Inhibitor rias

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Inhibitor rias

Príspevok od používateľa none »

máte s ním skúsenosti? Je to vhodná investícia?
ihibit.png

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Inhibitor rias

Príspevok od používateľa mysiak »

Podla mna *ujovina. :-) Existuje sposob sterilizacie pomocou elektrolyzy a specialnej platinovej elektrody (ta dlhsie vydrzi), ale takto generovany oblak ozonu nijak nerozlisuje co zabije. Ak je ta vecicka 100% bezpecna pre zivocichy, tazko bude zaroven extra ucinna voci riasam a neviem comu vsetkemu. Navyse vyrobca tvrdi, ze nejde o generator ozonu a samozrejme nechce prezradit ako to funguje. Mody pre krevety/ryby/rastliny su uz len ceresnicka.

...samozrejme som si to kupil (verziu 2). :-D Pouzival som nejaky cas v 180l akva, ucinky ziadne, ale oblak bubliniek sa mi pacil. Kazdotyzdenne cistenie elektrod od vodneho kamena sa mi pacilo uz menej. Putovalo to cele do suflika.. Zvedavost nepustila a nedavno som to skusil znova v 16l nano. Po par minutach od zopnutia bol v okoli akva silno citit ozon, tak som to okamzite vytiahol.

Skoda penazi.

Na co to chces? :-)

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Inhibitor rias

Príspevok od používateľa none »

Na zvedavosť presne ako ty :ugeek: a v princípe všetko čo pomôže znížiť riasy je fajn. Videl som to zatiaľ u jedného v CZ, ten si to pochvaľoval, ale aj to predával.

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Inhibitor rias

Príspevok od používateľa mysiak »

Pochvalnych komentarov najdes kopec, ale popis toho ako to ma fungovat a ake su rozdiely medzi tymi modmi ani jeden. Pri elektrolyze akvariovej vody sa tvori ozon, trochu peroxidu, pravdepodobne aj chlor a v organicky znecistenej vode kto vie co dalsie. Vyrobca poprel tvorbu ozonu, peroxid si nespominam. Ako to vsak zariadili aby sa ozon netvoril, oblak zneskodnoval riasy a zaroven to vsetko bolo 100% bezpecne..nikto nevie.

Na riasy sa mi najviac osvedcili rastliny a k nim spravne nastavena dlzka a intenzita osvetlenia. Nenarocne stonkovky (napr. hygrophila), s dobrym korenovym systemom (cryptocoryne/echinodorus) a plavajuce buriny stiahnu vacsinu bordelu z vody a pre riasy neostane takmer nic. Obcas sa mi na zopar miestach objavi cierna stetinova, ale tu postriekam peroxidom a krevety/ryby ju potom spasu. Jediny "problem" predstavuje zelena prachova na skle, ale to je zase fajn potrava pre ryby a slimaky a nie je tazke ju raz za tyzden odstranit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných