Physa acuta

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Napísať odpoveď
Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Physa acuta

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Nedoceneným slimákom je podľa mňa Physa acuta.
http://rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra

Z mojich skúseností má tieto výhody:
- usilovne zbiera zvyšky potravy, hlavne z hladiny
- nemnoží sa (aspoň nie u mňa), zatiaľ všetky som musel doniesť s rastlinami. pritom privítal by som aj 5ks v malom akva
- sú takmer neviditeľní, v úkryte, decentne za filtorm ukrytí, veľkosť do 1 cm
- majú obyčajný vzhľad, v jednoduchosti je krása
- asi najrýchlejší lezec medzi slimákmi, pohybuje sa naozaj veľmi rýchlo
- dosiaľ môj jediný druh slimáka, ktorý sa zabáva tým, že sa necháva unášať prúdom vody, keď zberá povlak/zvyšky z hladiny, je to ozaj sranda pozorovať

Neviem, prečo je zaznávaný, považovaný za odpad, obyčajné nezaujímavé stvorenie, ale pre mňa spolu s Clithonom jedničky medzi slimákmi

video tu: http://youtu.be/VxDBtmRWVAg
P1000661physa2.jpg
P1000659physa1.jpg
P5106470slim3.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:46, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Denis »

U mna Physy sa naopak velmi rychlo mnozia, a to sa dospelym ani nejak velmi nedari. Na ulitach maju znaky nizkeho obsahu vapnika vo vode, ale za to kladu velmi vela vajicok po akvariu. Ako pises Mirko su hodne rychle a niekde som cital, ze aj heleny maju co robit aby ich chytili. No u mna si heleny s physami poradili v jednom akvariu na 100%, uz som myslel, ze sa ich nezbavim a heleny spravili opak. Aj aj tak mi behaju este v minimalne troch akvariach, kde sa aj mnozia.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Hryzo »

tieto mam zatial umyselne len v experimentalnom 4-litraku ako vela inych "obycajnych" slimakov, mnozit sa vsak snazia tiez ... na zaciatku mi z asi 10 kusov co som si doniesol prezili len 2 (neviem preco, asi nezabehnuty 0,7L zavaraninovy pohar nestacil a aj dost vyliezali von), nakladli vsak vajicka a uz mi behaju krpate ... umyselne by som si ioch vsak do akvaria asi radsej ja osobne nedal ... radsej klasicke kotulky, tie mam radsej ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa IringPalo »

mna zaujalo bambusove pozadie na videu. ma niekto viac info?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa viridis »

Tipnem si, ze autor videa/prispevku bude mat info :)
Bambus som chvilu kedysi v akvariu mal, avsak po case sa dost rozpadol (radovo mesiace). Treba vsak povedat, ze to boli len take tensie bambusove palicky.
K neocaridinam by som to dal kludne aj teraz; ku caridinam by som bol opatrnejsi, predsa len ak sa to zacne masivnejsie rozkladat, moze to narobit v uzavretom akvarku galibu pri citlivej osadke.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Mirko1A »

IringPalo napísal:mna zaujalo bambusove pozadie na videu. ma niekto viac info?
To pozadie je z trstinovej rohože (bežne dostupná v Hornbachu a zahradnictvach. Je však ZVONKU, čiže nie je v akváriu vo vode. Je to len na okrasu, nechcel som tam dať fóliu, chcel som niečo prírodné.
Čiže z rohože vystrihnutý rozmer zadného skla v 2 vrstvách za sebou (aby nepresvitala stena - biela za akváriom...

Inak do vody by ma to nenapadlo dávať, i keď v rybníkoch bežne trstina rastie... ale asi by sa rozpadla po čase. Z bambusu by to však mohlo vydržať, i keď nevie, či niečo neuvoľňuje do vody.

Dhagon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06 Feb 2015, 21:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Dhagon »

Už som zakladať tému, že čo mi to prišlo z rastlinami, keď som na poslednú chvílu našiel toto. Ďakujem :-) Mám ich asi 15 v novo založenom krevetáriu. Zatial nezavadzajú, a dúfam, že nebudú ani krevetkám čo prídu. Čistia riasy zo skla. Inak fakt je sranda aj ako "skáču" po rastlinách z jedného listu na druhý :D

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Slezina »

Ja mam tieto slimaky v akvarku s rakom...mnozia sa mi rychlo ako kotulky ale racica ich likviduje s prehladom...
Nachadzam same rozdrvene a prazdne ulity takze sa nimi evidentne krmi :-)
Ak niekto chce podarujem par slimakov :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Physa acuta

Príspevok od používateľa Hryzo »

kludne berem vsetkych, ktorych nechcete ... nemam cim krmit ani helenky, ani raka ... nestihaju sa mi mnozit ako som pisal v teme o kotulkach :)

inak tieto levatky ja nemusim v akvariu, ktore mam na okrasu ... tak ako kotulky lozia po celom akvariu a ked sa premnozia, je to az skarede ... hlavne vo velkych akvariach ... videl som ich premnozene v nadrziach radovo stovky litrov a to uz pekne naozaj nieje
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných