pomoct pri prerabke akvarii

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

Dobrý chcel by som sa opýtať mám doma 5 akvarii no teraz su celkom prázdne az na pár endleriek ako strk tam mam ada new amazonia no je už trochu staršia ma okolo 3 rokov a už je tam vidno v nej dosť veľký bordel chcel by som ju dať preč a buď by som tam dal obyčajný štrk čierny ( podotýkam že chcem zatial chovat iba neocaridiny ) alebo Fluval stratum shrimp potom v každom akva mam molitanové filtre a zavesné eheimy no rozmýšlal som aj o tom že či by som tam nedal aj pôdny filter no neviem či to nie je až moc zbytočné rastlinky zvažujem nad pogostemonom helferi do stredu by som dal nejaký koren a nejake cryptocoriny no neviem ešte akú rastlinku by som dal dozadu nejakú vysokú
Preto sa pýtam že 1. určite chcem dať preč tu starú adu no neviem že či na neocaridiny obyč. čierny štrk alebo ten fluval
2. a že či tam mám aj dať ten pôdny filter ( v akvariách budú len neocaridiny ako sú sakury rili yellow white pearl atď.. )
Diki moc za odpovedi

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Milos »

K neokaridinam staci obycajny strk a filtracia ta najdostupnejsia, ktoru mas. Nicim inym si netreba moc zatazovat hlavu ani rozpocet.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

Ja by som povedal takto z vlastnej skusenosti:
Podny filter mam v dvoch akvariach, nevidim ziadny rozdiel co sa tyka caridina krevetiek. Pri rastlinach korenovych by mohol mat vyznam, ale pozor ked sa ti kryptokorene zakorenia, aby si nevytiahol rastlinky aj s filtrom. Ja by som uz podny filter nedaval do akva, mal som s nim iba problemy, krevetky kapali. Zdal sa mi tam dlhy zabeh.
Substrat k Neocaridinam urcite postaci cadic, lacny a neovplyvnuje hodnoty vody. Navyse ada znizuje ph aj GH co pre Neocaridiny nie je moc vhodne.

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

A este posledna otazka vy co mate adu co je aktivny substrat po kolkych rokoch ju menite ? Lebo strasny bordel v nej vidim a to ju mam 3 roky asi najprv som chcel nechat tu staru adu no je fakt na nic strasny bordel ok diki moc teda kupim obyc. Str nejaky koren machy a rastlinky kupim aj tie kotulky lebo mne to prijde super zabeh tak 2 mesiace nie ? Cca a tie filtre ok nepouzijem podne ale mam tam tie molitany a zavesny eheim to bude stacit dostacujuco len sa bojim ze ten eheim ztiahne do vnutra aj male.krevetky .. ci na tie neocaridiny fakt staci molitanovy filter malo krmit ? Alebo ux necham tam aj tie zavesne filtre ? Lebo to su male kocku 35x30x30 a tie filtre su az do 120 litrov takze.fakt.filtruju super vela bordelu je v nom

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa mosfet »

Aké sú tie závesné filtre?
A nauč sa používať interpunkčné znamienka - hrozne sa po tebe číta.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

dankooo vies ono nie je na skodu detrit v krevetkariu, krevetky sa v nom vkuse prehrabavaju. navyse je osidleny bakteriami, ktorymi sa krevetky zivia. cize pri zavesnom filtri ten detrit pojde zvacsa do filtra. ale aj tak si myslim zavesny filter bude okej, ked proti nasatiu krevetiek urcite das na trubicu nejaky molitan, silonku a pod co ti najviac vyhovuje. urcite ho aspon vyskusaj, ma vacsiu ucinnost ako obycajny molitanovy bublifuk. aktivny substrat sa obycajne meni nie kvoli tomu, ze by bol uz zaneseny detritom, ale preto ze nema ucinok, a to je tak po cca 1,5 roku. tebe pre neocaridiny nepotrebuje mat nejaky ucinom na znizenie gh a ph (ked ako pises mas ho uz tri roky v akva a uz by nemal mat ucinok na znizovanie...), takze by si ho ani nemusel menit, len ho staci poriadne ocistit, premyt v kybli s vodou.

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

takže hovoríš že stačí len keď ho prepláchnem vo vode ? a všetko bude ok a nemusím kupovať nový štrk ?

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

Tak to je super teda diki moc. :) Len je ho málo tak tam pridám ešte nejaký lebo je ho málo ... strašne zle sa mi tam sadia rastlinky no mne to bolo jedno lebo som tam mal len machy na mriežkach .. alebo z horného akvária čo mám tak tam presypem do doných 4 kociek a do horného dam len čierny štrk tam bude stačiť tak 4 - 6 kg a problém vyriešeny :)

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

jaaj a mosfet tie závesné su eheim liberty 2041 http://www.eheimslovakia.sk/1460-eheim- ... -2041.html samozrejme že ja som tam dal iné špongie a keramické guličky a valčeky ale strašný bordel je v ňom .. filtruje dosť šak je to až do 120 litrov :D mám len 2 a ešte mi chýbajú dva na spodné dve kocky najprv som ich chcel predať s tým že vlastne molitánový filter bude stačiť ale jak vidím že to dobre filtruje tak kúpim aj dalšie dva možno zbytočnosť ktorú mi vytknete ale určite filtruje dobre a nebude to až také zbytočné možno áno lebo tam budem mať len neocaridiny ale nevadí pre moje osobné potešenie ich tam nechám :) už len vybrať 4 druhy neocaridin do budúcna .. :)
rozmýšlam o : Neocaridna Davidi BLOODY MARY,Neocaridina Davidi BLACK ROSE,Neocaridina Davidi Red rili,Neocaridina Davidi White pearl, Neocaridina Heteropoda var. Blue Jelly ale je ich kopa .. :(

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

Jooj kamosko lenze vies, ze sa tie tie Neocaridiny tak dokrizia, ze ich ani vlastna mater nespozna...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa viridis »

Tipujem, že rôzne variety poputujú hádam samostane do tých 5 ks spomínaných akvárií. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

jaaaaj hlava derava, som zabudol ze ma 5 akvarii :)

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

jasne že každe pôjde do iného :D zas až taký začiatocnik nie som :) ... jedine k nim by som dal caridiny .. ale tie nechcem mat zbytočné peniaze si myslím v starej ade ešte k tomu stačia mi fakt iba tie neocaridiny :) do toho 5. čo má 54 litrov tak tam asi pôjdu endlerky snake skin čo mám ale ešte uvidím možno časom tam nakoniec aj tak pôjdu krevetky ale teraz ich mam okolo 30 a pán ich chce odpredat a dalších 80 kusov mi ponúka za 20 eur .. a čo hovoríte na tie eheimy čo som dal v linku ? tie sú dobré nie ? :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

ten eheim sa mi javi ako obycajne precerpavatko s malymi filtracnymi naplnami. ale ked ho mas preco ho nepouzit. posobi esteticky, uvidis ako pojdu krevetky. ja by som ho urcite vyskusal...

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

noo lenze ja mam len 2 kusy .. a bud ich predam alebo dokupim dalsie dva ale stoji okolo 25 takže dalších 50 eur by ma nezabilo :) tým že ešte ušetrím jak si mi napísal že mám preprať starú adu amazoniu tak by som mohol dokúpiť dalšie 2 .. ešte kúpim aj nové molitánové filtre lebo tie čo mám už majú zapchaté tie vzduchové kamienky ale možno tie staré molitany tie spongie dam na tie nové co ty nato denis ? lebo tam su už aj osidlene tie baktérie všetko ale aj tak tam nebude nič 2 mesiace tak rozmýšlam či mám dať nove tie molitány alebo tie staré .. no som zvedavý na tu starú adu koľko bordelu z nej pôjde a že či ju úplne vyčistím .. :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Hryzo »

dankooo napísal:... ešte kúpim aj nové molitánové filtre lebo tie čo mám už majú zapchaté tie vzduchové kamienky ale možno tie staré molitany tie spongie dam na tie nové ...
vysvetlis mi preco kupvoat novy molitanovy filter ked mas zapchaty kamienok? staci kupit za par centov novy kamienok a vymenit ho ... skoro ma prevratilo ked som to cital :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Denis »

Molitanove filtre nechaj stare a vzduchovacie kamienky:
1, vymen za nove alebo
2, preplachni HCl (mozno by aj savo stacilo - neskusal som, neviem) alebo
3, vyhod a na hadicku daj skrtidlo a priskrt tlak vzduchu

dankooo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 23:34
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa dankooo »

no hej ale viem ze som mal problem zohnat take aj na burze .. take iste ..

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa Hryzo »

tam moze ist aj mensi ... ja som vymenil za mensi a nic sa nestalo ... kamienok ako kamienok ... mnozstvo vzduchu ti tadial ide take iste len kamienok urcuje na kolko casti sa ti tie bublinky rozdelia ...
ja som dal polovicny a funguje to tak isto ako predtym
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoct pri prerabke akvarii

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja som si teraz chcel kupit hang on filter :/ . Nejaky za dobru cenu a s dobrym vykonom. Myslite ze kazdy je rovnaky? Teda nic moc?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných