Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

Zdravim,

sem mozme pisat druhy rybiek s ktorymi mame dobre aj zle skusenosti pri krevetkach.

ja dam prve postrehy odo mna:

nevhodne -
Endlerky http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova ... su strasne pazrave a zrali mi mladucke krevetky

vhodne -
Neoheterandria Elegans http://rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna ... aj ked som jednu videl nahanat krevetku bola to skor nahoda zo zvedavosti inak nemam ziadny problem so spolunazivanim
Otici http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy - totalne si krevetky nevsimaju
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mozem dat ku krevetkam mlada gubky duhovej? Aby vyzrali cervikov proti ktorym nepomohla no planaria teda pomohka ale stale aj po tyzdni od liecby ich niekde vidim.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

cim vacsia ta gupka bude tym vacsie riziko ze bude papat mlade krevetky (ak tam mlade mas) ale inak v tom nevidim problem
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Raz som mal v akvariu gubky s krevetkami a jedna krevetka ked skapinala(bolo to na nej vidno) tak gubka si povedala ze jej pomoze a zacala do nej stuchat(krevetka o par minut zdochla ale to bolo davno, a teraz mam len krevetky a ziju vsetky)... Tak preto.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo fajna tema!

Mikel mozes dat pokial mas len aspon tak velke krevetky v krevetkariu ako je ta gupka. ale aj tak moze sem tam ta gupka rypnut do krevetky, presne ako pise hore Hryzo. Aj ja som tak obcas pustal male gupky do krevetkaria.

Na nete som cital ze vhodne ku krevetkam su aj Microrasbora galaxy a Pseudomugil gertrudae. Mate niekto osobnu skusenost?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa MikelCRS »

No toto neznasam ze v knihach ti to doporucia a na internete precitas ze je nevhodna.
Naposledy upravil/-a Denis v 11 Okt 2014, 17:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Odstraneny obrazok z prispevku kvoli velkemu rozliseniu.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

Ja mám pri krevetkách razbory espeho a neonky červené - bez najmenších problémov :P

lacoryb
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa lacoryb »

Pridám aj moju skúsenosť s chovom krevetiek konkrétne Neocaridina davidi var. Red cherry + ryby.
Mám 100L akva a okrem krevetiek tam mám Tetry neónové, Razborky galaxy, Panciernikov pandu, Aterínky Wernerove a ešte aj rakov zakrslých ( Cambarellus patzcuarensis sp. "Orange" ).
Spolužitie je podľa mňa stopercentné bez náznakov akéhokoľvek stresu pre krevetky, tie si behajú po akvárku hore dole ako sa im zachce. To že sa mi krevetky množia ako divé je len dôkazom toho že je všetko v poriadku. Chcel som založiť spoločenské akvárium takže od počiatku som plánoval chovať ryby + krevetky. Podľa mňa sa nieje čoho obávať len treba zvoliť správne ryby.
IMG_20141017_090350.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Milos »

Je to ako pises o spravnych rybach a z fotky je tiez vidiet,
ze krevetky maju vela urkrytov, kde sa mozu v bezpeci zvliekat a mnozit. Doplnim vsak, ze co funguje pre Neocaridiny, nemosi 100% fungovat aj pre CRS. Moze, ale nemusi.
Aj vo vhodnych podmienkach sa mnozia pomalsie. Takze ak si rybka obcas zobne nejake hlupejsie mlada Neocaridiny, nic sa nestane. U CRS to uz moze na rozvoji populacie zavazit. Okrem toho, mladata Neocaridin su od pociatku zivotaschopnejsie. Hned po vyliahnuti si dokazu hladat ukryty, vyliezaju len v noci atd. Mlade CRS prve dni len niekde blbo sedia a cakaju...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

Milos napísal:len niekde blbo sedia a cakaju...
:lol:

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

Poradte mi, do 20l môžem dať nejaké mikro rybky vhodné ku krevetkám? Pozeral som po microrasbora kubotai, no nikde ich neviem zohnať.
Ďakujem za rady.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Podla mna je dost tazke najst bezne v akvaristike nejake mikrorazborky, prave kvoli ich velkosti. Bezne si ich ludia nekupia, lebo su male aj ked su uz dospele. My krevetkari naopak tieto male rybky samozrejme potrebujeme a tu nastava nas problem. Sam neviem ci som niekedy videl nejake rybky vhodne ku krevetkam v nasej akvaristike, veru nepamatam sa, ze by tu take mali. Jednou z moznosti je ist do vasej najlepsej akvaristiky v meste a objednat si ich, jednoducho nech ti daju zoznam rybiek, ktore su schopni dopravit k nim do predajne a ty si vyberes, pripadne im sam navrhnes svoju pozadovanu rybku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

kosice su daleko od bratislavy ... tu som ich tusim videl :)))

tak ako napisal denis ... chod do akvaristiky a pytaj si konkretny druh co chces, nech ti zistia ci dokazu zohnat .... ja osm si takto v superzoo objednal bez problemov brotie ktore nikdo nikde nemal
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

OK skúsim. Naj akvaristika v KE je Aqua-Canis v Zlatom dvore za Auparkom. Tak sa u nich poinformujem či mi ich vedia zabezpečiť. :idea:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

IringPalo napísal:...Este otazka. aku teplotu ma voda v tvojich akvariach? Teraz som dost zacal riesit teplotu, dlho som nemal teplomer v akvariu a nemam ani ohrievac. voda ma 23 stupnov. Pre ryby hlane pre neoheterandrie je to dost malo :(
ako pise dalej denis - pri 26 uz crs-ky idu dole ... taku ale potrebujes pri eleganskach ... to je ich dlhodobe minimum na pekny zivy zivot, skusal som im to dat nizsie na 24,5 ale nebolo to ono ... pri 22 boli u mna totalne stuhnute ... z coho vyplyva - crs a elegansky nejdu dokopy asi .. ja ich mam s red cherry a tie drzia v pohode (uz dlhodobo)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

K Neoheterandria elegans, pozeral som som anglicke clanky link1 link2 a tam vsade pisu od spodnu hranicu na 24°C a link3 dokonca na 21°C

Podla mna na rybickach je teplota urcite prehnana...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa IringPalo »

Tam je teplota na odchov. Je to inak pravda ze ked je vyssia teplota - leto, tak rodia mlade ako dive. Mal som nedavno 6 zubrienok naraz, teraz som uz dlhsie ziadnu novu nevidel. Mam ich pri tych 23 ako som pisal a nepridu mi stuhnute, alebo ine ako v lete ked bolo aj tych 26C.
Skusil som teraz dat prec krycie sklo, o kolko sa zohreje voda od lampy, uvidim.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz tak moja skusenost s N. elegans je takato... doniesol som si 13ks pred vyse dvoma tyzdnami, dal som ich do 300 litroveho akva ku red cherry krevetkam. Teplota 21°C, voda vodovodna. Boli to pekne dospele samicky aj samcekovia, samicky uz mali mlade, dnes som videl dve malinke plavat v akva. Moj problem nastal skor ako som cakal, jednoducho je to velke akva na tie rybky... Jedna mlada uz mala padnute brusko a nevladala plavat. Proste zle sa krmi v tom 300l akva par drobizgov, a nemozem zakmit vela, lebo si pokazim vodu. Cize asi vsetky pojdu nejakej 20-30l nadrze, kde sice nebudu mat priestoru az tolko, ale dolezite je ze sa nazeru. Inak vsimol som si, alebo skor nevsimol som si mlade red cherry krevetky, akoby sa vytratili z akva, ze by si ich elegansky na obed?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

pisu, ze leegansky su vhodne ku krevetam ... ja mam vsak dojem ze si zeru aj svoje mlade ... do 300L akva 13ks elegansiek je prilis malo ... roman slaboch (asi ho poznate z pocutia) mi osobne radil, ze s eleganskami treba zacat pri mensich objemoch ... konkretne na moje 3 pary (6ks) povedal ze tam by zacal v 20L kym sa nerozmnozia ... ja ich mam v 54ke a da sa
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja som videl elengansky raz dat do tlamky malu rybku, ale myslim si ze to bol skor omyl ako pozieranie. Inak ked ich pozorujem casto vidim ako pride dospela ryba k mladej a je jasne ze ju vidi ale nic jej neurobi. Nikdy som si nevsimol, ze by sa pustali do kreviet. Je pravda ze mlade krevety nemam lebo sa mi nemnozia, ale mal som kupene dost male jedince a tie sa dozili doteraz.
Poradim vam ako sa elegansky dobre krmia, rychlo sa na to naucili. Kupte si v lekarni 10 alebo 20 ml striekacku, na koniec nastrcte 5 -10 cm hadicku. do striekacky nasypte krvmivo, zatvorte a piest posunte az na koniec, natiahnite vodu doplna. Potom mozete krmivo davkovat rybkam skoro do tlamky a da sa velmi citlivo davkovat po malych mnozstvach, ked mate pocit ze ryby uz nechcu, ostatne sa vyleje. Takto sa daju krmit aj male ryby na hociakom mieste akvaria.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných