Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja zihlavu zalejem vodou z kanvice, prejdem k akva a ide rovno do neho. staci len zaliat neluhovat.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

takže objednal som : shrimp minerál, probiotic, shrimp greens, niečo pre samice, minerálne guličky shrimp balls, shrimp bamboo, cholla wood samozrejmosť a prikrmovať budem samozrejme aj žihľavou, špenátom, mrkvou a budem skúmať čo všetko sa dá aby som im to obmieňal.
Môže byť poradcovia??? :)
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

Dobrá je aj tekvica hokaido ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Vegas1122 napísal:takže objednal som : shrimp minerál, probiotic, shrimp greens, niečo pre samice, minerálne guličky shrimp balls, shrimp bamboo, cholla wood samozrejmosť
Nehnevaj sa, ze ti to az teraz a takto napisem, ale okrem mineralu do RO vody vsetko uplne blbosti a vyhodene peniaze. Na to aby sa ti chytilo 10ks krevetiek v akva je dolezity substrat v tvojom pripade kedze si zaciatocnik, dolezite mineraly na upravu ro vody. A to vsetko nechat poriadne zabehnut 2 mesiace. V 50 litrovom akva mam 400 ks crs/cbs, a nemam v nom vymenove nic z tych zazracnych veciciek co v inzeratoch je napisane ze nesmie chybat v krevetkariu. Fakt sorry, ze som to tak "musel" napisat.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Dobre prestrelil som, pozeram na akva a je ich len 300ks.

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

písal že za každú radu som vďačný takže aj za tuto. samozrejme som to nekúpil s obchodu ale od chovateľa kde je ta cena daleko menšia ale ak som pochopil tak je to všetko úplne zbytočné??? že stačí mrkva, špenát, žíhlava a prípadne nejaké listy a hokaido tekvica???
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

úplne zbytočné zase nie ( minimálne chola wood je pekná designovo a v jednom akva ju mám aj ja :-) )
a niekedy je ľahšie im dať niečo komerčné keď človek nemá veľa času no zbytočne to netrba preháňať - stačia aj krmivá pre ryby žijúce pri dne.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze od chovatela :) Nieje to tak ako si myslis.. Je to drahsie ako v obchode, asi iba mensia davka vlastne ten chovatel ani do inzeratu nepise kolko gramov to je.

Iba to prekupuje a navysuje cenu. To by bolo v poriadku keby nezatajil povodny nazov a nevymyslal do nazvu sprostosti.

Urcite sa tym netrap, vyuzit sa to urcite da. Kazdy sme na zaciatku a aj neskor robili chyby. Dokonca ja som sa na zaciatku popalil na tom istom chovatelovi.

Ked ti to pride mozem ta poprosit dat sem fotku tych veci? Mozno sa sam podari zistit pravy nazov. Uz aj tusim co by mohlo byt to nieco pre samice - mosura gravidas.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

shrimp bamboo - to bude bambusove drevenu uhli ne? :)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

suhlasim s mikelom vies dobre kto to predava je z presova a do kosic dochadza. To co je z e-krevetky.pl za 1€ on ma za 3€
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Dobre chlapi, uz by sme sa mali teraz temy drzat :)

Zaujima ma ci niekto skusal listy jablone, slivky, hrusky a pododobne, nieco co mozem natrhat v zahrade u nasich. Mam to susit alebo mozem zelene davat, len zaliate vriacou vodou. Jasne ze nie teraz v marci, ale ked sa objavia prve listky. Mne sa zda ze dade tu bol link na nemecku stranku a tam aj zelene listy davali, ci sa mi to mari zle?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

aha mam to, vacsina vsetko ususene listy hnede sa davaju krevetkam http://crustahunter.com/laub-fur-wirbellosenbecken/

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

hej mozes mam aj nasusene zelene, uz som to tu desi na fore pisal. Posielal som aj chalanom. Ja susim
Dub,buk,jelsa,vrba,hrab,slivka,jablon, hruska,slivka, cernica, morusa, jahoda, breza, pupava, zihlava, datelina, kvet tekvice .... vsetko co je doma zozeru aj travu.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Jozef_L »

jamro27 napísal:hej mozes mam aj nasusene zelene, uz som to tu desi na fore pisal. Posielal som aj chalanom. Ja susim
Dub,buk,jelsa,vrba,hrab,slivka,jablon, hruska,slivka, cernica, morusa, jahoda, breza, pupava, zihlava, datelina, kvet tekvice .... vsetko co je doma zozeru aj travu.
S tým arzenálom si možeš otvoriť aj čajovňu :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

Denis: min. rok - dost pozde, bylo to nekdy v lete, takze odrostle - jsem natrhal zelene listy jablone... ted jsem na to nahodou narazil, sparene to hodil do AQ .. a CRS rozmazlene fajnovym krmenim to k meme prekvapeni pomalu rozebiraji... ;) ted na jare si pohlidam brizu, osiku, znovu jablon... a na podzim vlasky orech...
z toho odkazu na crustahunter je zajimavy muchovnik, fikovnik, javor... to GarnelenTom neprodava... :)

jamro27: cernica je po nasem ostruzina? :)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

figu mame doma velky strom. To ma nenapadlo.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

seic napísal:... ted na jare si pohlidam brizu, osiku, znovu jablon... a na podzim vlasky orech...

jamro27: cernica je po nasem ostruzina? :)
cernica je https://www.google.sk/search?q=cernica& ... 4%8Dernica ... prirad si to :)

vlasky orech - nieje ten nahodou trochu jedovaty? dokonca ani listie sa neodporuca zahrabavat do zahrady, lebo si pokazis zeminu ... ten by som vynechal

listy jablone som daval rakom ako ukryty do ich malych domovov, avsak uz su davno rozlozene a kedze tam mam z nich este stale trochu bordelu, dalsie som nedaval. mam vsak na zahrade jablne, hrusky, slivku, mirabelku, nekratinku, ceresnu, egres, ribezlu cervenu aj ciernu, jostu, hrozno, maliny, divu cernicu, jahody mozno najdem aj marhulu ... keby niekdo chcel, mozem mu potom natrhat v case plnej koruny

skusal niekdo uz aj jahodove listky? jahody sa daju pestovat celorocne, ja mam este aj teraz po zime krasne zelene listky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

hryzo citaj hore moj prispevok. Jahodove davam tiez.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

Hryzo napísal:vlasky orech - nieje ten nahodou trochu jedovaty? dokonca ani listie sa neodporuca zahrabavat do zahrady, lebo si pokazis zeminu ... ten by som vynechal
to vypada na "urban-AQ legend" ;) vyzkousel jsem min. rok prave na zaklade nejakeho DE clanku, ze to krevetam davaji... ustrihl jsem kousek hnedeho, sparil a krevetky CRS se po tom mohli utlouct... v tom odkazu od Denise ho take zminuji... urcite to chce davat v malem mnozstvi, podobne jako cattapu, ta je take hodne silna...e-krewetki dokonce prodava orech pelety jako krmeni ... ;)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

jamro27 napísal:hryzo citaj hore moj prispevok. Jahodove davam tiez.
v tom dlhom zozname som ju prehliadol :)
seic napísal: ...
v pohode, ja sa mu radsej vyhnem, kedze je na vyber ovela viac moznosti ...

mimochodom, mozno mam taky pocit len ja, kedze vy ste vacsina alchymisti kuzelnici, ale aj s touto rastlinnou potravou mi to pride uz prehnane ... davat im 200 druhou roznych rastlinnych zloziek, pricom v prirode sa dostanu mozno k 30,40 alebo kolko --- normalne krevetky v zivote mozno nevideli jahodu ci list slivky a bezproblemov ziju uz veky :) ... pride mi to ako zbytocne zasahovanie do uz prirodou zabehnuteho systemu az systemom "Bohov", na sposob mozem nieco zmenit tak to zmenim, lebo som clovek, aj ked to je mozno uplne zbytocne a staci sa len drzat toho, co uz existuje :D ...

ja mam doma 2 druhy beznych granoliek a k tomu im to obcas (tak raz tyzdenne) spestrim zihlavou alebo tekvicou ... to je vsetko a mam pristup k ovela viac ako som pisal ... akva s neo je preplnene a nikdo sa nestazuje

neberte to nejako prehnane vazne, len som to chcel napisat tak trosku aby to uputalo
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní