Ohrievanie

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

Aké používate ohrievanie? Výhody / nevýhody. skúsenosti?

Zozbieral som malý prehľad. Začnem klasickými sklenenými ohrievačmi. Ľahká údržba ale sem je potrebné čistenie, montáž len pricucnúť, majú termostat. Estetika však na minime.
IMG_20200207_111628.jpg
IMG_20200207_111623.jpg
IMG_20200207_111619.jpg

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

Podložka - štandardne do terárií. Nie je vode-odolná, aspoň som takú zatiaľ nenašiel. Niekomu sa podarilo? Taktiež nie každá má termostat. Skúšal niekto podložku dať externe pod akvárium? Bola tak dostatočne účinná? Udržala váhu akvária? Výhodu hlavne vidím v estetike a údržbe - tá je nulová.
IMG_20200207_111918.jpg

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

Ohrevný kábel - je vhodný aj do akvárií, je bez termostatu, ten sa dá dokúpiť. Cena je vyššia, ale znova efekt estetiky a skoro žiadnej údržby. Cena je však pomerne vyššia. Ako riešenie sa mi najviac pozdáva spolu s termostatom.
IMG_20200207_110958.jpg
IMG_20200207_112408.jpg

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

ja by som povedal že okrem sulawesi krevetiek tu väčšina ani ohrievanie nerieši rovnako ako ja...skôr je nutné letné chladenie ale to už tu má svoju sekciu :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa mysiak »

Najlepsi je skleneny ohrievac schovany vo filtri. :) Estetika potom na maxime, lacny, udrzba nulova (staci raz nastavit zelanu teplotu a mozes nan "zabudnut").

Vyhrevny kabel je skor na podporu rastlin. Zevraj napomaha k lepsej dostupnosti zivin a premiesavaniu vody pri korenoch, ale zatial to nikto realne v kontrolovanej studii nepotvrdil ani nevyvratil (aspon som ziadnu nevidel). Nie je urceny na ohrev vody v akva ako takej, aj ked k tomu urcite prispieva. V jednom akva ho mam (ukecali ma nan v predajni ked som zakladal svoje prve akvarium), v druhom nie. Pozorovatelny rozdiel asi nulovy, ale uz ked ho mam, ostava zapojeny v elektrike (ak vobec este funguje, nema ziadnu kontrolku :D).

Pri kazdom ohreve je potrebne overit presnost termostatu pomocou dalsieho teplomera. 24C na ohrievaci moze byt v klude 22C alebo aj 26C v akvariu.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

martinzemanovic82 napísal:ja by som povedal že okrem sulawesi krevetiek tu väčšina ani ohrievanie nerieši rovnako ako ja...skôr je nutné letné chladenie ale to už tu má svoju sekciu :)
neviem či väčšina nemá ohrievanie vo svojich akvárkach, ale ja som si to porovnal. Mám nádrže s ohrevom a aj tie bez. No musím povedať, že tie s ohrevom držím s konštantnou teplotou 24°C. Život krevetiek tak podstatne viac prekvitá ako v akvárkach, kde ohrev nie je. Možno niekomu stačí aj kolísavá teplota, ale tak ja sa s tým rád vyhrám, aby to bolo čo najideálnejšie. Chcem mať veľku populáciu a stála teplota im prospieva. Tá izbová menej :D

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

mysiak napísal:Najlepsi je skleneny ohrievac schovany vo filtri. :) Estetika potom na maxime, lacny, udrzba nulova (staci raz nastavit zelanu teplotu a mozes nan "zabudnut").

Vyhrevny kabel je skor na podporu rastlin. Zevraj napomaha k lepsej dostupnosti zivin a premiesavaniu vody pri korenoch, ale zatial to nikto realne v kontrolovanej studii nepotvrdil ani nevyvratil (aspon som ziadnu nevidel). Nie je urceny na ohrev vody v akva ako takej, aj ked k tomu urcite prispieva. V jednom akva ho mam (ukecali ma nan v predajni ked som zakladal svoje prve akvarium), v druhom nie. Pozorovatelny rozdiel asi nulovy, ale uz ked ho mam, ostava zapojeny v elektrike (ak vobec este funguje, nema ziadnu kontrolku :D).

Pri kazdom ohreve je potrebne overit presnost termostatu pomocou dalsieho teplomera. 24C na ohrievaci moze byt v klude 22C alebo aj 26C v akvariu.
daj prosím link na ten filter so zabudovaným ohrievačom.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa none »

ešte k tomu overovaniu termostatu. mám interný teplomer priamo vo vode. a keďže som magor, tak externe si to kontrolujem infračerveným termometrom.
IMG_20200220_171910.jpg

mysiak
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 22 Jan 2019, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Ohrievanie

Príspevok od používateľa mysiak »

Neviem ake mas velke akvarium, ale tak vseobecne:

Interne - Juwel BioFlow (mam 3.0 a az na par detailov som spokojny), Aquatlantis Biobox, rohovy Resun, rohovy Oase, ..

Akvaria s internou filtracnou prepazkou - Sera Biocube (mam nano 16l a tiez okrem par vyhrad spokojnost), nejake lacnejsie "noname" cinske klony (videl som v lokalnej akvaristike a za tu cenu fajn), ..

"DIY" - hambursky (rohovy/stena), prepazkovy, ..

Externe - Eden, Oase, Eheim, ..

Zavesne - uplne priamo pripravenu komoru nema asi ziadny, ale viacere maju drziak pri nasavani vody kde to az take napadne nie je. Pripadne sa mozno vo vacsich modeloch da vymenit cast filtracnej hmoty za ohrievac (alebo mat jeden filter vyhradeny len na ohrev a UV napr.).

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných