clear water médium

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

clear water médium

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahojte, dosť mi vyskočilo NO3 v akváriu po redukcii rastlín a dosť vláknitej riasy sa tam ukázalo, mám doma jedno vrecko tohoto
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... raneni-no3
napadlo ma že by som to zavesil v pančuche do akvária a nasmeroval na to prúd z filtra, regeneruje sa to v solnom roztoku, po tej regenerácii to nebude ovplyvňovať parametre vody( okrem NO3) ak to pred vložením do akvária poriadne prepláchnem?? má to vôbec zmysel dávať tam či len meniť vodu a nechať to tak ? dnes mi tam jedna kreveta padla tak myslím že to bude tým preto to chcem nejak vyriešiť
Díky
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: clear water médium

Príspevok od používateľa Denis »

Co viem tak kowwlad to pouzil vo filtry a do par hodin mu zacali kapat krevetky. Najlepsie keby sa on vyjadril.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: clear water médium

Príspevok od používateľa kowwlad »

Osobne nemám dobré skúsenosti ohľadom szat-clear-water v krevetariu. Používam ho v rastlinnych nádržiach bez problémov. Iba raz som ho použil v krevetariu kde som ho dal k filtru a behom dvoch troch hodinách krevetky hore nohami. Nemeriam hodnoty tak netuším aké boli v tom čase no v akváriu bolo vtedy doplnene len toto filtracne medium. Po odobratí clearwater som vymenil polovicu vody a vylovil podochnute krevety,
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: clear water médium

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

dobre tak ostanem len pri výmene väčšej časti vody :) ďakujem páni
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných