Slimak Brotia herculea

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Slimak Brotia herculea

Príspevok od používateľa Denis »

slimak_brotia_herculea_mail.jpg
Brotia herculea
Povod: Mjanmarsko, severozapadne Thajsko
Max. veľkosť: 10 cm
Povaha: mierumilovna
Teplota: 22 - 28 °C
pH: 6 - 8
GH: 5 - 30°

Brotia herculea je nenarocny slimak, dalo by sa povedat vsezravec. Zivi sa odumretymi rastlinkami, skapatymi zivocichmi, tiez riasami. Bez problemov zere krmivo pre ryby v podobe granul a tabliet, idealne s obsahom spiruliny. U mna na holom dne pekne zere prachove krmivo. Mierumilovny druh, je mozne tohoto slimaka chovat s inymi slimakmi, rybkami ci krevetkami. Dnes uz nie velka zaujimavost u slimakov je, ze je oddeleneho pohlavia. Samicka rodi rovno male slimaciky. Mal som len parkrat mlade, ale boli naozaj velmi drobni, az som sa ich bal zo skla davat rukou dole, aby som ich nerozpucil. Mlade rodili vzdy len novoimportovani jedinci, nikdy som nevidel mlade od slimakov, ktorych mam dlhsie v akvariu. Mlade sa mi podarilo odchovat vo velmi riasami zarastenom akvariu, aj ked musim povedat, ze velmi mala uspesnost. Neviem ci som prelozil zo spolocenskeho akvaria 10 ks slimacikov o velkosti 1mm a odchoval som asi 3 kusy.

Este by som dodal, ak ma niekto zaujem o tohoto slimaka, nevahajte ma kontaktovat, poslem aj postou v termoboxe.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných