Brotia pagodula

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Napísať odpoveď
jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Brotia pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Založil som novú, lebo ma začal tento slimáčik lákať.

Hryzo čítal som, že ty s ním máš skúsenosti. Tak som sa chcel popýtať na to čo som čítal po nete máš skúsenosť z náhlymi úmrtiami je to pravda? Že vraj bezdôvodne...?

A že narastá až do 10 cm a že je vhodyný do akva od 50 l?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa mosfet »

Brotie mám aj ja v dvoch akva ( 63 a 30 litrov ) už asi rok. Keď som ich kupoval tak mali asi 0,5cm a teraz majú v 63-ke cca 2cm a v 30-ke cca 1cm, takže sa mi zdá že rastú podľa toho koľko majú priestoru a to nerastú rýchlo. Zatiaľ sa mi nerozmnožili no ani žiadna neumrela. Vo väčšom akva mám vodovodnú vodu a menšom RO vodu.

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Super mofset. Tak to znie dobre :D a čo kŕmenie čo im dávaš, lebo myslím, že hryzo písal, že mrú väčšinou od hladu.

Koľko máš kusov v ktorom akva?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa mosfet »

Čím ich kŕmim :?: s ničím :lol: jedia to čo nájdu a keď kŕmim krevetky tak im kradnú ;)

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Dakde som to tu čítal, že ak nie sú riasy v akva tak skapä alebo špeci krmivo.Koľko kusov máš v malom a koľko vo veľkom?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa mosfet »

V malom sú 2ks a vo veľkom 4ks a je pravda že veľké je viac zariasené.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa Hryzo »

zakladne podmienky, pri ktorych ich drzim -

cista voda, udrziavane riasy, hlavne hneda riasa, trochu zelena prachova a trosku stetinka ale iba na listoch inych rastlin, obcasne dokrmovanie a hlavne teplota do 25 stupnov ... najvacsiu brotiu mam cca 3cm, kupoval som ju ked mala cez 2 cm ... ostatne som kupoval mensie ako som pisal a aj ked samozrejme narastli, mne pridu stale male ... hlavne oproti tomu najvacsiemu kusu ... uz mam 2 varky mladych slimakov, bezproblemov rastu ... v maji mi tam mlade uz pobehovali takze su na svete uz cca pol roka ... za toho pol roka vyrastli na 5-7 mm (ulita) ... rastu pomaly tak ako rodicia ... nahle uhyny som nemal, umieraju pri zbytocne vysokych teplotach ... vela ludi pise, ze par kusov im odislo v lete ... ja som kvoli tomu nainstaloval chladic z pc a drzal tak teplotu na 25 co uplne stacilo ... prezili aj stahovanie aj ked ratam, ze sa pri stahovani zasypali nejake mlade a tym padom som o par prisiel .. tie, co neboli zasypane vsak bezproblemov prezili presun (vyberal som ich do zavaraninovych poharov) ...

drzim ich spolocne v akvariu s faunus ater a ampulariami + nechcena kotulka cinska .. boje o jedlo nevidim, ani ze by nejaky druh obmedzoval druhy ... dokrmujem tabletami zo spiruliny, sparenou zihlavou aj roznym krmivom pre ryby avsak nikdy neviem, ci sa k tomu dostali aj brotie kedze vsetko co mam v akva je strasne pazrave :D skusal som tak isto aj rybacie maso (priamo pred nos) a to malo uspech tiez ...

takze asi tolko, nenapada ma teraz viac, co by som ti napisal ... do 25L akva by som bezproblemov jeden kusok dal a nebal by som sa velkosti ... este som 10 cm pagodulu nevidel ... http://rybicky.net/atlasostatnich/plz_brotia_pagodula pisu 2-5 cm...

10cm rastie brotia herculea, ktore som mal tiez, ale tie mi umreli bohuzial ... http://www.vivarista.sk/menu/print.php?clanok=3868 https://www.interaquaristik.de/tiere/sc ... ea/a-9878/
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Znie to dobre. Už len dáke Brotie získať :) Akvárka mám 3 ks 30 l a 2x 25 l tak by som mohol do každéo dať jedného :D a sem tam im spraviť meeting jednom akva či náhodou nebudú chcieť plodiť niečo :D

Škoda, že nikto v mojom okolí ich nemá :) ten zo ZA čo predáva to sa mi zdá od veci 7 e za dopravu 3 slimákov.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa Hryzo »

Jedna pagodula sa bezne predava za 2,5 - 3€
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Ja viem cena OK za pagodulu, ale doprava bude stáť viac ako 3 slimáky. ten zo ZA predáva jendu za1,90 ale dorava len kuriér za 7 e tak dám 6 + 7 :( to sa mi zdá konina. V BB je zase jeden čo ti dovezie hocičo, ale musíš si toho kúpiť 10 kusov :D a to zase nemám kde dať.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa mosfet »

Jano : odkiaľ si ? Lebo ak dobre viem tak Denis je ochotný odtiaľ kúpiť a dohodni sa s ním. Viem že 6.12ty ide Denis di ZA na burzu. Skús sa mu ozvať cez SS.

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Ja som z BB super ozvem sa mu.

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Hryzo tak uz mam 3 ks doma diky Denis. Robil si daco specialne aby sa rozmnozili? Aj ked mam len 3 sance ze je tam par su slabe, bol by som rad. Mali vajicka nad hladinou?

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Čítal som zopár článkov aj v ang. a nedozvedel som sa kam dávajú vajíčka :D ide mi teda o to či porebujú miesto nad hladinou ako ampulárky. Pohľad na ne je famózny. Pomedzi behajú krevetky paráda :D už čakám kedy sa začne dáka voziť na nich.

Len tak srandička kým prišli kumne stihli rohami rozpichnúť sáčok :D :D :D to ma ani nenapadlo, že je to také ostré.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa Hryzo »

nikdy som vajicka nevidel ... mam ich v 160L akva s rastlinami takze ani nemam sancu ,... i ked si z casti myslim, ze su zivorodky ale neviem to s istotou ...


google a hned prvy odkaz - They mate and give birth to live young. .. v anglictine som slaby, ale prelozit si to viem aj ja :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Brotia Pagodula

Príspevok od používateľa jano »

Tak toto som čítal, len si neviem predstaviť ako to je či to rodí ako žena :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných