Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa mosfet »

Tak to Dánio ni je veľmi vhodná rybka ku krevetkám - je to vytrvalý a rýchly plavec a čo je najhoršie je dosť pažravá :mrgreen: . Podľa môjho skromného názoru : ak by tam nebola tak krevetky by sa ti špacírovali po celom akva - dosť ich stresuje ( aj keď ich nežerie ) a preto sú utiahnuté.
Táto ryba dokáže vystresovať nie len krevetky ale aj ryby ktoré sú pomalšie, nakoľko sa chce stále naháňať - ako malé dieťa :lol:
A už len jedno - nemala by byť sama svojho druhu :( v akva

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa ivi84 »

chm, asi nie je velmi vhodna. ale neviem, co s nou. ostala mi len jedna a nemam ju komu dat.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa Milos »

Toto forum je urcene na vseobecne rady zaciatocnikom s krevetkami. Hlavne ako zakladat krevetkarium vhodne pre zaciatocnika. Na diskusiu o rybach v hodnych ku krevetkam je tu vseobecne forum.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Dodrzujte pravidla diskusie, bod c. 8. Držte sa diskutovanej témy, nikdy neodbočujte od témy.

Milos uz pred par dnami upozornil ze tu mame temu zameranu na vhodne/nevhodne rybky, takze som to sem presunul. Ludia budete si chciet nieco raz dohladat a budete sa trapit v hladani, kde sme o tom pisali. A pritom staci tak malo...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

OK jasné - len som sa snažil odpovedať na dotaz a neuvedomil som si to.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

Otestoval som jeden druh rybky pri krevetkách a je OK, je to pekná relatívne veľká rybka vhodná do malých akvárií, nenáročná na chov a krevetky si nevšíma : http://rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_beckfordova

Rado
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 12:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Rado »

Zdravím vás všetkých. Možno sa vám budú zdať moje otázky čudné, no s krevetkami mám malé skúsenosti a to s neocaridinami. Rád by som si založiť aj krevetkárium. Inak som cichlidár - Afrikár. Neocardini som mal s gupkami, mečúňmi a prísavníkmi a veľkým mramorovým rakom v 250l-ke a množili sa až nekontrolovateľne. Moja otázka: starám sa aj o "synove" :lol: spoločenské akva cca 60l. Je dostatočne zarastené, mám tam veľkých prísavníkov3ks, 6 neóniek, 4 mečúňov, 1 mini rak a 2 prísavky malajské/thajské- každý to volá inak. Mladému (sebe :roll: ) by som tam chcel doplniť krevetky crystal red, len neviem, či o ne neprídem. Prísavník ich zlikviduje? Aké máte skúsenosti s ancitrusmi vs. krevetky, mečúne vs. krevetky, prísavky vs. krevetky? Mám ich radšej prehodiť (prísavníkov) k cichlidám, mečúňov sa zbaviť a nechať iba neónky?Ide mi o to, aby som mal čo najmenšie straty a veľké potešenie oka. Ďalšie akva by som už asi ťažko uhral, aj keď takú 30l nádržku mám voľnú. Možno blbá otázka, no radšej sa pýtam dopredu. krevetky by som mal mať o týždeň.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa viridis »

Neocaridiny by podla mna boli schopne pri takejto osadke v zarastenom akvariu v pohode fungovat, aj sa mnozit.
Ancitrus, mecune, prisavky thajske vs. krevetky, - mal som tieto vsetky + gupky davnejsie s divoko sfarbenymi neocaridinami a bolo to ok, v zmysle, ze sa krevetky udrzali aj decentne mnozili.

Dospele Crystal Red to asi tiez ustoja, co sa tyka ryb. S mladymi som si uz nie isty. Ale je otazne, ci sa k mladym vobec dopracujes, kedze chemizmus a parametre vody asi nebudes nejako upravovat, predpokladam. A caridiny su na parametre vody ovela narocnejsie ako neocaridiny. Takze problem nemusia byt primarne ani ryby ako predator, ale zabezpecit vhodne prostredie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Rado
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 12:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Rado »

Uvidím ešte ako sa mi to podarí "doklepať" do budúceho týždňa s tým mini akvárkom. Ale podľa toho čo si mi VIRIDIS odpísal, uvažujem, že ich dám do tohoto spoločného akva iba na pár dní a pokúsim sa zabezpečiť to mini akva. Keď som už pri tvojej ďalšej odpovedi, chcem sa spýtať, čím zmäkkšuješ vodu? U nás v NR je voda z točky tvrdá a vhodná akurát pre cichlidy. Počul som že aktívne uhlie pomôže. Čo používate vy? Ja s nimi iba začnem, a načo robiť zbytočne chyby. Dúfam, že nadávam príliš hlúpe otázky, no na moju obranu; otázka nikdy nemôže byť blbá, je to iba informácia pre vás o mojej nevedomosti. Blbá môže byť iba odpoveď.Toť aj trochu fylozofie.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Kup si reverznu osmozu. Ta vytvori demineralizovanu vodu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Rado
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 12:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Rado »

Ďalšia otázka. Nestačí odstáta voda? Musí byť upravená osmózou aby sa upravila tvrdosť a pod? Niekde to tu isto na fóre nájdem, však?

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Odstata voda sa dava koli chloru co viem ale tvrdost neupravi :/

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Milos »

Hej hej, je to tu na fore, treba sa poobzerat!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

Rado napísal: U nás v NR je voda z točky tvrdá a vhodná akurát pre cichlidy.
vacsina zivorodiek ma radsej tvrdsiu vodu ... ja mam v u nas v gajaroch tvrdsiu vodu ako som mal v BA a v pohode aj krevetky, aj ryby, aj raci, aj slimaci ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Rado
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 12:09
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Rado »

Hryzo napísal:
Rado napísal: U nás v NR je voda z točky tvrdá a vhodná akurát pre cichlidy.
ja mam tvrdsiu vodu ako som mal a v pohode aj krevetky, aj ryby, aj raci, aj slimaci ...
Chcem sa spýtať Hryzo, to nijako vodu neupravuješ? A iba dolievaš? Snažil som sa tu niečo nájsť , no boli to iba čiastočné informácie, alebo som zle hľadal. Ja by som chcel crystal redky a rád by som, aby sa im darilo. Máš rakov a krevetky spolu? Ako si nažívajú?Aké máš k nim ryby? Tému o vode som nenašiel, tak sa pýtam tu, či lepšie by bolo novú tému ? Všetko ma zaujíma, tak sa pýtam.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa IringPalo »

Rado temy o vode a chove crs su tu urcite. Crs do tvrdej vody urcite nie, budes potrebovat reverznu osmozu. ryby vhodne ku malym krevetkam nie su podla mna ziadne. choval som ich spolu s eleganskami o ktorych sa hovori ze su vhodne. dlhu dobu som si myslel ze sa mojim krevektam nedari, ze zhadzuju vajcia atd. teraz som toho nazoru ze krevetam sa darilo, donosili ale ryby vsetko vyzrali, preto som ziadne mlade nevidel. okrem toho chovat ryby a krevety spolu ma aj ine nevyhody, hlavne co sa tyka cistoty vody atd.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Aj ja sa pripajam k tej skusenosti, ze N. elegans zeru novovyliahnute krevetky.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Milos »

Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jozef I.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Feb 2016, 22:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa jozef I. »

Ahojte. Hodia sa ku krevetkám Corydoras pygmaeus? Pýtam sa hlavne kôli ich hravosti a živej povahe. ďakujem. J.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Milos »

Nemali by im robit vacsie problemy, zalezi ale aj na mnozstve ukrytov pre krevetky. Kolko tam bude rastlin, machu, atd.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní