Kobercek na dne.

Vhodné rastlinky a machy ku krevetkám
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

Kupil som si tu kriptokorinu a ledvaj rastie :) Pravda, ze podmienky som pre nu nemal nic moc, aspon donedavna.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

Ani mna ta cryptocoryna parva veľmi nerástla a bola to s ňou bieda, no dám ti večer fotku ako rastie monte carlo.
crypto som už vyhodil :(

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Majino »

Tak aj ja pridám pár foto s príkladom koberčekov:

Tu je v 10L akva (9W kompaktná žiarivka). Dno zásobný substrát a čierny štrk. Zatiaľ len tvoriaci sa koberček z Lilaeopsis novae zelandiae, na začiatku tam bolo len pár stoniek:
Obrázok

Toto je 30L akvarko s Ada Amazoniou Powder (2x8W T5), kde je Cryptocoryne Parva, Marsilea Hirsuta a Lilaeopsis:
Obrázok

30L akva so zásobným substrátom a Akadamou (11W Aquael Decolight), tu sa najviac darí Lilaeopsisu, ale Cryptocoryne parva tiež rastie:
Obrázok

Veľmi pekný koberček sa dá dosiahnuť aj s Hydrocotyle sp. Japan(54L, JBL Manado, 1x24W T5), tam je ale potreba častejšie zastrihávať, lebo potom rastie už aj do výšky:
Obrázok

V žiadnom akva nedávam COčko, maximálne Invital Carbon a hnojenie PMDD.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

prikladám sľúbenú fotku - ako sa rozrastá monte carlo bez hnojenia CO2 - iba voda a fluval stratum shrimp.
fotené narýchlo mobilom a ešte k tomu cez deň. musel som to dať s bleskom , lebo keď som to cvakol bez tak som videl iba seba a všetko za mnou :lol:
WP_20150519_001.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:53, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Maros »

Vyzerá to veľmi dobre..Koľko si dal košíkov?A aké svetlo, objem, koľko svietis?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

To bolo 15.11.2014 založené akva s odpadmi rastlín http://krevetkari.sk/download/file.php?id=133&mode=view
Svietim tam led svetlom vlastnej výroby 15 lumenov na liter od 10-tej do 19-tej

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

Kolko je to, ked sa to vyjadri vo Watoch?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Hryzo »

malo ... podla toho ake trubice ...
14w t5 trubica ma cca 800-880lm udavanych ... dame priemer 850 ... to vydelime 15 = cca 56 ... takze 15Lm vychadza pri 56 litroch tj 14/56 = 0,25 ... dostali sme sa k vysledku, ze 15Lm na liter je cca 0,25w/L pri T5 trubiciach :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

Niečo cez 3W led pásik 6500k

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Maros »

Fuha 3W ,to je fakt úplne málo,ale rastie aj keď naozaj extrémne pomali.(keď pozerám kedy si založil)

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Loki12 »

Ahoj
nie som nejaky velky rastlinkar, ale hadam daco z tohto pomoze.

Z toho co viem, sa clovek musi rozhodnut na dva opozitne pristupy ked chce "kobercek":
1. super koberec - mikro listockove rastlinky, nizky vzrast, jasno-zelene, rychly rast
2. akoze koberec - male variatky beznych rastlin, rast nizsi (aj 4-5cm), tmavo-zelene, pomalsi ras

Detaily:
1. typ koberca - podla mna nevhodny do krevetkarii
Tento typ si vyzaduje viac svetla (az vela), su to casto rastliny ktore v domovine rastnu velmi blizko hladiny, alebo rovno plavanu na hladine (napr: Micranthemum callitrichoides 'Cuba'). Ich prudky rast, svetlozelene sfarbenie hovori:
prudky rast - vacsie poziadavky na svetlo, vyzivu (potreba hnojenia), caste babranie sa s udrzbou aby neodhnival spodok
svetlozelene sfarbenie - menej chlorofilu v listoch a preto potreba viac svetla. A potom sme pri teorii rovnovahy v nadrzi - Sveto - CO2 - Hnojenie

2. toto odporucam - uz som par skusil.
Tento typ ucite nie je taky elegantny a sexi tako prvy typ. Na druhej strane si vyzaduje menej. Medzi rastliny ktore som skusal:
Anubias barteri var. nana "bonsai"
Cryptocoryne parva
Marsilea hirsuta
A este som videl na internete "koberce" z roznych Cryptocorynea teraz ma oslovilo Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo', mam vsak obavu prave pre tu jej super-zelenu farbu a rychlost rastu. Ak sa k nej dostanem, vyskusam. Potom napisem.

S Anubiasom som mal pred rokmi pokryte komplet cele dno akvaria :-). Krevety vsak ostali len vnuti a prakticky nevychadzali von. Parvu mam teraz - je to brutalne pomala rastlina. Marsileu som mal pred cca rokom. Dobre ukaze vo vacsich akvariach ako mam ja, ma tendenciu sa rozbehnut jednym smerom a kym sa o nieco nezastavi tak ide, nebavilo ma to stale obmedzovat :-). Este mam aj Bucesphalandra, ale asi viete kolko stoji (zatial) a jej rast je milimetrovy, hlavne tie mikro verzie. A este mam aj Cryptocoryne lutea var. Hobbit - ale toto je podobny pribeh ako s Parvou - je pekna, dokonca dvojfarebna (zelene a bordove listky), ale ten rast, je brutalne pomaly. Pri tomto type koberca sa pripravte na dlhe, dlheeee, a este raz dlhe cakanie, kym to ako tak bude vyzerat, alebo na poriadnu investiciu na zaciatku. Ale bude to rast aj pri sviecke - najma Anubias.

Cize si staci zapamatat jedno pravidlo - tmavo-zelene, nizke a pomalo rastuce rastliny su vhodne do krevetkarii (velke zovseobecnenie).

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

Monte carlo je krásne, no ku caridinam veľmi neodporúčam - potrebuje aspoň trochu prihnojovať. Ak sa nehnojí rastie strašne pomaly.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja by som pomaly rast bral ako vyhodu. Aspon netreba otravovat krevetky s udrzbou.

Kym rastie pomaly ale zije tak je to velmi dobre. Ak by bez hnojenia rastlina odchadzala tak to fakt nieje vhodne.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

:D neodchádza bez hnojenia :D

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Čo je toto za kobercovú rastlinku?
https://www.youtube.com/watch?v=29G-0uZW_Ig Čas 0:20

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa džara »

Glossostigma elatinoides

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa seic »

kobercovky jsou hezka vec, ale vseho s mirou... pokud to clovek neomezuje=netrha, nakonec pohlti cele AQ... a trhanim se zase hodne hybe se substratem?!... navic, kdyz uz je to hodne huste a napada do toho krmeni?!
koberec.jpg
co dokazala Cuba, Glossa a Eleocharis s 12l minickem... ;)

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Seic vidím že ti plavacky idú O 106. Ja som ich mal mraky V 300 vke so skalarmi, vyhadzovať som ich na 100vky každý týždeň A odrazu nejak nimi utalo A hádam mi ostali 2 pistie. Ešte mám iný druh plavacky A tá denno, pomaly mizne. Skalare im ozieraju korene, ledva prežívajú.

kocur_82
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Dec 2015, 07:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa kocur_82 »

seic, načo trhať, stačí nabrúsiť nožnice a ideš :)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa seic »

Jozef: tj. stara fotka z uz neex. AQ..ale mas pravdu, o plovoucky je treba se "starat", jakmile dojde dusik, jsou pryc... uz mi jednou zmizely, prisel jsem tenkrat o pekne Limnobium, ted si alespon Pistii hlidam a ruzne rozhazuji po AQ, abych vzdycky mel rezervu... plovoucky jsou hodne uzitecne, nejvetsi "zrouti" dusiku v AQ!, takze velice vhodne ke krevetkam... a vyhodou je prave ta "samoregulace" ;)
kocur: jasne neni problem s rustem nahoru, je problem s rustem do boku :-) za chvili mas dno pokryty a co pak s tim... :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní