Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Rybky a slimáky vhodné do krevetkária
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Mojim cielom v tejto teme je zistit ci exustuje nejaky idealny slimak(mozno len pre mna, ako pre vas neviem). Pre mna idelny slimak popri 1-2 neritine je taky ktory: zerie vsetko(okrem rastlin), rozmnozuje sa ale pomaly(2-4 novy slimaci za rok), a nieje nebezpecny pre ostatnych slimakov a obyvatelov akvaria(nie ako helena), je mensi a dostane sa aj do uzsich priestorov(ale to je detail) a samozrejme je aspon trochu pekny. Takmer som ho nasiel a bol to tylomelania(cierna ulita, orandzove telo) splna vsetko okrem toho ze zerie rastliny. A pre jeho chov je treba teplotu 17-30 co je pri krevetkach nemozne.

Prepacte ak je tema zbytocna, mozte pisat aj postrehy a otazky vseobecne ohladom slimakov (napr. chcete pouzit nejaky pripravok a chcete sa uistit ci nezabije slimakov nie len neritinu alebo helenu), ale nechcem aby zanikli temy o presne uvedenych slimakoch.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Podla mojho nazoru Tylomelania nie je vhodna k inym krevetkam ako sulaweskam. Navyse nie je mensi ako pises na svoju poziadavku, narastie totizto az do 8cm a v minicku by asi velmi nepochodil. Navyse potrebuje teplotu od 26 do 30°C, je to predsa sulawesky slimak, tak ako sulawesi krevetky potrebuju minimalne 27°C, tak aj tento slimak. Ludia pisu, ze ho chovaju aj v 24°C, ale to skor chradne a nedozije sa takeho veku ako v prirode. Ako vieme pre Crystal Red krevetky je dlhodobo 27°C uz smrtelna, cize k CRS/CBS do akva sa nehodi.

Pre mna sa javi ako vhodny slimak ku krevetkam obycajna vezovka. Zaryva sa do dna, cize ho prevzdusnuje a umoznuje krevetkam pristup k detritu. Vezovka nenarastie velka, jej populaciu vies udrzat na uzde, pripadne premnozenie lahko vyriesis kuskom zeleniny hodenej do akva, kde sa hrstka vezoviem pasie a vyhodis ich z akva. Uplne odstranenie vezoviek ide pripravkom No Planaria od Genchemu. Cize ja mam svojho oblubeneho lacneho uzitocneho slimaka. Ano viem, krasou nevynika...

Pri kerevetkach chovam aj kotulky, ale tie sa nedaju uplne znicit za chodu krevetkaria, bez dosahu na krevetky.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak mozno skusim tu vezovku, ale prave hrabanie strku sa mi nepaci. Nicenie by nebol problem, skor slo o to aby som to nemusel robit... Da sa to aj helenou. A tiez aj kotulky by ti mala zozrat. Mne dve heleny za pol roka vycistili 54l od kotuliek. Alebo tvojim nechutia?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Ale ano mas pravdu, aj helenami sa daju uspesne zlikvidovat kotulky. Lenze niekto tu na fore uz spominal, ze heleny maju rosolovite vykaly, a nasledne krevetky maju problem s ich travenim.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa mosfet »

No ja mám doma Brotia pagodula, podľa mňa pekný , pomaly sa rozmnožuje a nežerie rastlinky.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

presne tak .... brotia je najidealnejsi slimak do akvaria vzhladovo, rozmnozovanim aj cistenim.

vzhlad krasny vid google : https://www.google.sk/search?q=brotia+p ... CAYQ_AUoAQ

rozmnozovanie - ak sa ti ho vobec podari rozmnozit tak len par kuskov ...

potrava - rastliny nezerie, je vsak viac zatazeny na riasy tj ked ich mas malicko neviem co robi ... ci umiera alebo ide do rastlin ... najviac potrebuje bud hnedu alebo prachovu zelenu (alebo oboje) ... ked nemas ani jednu z tychto dvoch ani si ho nekupuj. ja ich mam v akvariu s malom svetla a dost hnedou riasou na kamenoch takze tam problem nemam ... a zase ma radsej chladnejsie vody .... viac ako 25 stupnov mu robi viac ako zle ... ja mam v akvarku 22-23 ...

mozno naidealnejsi slimak moze byt aj ampularia ... pravdaze mlada ... kd vyrastie vymenit ... jej jediny problem je ze dost kadi ... rastliny zerie len tie ktore su slabe a umieraju ... zdrave mi zatial ziadne nezjedla
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja skor hladam takeho co zerie vsetko teda zvysky. Chcem ho ako doplnok k neritine. Na akva.sk mi napisali ze mam prachovu(zltohnedy slizky povlak sa skle nad strkom) okrem toho mam aj tvrdu zelenu.

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa joey »

Ja som rad ze slimakov uz nemam, lebo aj ked zozeru jeden bordel,druhy po nich ostava.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak to nebol "idealny" slimak :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Milos »

joey napísal:Ja som rad ze slimakov uz nemam, lebo aj ked zozeru jeden bordel,druhy po nich ostava.
Ja slimakov mam a beriem to tak, ze ak nejake krmivo krevetky nezozeru hned, namiesto toho aby sa rozkladalo a kazilo, zozeru ho slimaci a znova premenia na dalsi druh krmiva. Zabijem tak dve muchy jednou ranou: cistotu akvaria aj rozmanitu stravu :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nahodoubsom si kupil dvoch slimakov Cipangopaludina leucythoides a dostal som tretie mlada. Vraj sa mnozi po 5ks za 2 mesiace ale potomstvo malokedy prezije. Vola sa tiez cleaner snail. Splna teda pomale mnozenie, zerie a cisti vsetko(ved cleaner snail), kym je maly je maly :D dospely je uz trochu velky. Akurat by mohol byt krajsi..

Ani nie nahodou, chcel som si kupit nejakeho takehoto slimaka, ale nahodou to bol on..
Naposledy upravil/-a Denis v 17 Nov 2014, 14:10, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Spojenie prispevkov

peter
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 22:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa peter »

Mikel, a kde si ich zohnal, poprípade ked sa ti rozmnožia by som od teba odkúpil :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Zohnal som ho na burze v Bratislave na Zahradnickej 95, 15.11. Kupil som ho od jedneho cecha, videl som ho na viacerych burzach ale meno neviem. Stal len 1€.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

ked chcete spravit temu o brotii pagodula, spravte ... ja sem hadzem fotku tej mojej z minulej burzy od clarkii-ho .. vzdy ma nadherne kusy
kralovna akvaria - vlastna fotka
kralovna akvaria - vlastna fotka
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa mosfet »

Toto je môj vlastný odchov brotie - ešte mladá
http://krevetkari.sk/download/file.php?id=311&mode=view

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

pridavam fotky mojich novych slimakov v 160L ... brotia herculea ... zevraj dorasta do 10cm ...
hercu.jpg
pohlad celeho akva (je v strede hore) na predstavu jej velkosti ... akva ma dlzku 100cm a vysku 40cm
akva s hercu.jpg
take male mamuty

2 a pol minuty jej trvalo, kym sa vysplhala nad uroven strku ... https://www.youtube.com/watch?v=sYFEsRgEYUA
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Hryzo »

Stefan napísal:Ako som ti pisal do mailu som tam mal čistu destilku nie z ro ale kupenu nie technicku to už viem ,,,som urobil vymenu vody asi cca 5 litrov za vodovodnu odstatu mame dve pramene na ktore je napojene mesto my mame tvrdosť 9 podla vodarni stredne makka voda tak uvidim čo to urobi a znižil som teplotu na 21stupnou.som mal pocit ked bola destilka že bola priliš makka ta voda tak som ju trochu pritvrdil mam tam male kotuľky take ploche volaju ich nejak tušim japonske take ploche budky maju a tie mi tam uplne zbeleli takže asi nedostatok vapnika moj nazor ,neritiny v pohode a veľka kotuľa taky tak.
tie male su kotulka čínska http://rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky .. :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa viridis »

Tieto mám. Pri tigroch sa im náramne darí. Je ich tam ako maku. Musím ich redukovať, nech mi nezožerú aj krevetky. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa Mirko1A »

zväčšená Ferrissia clessiniana
ferrissia1.jpg
video:
https://www.youtube.com/watch?v=4Ldylsi ... e=youtu.be
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:44, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Ideálny slimák, alebo akvarijné slimáky vseobecne

Príspevok od používateľa kowwlad »

zdravim osobne chovam tylomelanie už niečo viac ako 4 roky. Dostali sa mi do ruk dospele kusy a tak zhodnotit dlžku ich života som nemohol, možem však potvrdiť že sa pekne množili a mlade rastli bez problemov aj pri 24 stupnoch. Vačšinou som objavil maleho slimačika po vymene vody. No od nich som sa už potomkov nedočkal, vačšina ludi udava že to čo sa im namnoži su dovezene a už nabuchane samice. Mam aj teraz tylomelanie perfecta no tam asi nieje žiadna samica a tak nieje ani žiaden mlady pri nich.
Vo všetkých akvariach ale mam clithony, su to dobrý požierači rias a takisto ako neritiny sa nemnožia, a dokonca možem povedať že narozdiel od neritin som nikde zatial po nich nenašiel vajička.
Podla mna je ťažke odporučiť určity druh slimaka všeobecne, každy je na niečo dobry a na niečo zly, ako napriklad levatky su hrozne slimaky ale ked sa vam objavy v akvariu nezmar, pomožu vam zbaviť sa ho
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných