Komplexní krmení krevetek

Čím a ako často kŕmiť krevetky
majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Jo duzinu. Vyberiem semiacok co sa da, na 5 min dam nad paru a potom necham chvilu vo vriacej vode. Zchladim studenou vodou do letna a dam im to po akva koli rybam

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa Denis »

Seic reagujem na tvoj prispevok o krmivach v tvojej teme moje krevetkarium http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php? ... 7787#p7787

Premyslal som nad tym mnozstvom krmiv od viacerych vyrobcov co mas, opatrne s nimi any si si nenarobil problemy s prekrmenim. Volnym okom nemusi byt nic ziadne krmivo viditelne, ale moze byt znecistene akvarium. Napadlo ma to teraz v tej suvislosti, ze aj garnelen tom pisal na strankach svojich presne toto a aj zo skusesnoti kamaratovej. Prestal pouzivat tieto znackove krmiva vo velkom a uz mu dva tyzdne nekapu krevetky crs. Nechcem nic privolavat, len vsetkeho vela skodi. Mne prave mam pocit, ze praskove krmiva a doplnky robia galibu v akvariach a tak s nimi krmim momentalne pomenej.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa seic »

- Denis: diky za upozorneni, pozor davam :-) zavedl jsem ted opet jeden den pust uplne bez krmeni a jinak krmim pouze 1x denne
- pokud davkuji praskove pro prtata, dospelym samo ten den nedavam... normal krmeni jde na misku, aby to nepadalo do substratu...
- jak se rika vseho s mirou a rozumem, napr. nasel jsem nekde zminku o GG Shrimp Baby Food, ze panovi zacaly problemy se svlekanim od¨
te doby co to daval... mrknu na slozeni, no jasne 48% proteinu!!! nesmi se to pouzivat kazdy den, jen obcas, ten navod ne jejich strankach
o krmeni 1x, dokonce 2x denne je nesmysl... :-)
- co se tyce aditiv, postupne je dodelam a najedu na nejaky normal rezim pouze jedny bakterie + jedine krmeni pro prtata...
- ten siroky sortiment krmeni mam ted na test z Polska, rychle to postupne dojde... mimo MK Breed zerou jak divy defacto vsechno, libi se mi krmeni od BWS, GG Shrimp Snacks nevypadaji taky spatne, uz jen diky tomu sirokymu slozeni ruzne zeleniny, bylinek a obilovin...
- rikam mimo MK Breed, ktery jim az tak nejede, vsechny ostatni tyhle premiovy znacky = totalni rvacka o zradlo... :D

P.S. castecne to muze byt i kvalitni linii od Rasti Blanara - u techto CRS nepozoruji zadne priznaky stagnace/problemu, tedy postavani nekde v rohu, schovavani, nehybani se, problemy po vymene vody, po cisteni filtru ... CRS rotuji po AQ, hledaji tahem potravu, s chuti se porvou s BM o zradlo... ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa Milos »

Pri vsetkych tych drahych krmivach, odporucam este k tomu aj minimalne jedno lacne a lahko zohnatelne v kazdej akvaristike:
Vlocky Krill Flakes od Tropical.
Obsahuju 40% morskych korovcov, co je pre krevetky dobry zdroj stavebnych latok plus pravdepoodbne tiez prirodzeny zdroj velmi doleziteho astaxantinu (nie len na vyfarbenie, ale tiez imunitu a celkovu zivotaschopnost).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa seic »

jo jo uz jsem mel minule "cukani" to koupit... :-) jinak je to samo i ve forme granuli nebo chipsu...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa Milos »

sakra to som nevedel, granulovane to urcite chcem! :) minule som prave cital clanok z vyskumu na hospodarskych krevetkach (jedlych) a naozaj im vyslo, ze po pridavani astaxantinu maju vyssiu zivotnost. telo krevetky si ho sice vie vyrobit aj z inych karotenoidov, ale nie je to ono.
samozrejme je mozne, ze kedze korovce su pridavane asi do vacsiny akvaristickych krmiv, tak je to troska hasenie vody, ale iste to nie je a ak to nepomoze, urcite neublizi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa Milos »

Inak spolu s tymto som si domov doniesol aj krmivo pre cichlidy z Malavi, tiez od Tropical. Ma to totiz v zlozeni aspon trocha zeleneho hrasku a zihlavy. Okrem tychdo dvoch maju vsetky mne zname bezne krmiva zlozenie prakticky identicke, lisia sa len balenim :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplexní krmení krevetek

Príspevok od používateľa seic »

Milos: jsem si vzpomel... kdysi jsem si donesl od zname profi chovatelky trochu granuli, co pouzivala v chovne pro rybky... krmim s tim, obyc. Neoc. to laduji o 106, cichnu k tomu... neco mi to pripomina... no jasne uplne vune Hikari Shrimp Cuisine... akorat Hikari bylo 100x drazsi nez ty obyc. cesky granule ... :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných