Mriezka pre uchytenie machu

Vhodné rastlinky a machy ku krevetkám
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zhanam mriezku pre uchytenie machu ktory som dnes kupil na dno. Raz som kupil nejaky mach aj s mriezkou ale mach vykapal. Mriezku som teraz pouzil na uchytenie riccie takze ju nemozem pouzit druhy krat. Neviete kde by sa dala kupit? Moze byt aj vacsia mozem si ju narezat a spravit viac kobercov. Ale hlavna otazke je ze z coho by mala byt? Aby neskodila vode a krevetkam?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Denis »

Videl som nejaku kovovu mriezku na uchytenie machu do akva, ma svoju vahu a aj pri silnejsom filtry drzi svoju poziciu. Ja som tu kovovu ocelovu ci nerezovu nehrdzavejucu mriezku nezohnal a tak som pouzil obycajnu sietku co ide na fasady pod stierku.

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa mosfet »


Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Denis »

Tak ja som ten navod necital, teda teraz prvykrat, ale postup u mna bol rovnaky ako v navode. Je to presne ta sietka co som dal foto hore :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Milos »

:D haha denis,
nasi otcovia by sa asi divili, za kolko sa da predavat sietka pod fasadu, pokial sa jej da znacka Dennerle, Mosura, alebo neviem kto vsetko to predava :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Denis nieje ta sietka prilis lahka? Keby som robil pozadie z machu tak by som tam dal skor bambusove tyce a pomedzi ne popevliekal mach. Mriezka je na pozadie lahka..
Zatial som nasiel nejaku kuchynsku pimocku co bola pokazena, najprv som to prevliekal ale po asi 5 minutach som toho nic moc neprevliekol tak som zobral velky kus capol ho na tu mriezku a priviaxal rybarskym lankom. Zatial je v novom minicku opreta o sklo aby sa mach rozrastol a poprevliekal, neskor pojde do 30ky ak nenajdem njeco lepsie.

Ktore kovy su ok pre krevetky?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Denis »

Milos ano, i ked toto je take velmi domace riesenie :)

Mikel ano je velmi lahka ta sklokeramicka sietka. Ale keby si to vyriesil prisavkami ako v tom navode co poslal mosfet, tak podla mna by bola fajn na pozadie, ved kukni tie fotky tam.

Kovy, ktore su vhodne? Nerez? Alebo ocel pozinkovana? Neradim, len sa pytam :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Chcem to ako koberec, miesto toho elocharisu. Nieje ta sietka lahka az tak ze vyplava hore?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Denis »

Sama od seba nevyplava. Len ak je silnejsie prudenie vody, tak ju moze odviat. Pripajam foto, kde som mal na sietke naviazanu mini peliu a pekne to sedelo na dne akvaria. V lavej spodnej casti foto vidiet ako cast sietky este nezarastla. Krevetky pekne, co povies? :)
red_bee_SSS1.jpg

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nasiel som doma taku sietku ale nieje cisto sklenena alebo sklokeramicka ale plastovosklenena. Krevetky pekne, uz som ich videl su takmer vsade :D

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Stefan »

Na margo tej sieťky som dnes kupil klasiku oceľovu,a pozink neodporučam kamarat dal do akva sice nemal tam krevetky ale ryby a všetky odišli do dvoch dni kupil som to v železiarstve za necele 4 ečka len nevyhoda je že musiťe kupiť bežny meter menej vam aspoň u nas nepredaju.

Stefan
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 10 Okt 2014, 09:58
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Stefan »

Takže po mojej skusenosťi z oceľou ani tu nedam do akva jedine nerez ked už kovovu mal som v skušobnom akva len na rastlinky po tyždni mriežka zahrdzavena a voda červena ako krv...

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa rudo »

toto akva je moj sen :) aj tie mriezky na uchytenie machu,, nieco taketo si chcem zalozit,hadam sa to podari. http://rybicky.net/nadrze/19282&kateg=2&kateg=2&typ=8

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa mosfet »

Na tú sieťku môžeš použiť obyčajnú na fasádu, pripevni ju na najmenšie prísavky aké zoženieš a nalep na sklo. :idea:

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa rudo »

a ako to spravit,,mach potom postrkat špajdlou medzi sietku a sklo? a on potom prerastie sietku a celu ju pokryje? niekto pisal ze spravil zo sietky taku kapsu a donej dal mach ale to je zbytocne zlozite asi, prisavky na sklo a medzi sietku mach to by malo stacit.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa mosfet »

Tak, tak. Stačí dať mach medzi sieťku a sklo. No keď môžem odporučiť, tak prísavky kúp radšej značkové - lepšie držia ( aj ja som kúpil najlacnejšie a potom som menil :? )

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa rudo »

znackove,take z mekej gumy by boli najlepsie,nie ako byvaju na bublifukoch tie tvrde umele :) no sietku si dnes nachystam, planujem ju dat na bocne steny aj na zadnu. v jednom kuse,,ak to nebude dobre v rohoch,tak ju rozdelim na tri casti. javskeho machu mam tak za hrst, asi este bude treba dokupit,alebo cakat ako sa rozrastie :) zo zaciatku to nebude vyzerat moc dobre,ale potom ked to zarastie machom je to velmi pekne.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa mosfet »

Ja by som ich rozdelil asi na tri ( kvôli lepšej manipulácii ) prilepil spodné prísavky, naukládal na spodok mach a zdihol a prilepil horné. Mach, tak ako všetky rastliny rastie smerom nahor. :D

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa Denis »

Ano tak ako mosfet radi, urcite sa netrap so skladanim sietky do kapsy a mach do vnutra. Ja som to tak mal spravene, casom mach vo vnutri odhnil a odplaval od sietky.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: Mriezka pre uchytenie machu

Príspevok od používateľa rudo »

denis a mosfet vdaka za rady :) ked to bude hotove dam sem nejake fotky,alebo do fora moje krevetkarium.nadrz bude mat rozmery 40x25x25 hadam to bude stacit..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných