Kobercek na dne.

Vhodné rastlinky a machy ku krevetkám
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim,
tema by sa mala venovat pestovaniu rastlin, ktore sa pouzivaju na dno krevetkarii. Kedze estetickej akvaristike sa ja osobne moc nevenujem, prilis sa nevyznam. Na zaciatok otazka: Ako sa vola rastlina, ktora je na tomto videu na dne?
http://www.shrimpkeeping.com/feeding-baby-shrimp/
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To je asi hemianthus callitrichoides. Nemyslim si ze je vhodna pre krevetky lebo ju treba casto zastrihavat. A je celkovo tazsia pestovat(podla mna).

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Denis »

Tam na tej stranke to pise co je to za rastlinku vytvarajucu koberec a sice Marsilea quadrifolia. Len ked som googlil, tak som nasiel okrem tejto formy aj hladinovu...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ospravedlnujem sa, bolo to jedine co mi napadlo ked som sa na to pozeral. Ked som si pozrel ako vyzera hemiantus a potom znovu to video zistil som ze je to nieco ine. Takze neviem co to je ale na internete som nasiel rastlinu menom Marsilea Minuta a ta sa celkom podoba :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

Ok dik pani. A teraz dalsia otazka: Existuje vobec nejaka rastlina, ktora vytvara taketo porasty aj pri menej idealnych podmienkach? Alebo je k tomu vzdy potrebne velmi dobre osvetlenie, CO2, hnojenie...?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nevsimol som si ze denis odpisal :). Tak uz vieme co to je ale ajtak som este nasiel Marsiela Hirsuta a Glossostigma Elatinoides.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »


Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Denis »

Milos preco vlastne si sa rozdodol ist do koberceka? Ved si zastancom bezkorenovych rastliniek v krevetkariu, aby hnijuce korienky "nespinili" vodu krevetkam.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

Nie tak uplne Denis. Nemyslim si, ze by hnijuce korienky boli problemom. Z rastin som doposial maval len Pistiu na hladine (s tou som tiez uz prestal) a javsky mach pod hladinou z cisto pragmatickych dovodov. Ine nepotrebujem a naopak, ine rastliny ako mach by mohli konkurovat riasam.
Ale troska sa pohravam s myslienkou, ze aspon jedno akvarium si urobim aj troska esteticke :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Milos »

mosfet: vdaka za odpoved, to vypada, ze by stalo za pokus
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Milos napísal:Ok dik pani. A teraz dalsia otazka: Existuje vobec nejaka rastlina, ktora vytvara taketo porasty aj pri menej idealnych podmienkach? Alebo je k tomu vzdy potrebne velmi dobre osvetlenie, CO2, hnojenie...?
nielen teoreticky, ale zdá sa, že aj prakticky je takouto rastlinou Micranthemum umbrosum Monte Carlo. Mám ju v inom akva (nie s krevetkami), low tech, žiadne veľké svetlo (st´lpec vody 35 cm), žiadne hnojenie a CO2. Nerastie mi rýchlo, ale vydržala a začala sa rozrastať dokonca. Menšou podmienkou je, aby bol substrát drobnejší. Ak nezabudnem, dám foto.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

Pozri si aj moju tému Taiwan 20l a na pravej strane okolo kameňa uvidíš monte carlo a aj že sa rozrastá pomaly ale isto sa ťahá po dne. Bez hnojenia a CO2.

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Mirko1A »

náhodou, celkom rýchlo sa rozrastá, super. to z druhej strany kameňa je čo za rastlinu?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

http://rybicky.net/atlasrostlin/micrant ... nthemoides
Ale treba ju strihať. Je to v pohode keď toho nemáš veľa - opatrne odtiaľ vyplašíš krevetky a striháš. :lol:

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa IringPalo »

Nechcem sa trapne opakovat, ale ja mam osvedcenu riasovu gulu roztvorenu a polozenu na dno. Da sa pripevnit aj na kamen ci drevo, silon obrastie a nie je potom uz vidno. Tento kobercek je velmi krasne tmavozeleny, bezudrzbovy, netreba strihat, rastie pomaly.
2015-02-16 17.48.43.jpg
2015-02-16 17.48.54.jpg
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Majino »

Ja mam zase najradsej Cryptocoryne parva. Pekne sa drzi pri dne a velmi nenarocna ci uz na svetlo alebo ziviny,ale samozrejme cim viac zivin tym lepsie rastie ;-)

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Mirko1A »

IringPalo napísal:Nechcem sa trapne opakovat, ale ja mam osvedcenu riasovu gulu roztvorenu a polozenu na dno.
super nápad, tak to by ma nenapadlo... vyskúšam, dík za inšpiráciu

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja mam ako kobercek Cubu
P2270200.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:52, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa Hryzo »

Ja som sa snažil a vlastne sa ešte snažím na koberček zo staura ... Ale stále viac rozmýšľam, či nedámkoberček" z klasicnedám stauro preč a nespravím koberček z crypto affinis ... To čo mám po machovým stromom je super
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kobercek na dne.

Príspevok od používateľa mosfet »

No ako Miloš? Podarilo sa nejaký koberček? Mne sa Monte carlo pekne ( hoc pomaly ) rozrastá.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných