stranu jeden filter teda 40x48 (2x). No a posledná možnosť je dať jeden rohový. Neviem čo by bolo najlepšie a nafunkčnejšie riešenie. Nemám s týmto filtrom žiadne skúsenosti a ani moc informácii o ňom som nenašiel takže bol by som vďačný aj za linky súvisiace s touto problematikou.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa macadlo »

Ja robím takto:

http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=400

Je to pekné a funkčné
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ked cistite filter a vyberiete molitan, davate tam miesto neho nieco aby do vnutra nevliezli krevetky?

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa none »

ja mam akvárko 100 x 40 x 40 cm, filter Fluval U3, mám ho zapnutý na plný výkon a to je prietok 600 l / h. Krevetky po ňom veselo behajú a nenasáva ich. teda aspoň tie centimetrové čo som si všimol. Pri jeho čistení som vnútri menšie nenašiel, že by ich nasal a ani tie menšie. Výhodou filtra je to, že keď ho čistím tak sa ľahko dá celý vybrať zo stojanu. Stojan ostane pricucnutý na skle. Z filtra vyberiem tri boxy a vyčistím v nich penovú látku, polyester a aktívne uhlie. Tu sú o filtry celkom fajn fotky:

http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/f ... Au068P8HAQ

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Myslel som hambursky ale dakujem :)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa none »

sorry, ja som to chcel písať k príspevku čo dal plautus :D ako porovnanie. ten tvoj príspevok som akosik priradil k plautusovmu aj s lozením krevetiek :D

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Hambursky plošný filter

Príspevok od používateľa ZDRI »

Ve dvou nádržích mám rohový HMF + čerpadlo v dutině. Funguje bezvadně, používám černý biomolitan o síle 5 cm, takže v akvárku není skoro vidět. V jedné nádrži mám biomolitan PPI 30, ve druhé PPI 20. Podle zkušeností kolegů část malých krevetek prolézá skrz tyto molitany do dutiny filtru, kde je logicky nasaje/zabije vrtule čerpadla. V nádrži s Neocaridinami mi to tak nevadí, chovají a množí se snadno, vždy jich tam část přežije. Začínají se mi ale rozmnožovat i Sulawesi krevetky a tady mi záleží na každém odchovaném mláděti. Nemáte zde někdo konkrétní zkušenost, zda čerstvě narozené krevetky prolezou i jemným biomolitanem PPI 45?

Ještě zvažuji možnost přetáhnout přes desku biomolitanu černou silonku, ale blbě se s tím dělá (mám tam velkou desku 40 x 25 x 5 cm, navíc ohnutou do oblouku).

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných