Rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Gupky- zatial som ich mal v makkej vode (pre CRS) len 3krat a vzdy po 5 dnoch im zcervenali ziabre a boli trochu mimo. 2 krat isli von z ineho dovodu, dnes(posledny krat) som ich musel vybrat lebo mi ich bolo luto.

Neviem ake mat vy skusenosti ale myslim si ze dlhodobo ku CRS krevetkam niesu vhodne.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa viridis »

Gupky vyzaduju skor tvrdsiu vodu a pH tiez vyssie. K CRSkam a ich narokom na extremne makku a kyslastu vodu, to je trapenie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Denis »

Ano presne ako pise viridis. Gupkam je nevhodna makka a kysla voda. Je to len trapenie.

Inak presne ako ste tu niekto pisal, s N. elegans mam podobnu skusenost, naozaj si zeru svoje mlade. Nemyslim, si teda ze je to vhodna rybka ku krevetkam. Lebo aj mladucke krevetky mi pomizli...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

1. Nielen gupky, všeobecne platí, že zivorodkam je vyhovujucejsia tvrdá voda
2. Guľky nie su vhodné ku krevetkam kvôli ich pazravosti a tým pádom jedia maličké previerky + dzobu aj do velkych
3. Elegansky - to je ťažký prípad ...pred 5 dňami som mal 5 prírastkov ... po 2 dňoch som videl už len 2 ale tie sa držia doteraz ...Neviem, či ich zjedli alebo proste nezvládli prvé dni, ale tie, ktoré prežijú u mňa prvé 3 dní, prežijú a dospejú už určite ... stalo sa mi to už 3. krat za sebou
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

ty kokos, teraz po sebe citam ten moj posledny prispevok ... na mobile naozaj neviem pisat :D

razborky skvrnochvoste http://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa je velmi vhodna ku krevetkam (vobec si ich nevsimaju) ale predsa len, su trochu plache ako sa o nich hovori
ked sa vsak prudko pri akvariu nehybem a len kludne sedim a pozorujem, razborky vylezu a robia radost
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa jamro27 »

ked ich je viac tak su vonku sa tak neboja. doplnil som ich pocet na 20ks a je ich pekne videt. krevetiek si ozaj vobec nevsimaju.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja mam 12ks .... do toho mojho 15L akva viac ani davat nechcem radsej .. predsa len ... trapit ich nechcem ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa IringPalo »

Vcera bol cierny den pre moje krevetky, ktory bol ale zapricineny mojou rukou a chybou. Dlhsiu dobu som premyslal do svojej Afriky (krevetky tam mam ako upratovacky, ale aj tak su gro mojej akvaristiky) zakupit parik ostriezika purpuroveho. Je to cichlida, ktore sa s krevetkami nekamaratia. Myslel som si ale, ze to bude tak, ze z casu na cas jednu zobnu a dalej sa venuju svojim cinnostiam. Po vypusteni parika do mojej Afriky ale nastalo nemile prekvapenie. Neviem, akym slovom sa to da opisat, pretoze totalna masakra je velmi slaby vyraz. Nuz a po par minutach som sa na to uz nevedel pozerat, takze ryby po hodine v mojom akvariu znova skoncili v saciku a este toho dna som ich aj s krmivom predal kamosovi. Keby krevetky zrali, este to pochopim, lebo by sa nazrali a hotovo. Toto bola hra tigra s mysou, co v realy vyzeralo zobrat velku samicu do tlamky, pozuvat ako noviny a vyplut a ide sa na dalsiu.
Pointa tohto smutneho pribehu je, ze nekupujte ostriezika ku krevetam.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Milos »

ok takze tato ryba sa nehodi :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa viridis »

IringPalo, zaujimavy postup, hodit drave ryby medzi krevetky. ;) Ja to robim naopak, nestastne menej sfarbene red neocaridiny hadzem rajovcom.
Cize rajovec = nevhodna ku krevetkam ;), avsak vhodna ako predator a pri zabehu akvaria (bez kreviet) teraz jednoho pouzivam, aby mi odtial vyzral pripadne rozne male nezelane potvorky, co sa objavia v novej nadrzi.
Zaroven je to velmi nenarocna ryba, ktora sa zaobide uplne bez techniky a znasa i nizke teploty.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Mirko1A »

mal som/mám krevetky (neocaridiny) spolu
s bojovnicou v 40L akva: žiaden problém, nevšímala si ich (okrem prvých 5 minút), ale boli rýchlejšie, tak potom ich akceptovala tak, že ju šteklili fúzami po hlave nič im nerobila
s tetrami cisárskymi v 60L akva: z času na čas si dominantný samec tetry pochutná na slabšej krevetke (raz som to zbadal na vlastné oči), ale starším absolútne nič nerobia
s kardinálkami vietnamskými v 30L akva: nikdy som nevidel, že by ich kardinálky žrali, sú to predsalen mini rybky, avšak krevetkovská populácia sa drží na +/- stabilnom počte, takže asi musia prerieďovať mladučké krevetky

čiže pokiaľ nejde ozaj o dravú rybu, tak v mojich podmienkach absolútne žiaden problém medzi rybami/krevetkami

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

len pre zaujimavost - mozno nejakemu novacikovi pomoze ta fotka niekedy :D

toto su ostriezici purpurovy - tí, ktory zdecimuju krevetky velmi rychlo a niesu k nim teda vobec vhodne
moj parik
moj parik
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa miro86 »

Ahojte mali ste s krevetkami cichlidku ramirezovu electric blue?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa mosfet »

Ramirezku určite nie, krevetky sú pre ňu potrava.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa rudo »

podlamna je najvhodnejsia rybka ku krevetkam bojovnica pestra (betta splendens) krevetkam neublizi,len ich poobzera, nepotrebuje velke akvarium,staci jej viac ako 10litrov,je to kludna vpohode rybka, samozrejme len jeden kus - samec. :ugeek:

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa Hryzo »

ak mas ty pokojneho samca, ktory krevetkam nerobi zle, neznamena, ze su taky vsetci ... a mas ho "2 dni aj s cestou", tak tazko robit konecne zavery :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: rybky (ne)vhodne ku krevetkam

Príspevok od používateľa rudo »

mam ho tyzden :) samozrejme akvarko musi byt dobre zarastene a plne ukrytov,, nie nejaka hola elementka,aby mali krevetky moznost sa skryt, ale bojovnik si ich ani nevsima,teoreticky sa moze stat ze niekto natrafi na jedinca so zlou povahou,alebo narusenym spravanim,,ale to je uz vec nahody,ako u vsetkych rybiek :geek:

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa ivi84 »

problem je, ze nepoznam jej nazov, tak neviem najst o spolunazivani konkretne info. podoba sa to na nejaku zavojnatku alebo co. na zelenosedom tele ma tri pozdlzne pasy a pasikave ma aj plutvy.

v akva svietim denne od 13:00 do 23:00. krevetky dnes zacali byt aktivnejsie az vecer okolo piatej. neviem, ci to je len nahoda. ryby sa velmi neboja a plavaju jej aj pred papulou.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa mosfet »


ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krevtkarium pre zaciatocnikov = krevetkarium s neokaridinami

Príspevok od používateľa ivi84 »

je to ono. :)
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní