Mrkva

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Mrkva

Príspevok od používateľa mosfet »

NIekde som sa dopočul že sa krevetky prikrmujú mrkvou. Nebola informácia žiadna bližšia, tak som na svojích cherinách spravil test. :idea:
Najprv som im vložil do akva kúsok surovej umytej - a sledoval . Prišli k nej a oberali ju iba z hora no nic moc :(
potom som vyskúšal mrkvu spariť - nepomohlo
keďže mám doma malú dcérku a manželka jej varila mrkičku tak som odlomil kúsok do mäkúčka uvarenej a šup s ňou do akva ;) za krátku dobu na nej bola kopa krevetiek a pochutnávali si - dokonca tie väčšie hrubou silou odbíjali menšie. Za pár hodín nezostala po mrkve ani stopa :P
Takže, ak som niekomu poradil - teším sa / ak ste to už vedeli tak sa ospravedlňujem za spam

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Mrkva

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet dakujeme za prispevok. Urcite to je zaujimava informacia a ked aj to niektori z nas poznaju, urcite vacsej casti fora aj dalsim novym clenom to pomoze.
Ja som takto skusal aj broskynu, samozrejme nie celu a do rana v akva nebola :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mrkva

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som sa zatial neodvazil davat im nic, co obsahuje vela cukrov. Netvrdim, ze to je pre ne nutne zle, tvrdim len ze som sa neodvazil :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Mrkva

Príspevok od používateľa mosfet »

Ja som sa odvážil to otestovať, nakoľko moje cherriny sa množia ako zadarmo :lol: Pôvodne som ich v januári dal do akva 12 a momentálne ich je tam cez 50 (a to som už cez 50 rozdal). Tak som uznal že ich môžem aj otestovať. Len zas aby som ich nemal viac ako substrátu :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Mrkva

Príspevok od používateľa prasan »

Mrkvu som skrmoval rakom.Krevetky sú malé a slabé aby si z nej poriadne dali.Preto ju môžme, ako bolo napísané spariť.No je tu ešte dalšia vec pre ktorú krevetky radi lezú i na nesparenu mrkvu.Po vhodení do akvária (dobrá čerstvá mrkva musí hneď klesnúť na dno),sa na nej zakrátko vo vode vytvoria kolónie baktérií a mikroorganizmov ktorými sa krevetky živia.Takáto čerstvá mrkva by však nemala byť v akvárku dlhšie ako deň!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných