Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Prechadzky v prirode su fajn, ale cez taku zimu toho zeleneho velmi nie je co zbierat :) Od Milosa mam jeden tip ako cez zimu zabezpecit krevetkam pravidelne zelenu stravu a to je medovka na okne, ale ak by tieto peletky neboli zavadne tiez by nebolo od veci s nim prikrmovat. Skusim sa teda opytat v akvaristike ci sa im nepovaluje niekde par peletiek na skusku krevetkam...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pelety pre králiky

Príspevok od používateľa mosfet »

Zelenú stravu cez zimu ? :idea: mrazený špenát :?:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Pelety pre králiky

Príspevok od používateľa Milos »

Ja osobne som troska paranoidny, pokial ide o moznost otravy krevtiek nejakymi zvyskami pesticidov. Takze zeleninu pouzivam len tu, co si sam dopestujem (takze ju moc nepouzivam :) ).
Jednoduche riesenie je samozrejme tiez nieco si nasusit. Plus zihlava v mnozstvach potrebnych pre krevetky sa da zbierat celorocne. Tam kde cez leto rastie vo velkom, sa vzdy najde par prezivajucich haluzok, listov.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Pelety pre králiky

Príspevok od používateľa MikelCRS »

http://shrimpscape.com.au/viewtopic.php?f=46&t=3375 Ale to sa moc neoplati oproti zajacim.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pelety pre králiky

Príspevok od používateľa mosfet »

Milos napísal:Ja osobne som troska paranoidny, pokial ide o moznost otravy krevtiek nejakymi zvyskami pesticidov. Takze zeleninu pouzivam len tu, co si sam dopestujem (takze ju moc nepouzivam :) ).
Vieš niektorý si nemajú sami kde dopestovať - a keby som to aj skúsil na balkóne - tak v centre mesta ? no neviem či bude lepšia ako z obchodu :(
Naposledy upravil/-a Denis v 08 Okt 2014, 14:41, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: uprava citacie

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pelety pre králiky

Príspevok od používateľa Denis »

mosfet ja mam na parapetnej doske medovku lekarsku zasadenu v kvetinaci, poradil mi ju Milos. cez zimu ju obcas pouzijem namiesto zihlavy, aj ked je pravda ze keby dam v zime krevetkam zihlavu, tak sa po nej idu pobit, pri medovke to tak nie je.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Troska sme damy a pani presli od paliet pre kraliky k rastlinnej potrave, dovolil som si temu rozdelit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

baro666
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 13:45
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa baro666 »

Ja davam dost casto baby spenat. Kupujem ho cerstvy v Kauflande, namrazim si ho a mam zasoby na par mesiacov, aj na zimu.

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa kiLLt »

ja som akurát dnes bol na žihlavu rastie mi tu krásna mladunká tak som pozbieral za tašku a dal sušiť plus som si dopestoval hokaido tak aj to suším ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Hokaido? To je nejaky druh uhorky, alebo...? Kde sa daju kupit semiacka a ktora cast rastliny sa skrmuje?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tekvica :) tusim japonska. Aj Dennerle z nich vyraba krmivo.
http://dennerle.com/de/produkte/nano-aq ... aido-stixx

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

http://www.osiva-semena.sk/plodova-zele ... -5-ks.html
Nikdy som tuto tekvicu nazivo nevidel a ani semena nie ale myslim si ze v hociakom zahradkarstve alebo niecom ako hornbach a baumax sa to da kupit. Hokkaido zacina byt velmi popularna na slovensku tak preto si myslim ze bude lahko dostupna

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa kiLLt »

Jasné je dostupná ale len ked je sezóna dá sa kúpit normálne v obchodných reťazcoch semiačka v záhradkárskych potrebách.
Polievka je s tejto tekvice vynikajúca (ževraj) :D Ja som skor na maso.
dýně Hokk.jpg
dýně Hokk.jpg (16.35 KiB) 11631 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 24 Sep 2017, 12:23, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pred 3h som dal mojim krevetkam 2 listy sparenej zihlavy, chvilu po nej 2 krevetky chodili(asi sa niekam chcely dostat)a odvtedy sa hej ani nedotkli. Ale co plati pri mojich tak pri inych urcite nie. Napr. Bionax vobec nejedia a lacne noname krmivo hned zjedia.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

moje krevetky v 15L zjedia hned vsetko co im tam hodim ... v 54L sa toho ani nedotknu ...

rozdiel v akvariach?
v malom skoro niesu riasy a je tam o dost menej rastliniek ... akonahle tam dam nieco rastlinne prevrete vo vode ihned vsetko zladuju
vo vacsom je rias akurat (opticky v pohode) a asi su nazrate z nich takze nech tam dam cokolvek nechavaju to tak. granolky vsak tlacia pravidelne

inak zatial som daval - zihlavu, salat, mrkvu a vsetko papkali ... teraz som kupil tekvicu takze planujem testnut a morusovy list ... tiez na test
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

len pre zaujimavost a svoje poznatky pomaly skusam rozne zeleniny a teraz som sa dostal prave k tekvici. nekupil som hokaido ale tekvicu na pecenie ... po chvylke varenia je taka makka ze sa rozpadava takze idealne pre krevetky :) kotulky aj krevetky sa na nu okamzite vrhli ale musim povedat nie tak moc ako na varenu zihlavu - ta je zatial stale jednotka ... tu miluju najviac. tak isto vareny salat (bio pestovany na balkone) dali dole skoro hned. mrkva tiez dobra, zrusili ju za noc ale musi sa dlhsie varit aby dobre zmakla. dalsie zeleninky budem skusat postupne. v 15L totiz niesu ziadne okom viditelne riasy a kedze sa tam kotulky mnozia ako dive tak je tam asi menej potravy a su vdacne za vsetko oproti 54-ke kde je rias dost a kaslu na mna.
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Hryzo viaceri chovatelia si pochvaluju morusovy list, no ja nemam moznost ho vyskusat, skoda.
Skusali ste niekto pupavovy list? Na strankach nizsie som sa docital, ze je to vhodne krmivo, zaujimalo by ma ci aj cerstvy obareny niekto pouziva.
http://www.garnelenblog.de/futterliste/

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Pupavovy list som neskusal. Morusovy list som skusal a idu sa po nom zblaznit. Dobry mi sa mi tiez zda zeleny ususeny list lipy, hlavne na krmenie cerstvych mladat krystalov. Ma totiz tu vlastnost, ze sa rychlo droli na pali prach, ktory sa dostava do vsetkych kutov akvaria.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Tak som vyskusal pupavovy list a poviem to tak, ze zrali ho. Ziadna bitka sa nekonala, ale mozem povedat, ze v siestich akvariach zozrali list za den, v dvoch im este kusok ostal. Pupava ako nahrada zihlavy to urcite nie, ale na spestrenie a zmenu a v pripade nedostatku zihlavy okej.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja mam morusu celkom blizko (asi 40 metrov od domu :p a dalsich par stromov 2 zastavky + dalsi strom 5 zastavok) len neviem ci chcem riskovat toto mestke znecistenie ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 7 neregistrovaných