Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Ja som obehal čo sa dalo a u nás kosia ako blázni a všade 10 cm tráva a žihlava bola v lete. Na budúci rok to pôjde ale teraz mám trt. :D

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa viridis »

Dá sa použiť aj sušená. Normálne si kúpiš v obchode žihľavový čaj, ak nemáš nasušenú vlastnú. Spravíš sebe nápoj a krevetkám dáš tu zaliatu žihľavu. ;)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Tak žihlavový mám doma, lenže je to pomleté nie sú tam celé listy.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa viridis »

To nevadí, používal som aj taký minulú zimu.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Hej? Tak to skúsim. :shock: :mrgreen:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som si bol natrhat cerstvu zihlavu vcera. V centre mesta, v parku :) Nabral som aj nejake bukove listy, tie su samozrejme uz suche.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Dobra sprava! Ja som tiez bol a je +4 tak som nasiel po dlhej prechadzke.

Dal som jeden list na 10 min do vriacej vodyba sup krevetam.

Ale zatial ju nechcu. Dubove listy som zatial nenasiel. Pri dome mame jelse tak som dal jeden obareny list.

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Ako dlho nechavate luhovat cerstvu zihlavu. Ja som jeden list cely zalial vriacou vodou na 10 min. Ale zatial z nej nezmizlo nic. Ci to nebolo kratlko?

Odoslané z PMT3377_Wi pomocou Tapatalku

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Tak dlho ako trva cesta od konvice ku akvariu. Necakam vobec. Cakanim sa len zbytocne uvolnuju prospesne latky.

Moze to byt aj tym ze mas menej krevetiek v akvariu a niesu hladne.
Ale dlzka luhovania s tym nema nic spolocne.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa džara »

tak isto, luhujem minmalne. niekedy ju iba "ocuchaju" a idu prec a vratia sa k nej az na druhy - treti den, ked sa nanej vytvori nejaky povlak. ale to ju uz spucuju celu.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

zihlava este stale rastie ... u mna na zahrade je jej este kopec, aj ked spodne listy uz maju stopy po mraze a cernaju ... vrcholky su csak stale krasne zelene a vyhanaju nove a nove listy

ja luhujem zihlavu niekolko minut (uz som sa pozabudol a luhoval som aj 20 min :D) ... zalejem, idem si spravit nieco ine a ked sa vratim ju idem rozniest po akvariach ... ak ju necham moc kratko, tazko pada ku dnu ... a prospesne latky? to im tam rovno mozem vylievat ten zihlavovy caj ... neverim, ze ich dam prec tak moc, ze by som musel za tym plakat ... krevetky, raci, ryby (SAE, prisavnik) a slimaci sa po takto dlhsie vyluhovanej zihlave hned vrhaju a tlacia do gebule ...
džara napísal:... niekedy ju iba "ocuchaju" a idu prec a vratia sa k nej az na druhy - treti den ...
podla mna dlhsie luhovanie z nej spravi jemnejsiu (krehkejsiu) a k okamzitemu konzumovaniu a preto sa u mna na nu hned vsetci vrhaju ... aj ked to samozrejme zavisi aj od krmenia a ich "plnych bruchach"

odporucam skusit dlhsie luhovanie par krat za sebou ako pokus, ci sa na nu budu hned vrhat ... aspon potvrdite/vyvratite moju vyssie spominanu teoriu :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jano
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15 Nov 2015, 08:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jano »

Ja som si to tiež tak predstavoval, že bude mäkkšia. Inak berem späť prvý list bol 3 dni tam a zrazu kým som sa vrátil z práce bola preč :D. Už tam majú ďalší list. Takže veeeľmi chutí.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

v ramci tepleho pocasia mi uz krasne naskocila mlada cerstva zihlava ... raci sa nevedia vytesit z nej ... sused hov oril, ze v lese je uz krajsia vyrastenejsia takze sup na lov ludia :) (sused chova vtactvo aj na predaj a rypol aj do akvaristiky tak sa s nim da pokecat :))
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

ja uz davam cerstvu asi tyzden.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Denis »

Si robite prdel, tu na liptove mame snehu ...

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jamro27 »

no nerobime, zajtra ti odfotim moj zdroj.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa mosfet »

A dnes ráno v Košiciach zase -3 takže ani tu nerastie :-(

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

zajtra ked sa nahnevam, natrham co sa bude dat v ramci mladych cerstvych vyhonkov (doslova to tam skosim vsetko) a namrazim si ... aj tak v tych miestach planujem konecne zacat kopat prvu nadrz tak nech tu zihlavu vsetku neznicim .... a vrchnu zeminu len prenesiem na inu cast pozemku, nech sa chyti tam ....

a foto mozno dam na provokaciu tiez :d
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Vegas1122
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27 Feb 2016, 13:32
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Vegas1122 »

ahojte, čítal som vaše príspevky. tieto nádherné krevetky ma natoľko oslovili že už mám doma takmer všetko na založenie akva aquael shrimp set smart 30l. teraz študujem krmenie a samozrejme mám zase nejasnosti.

1. žíhlavu natrhám a pred hodením do akvaria treba prevariť, keď prevarím môže ísť okamžite do akvaria aj taka horúca???
2. krmenie žíhlava, špenát, mrkva a čo ešte??? určite nekrmite len týmto ale treba aj nejaké doplnky do stravy
3. nejaký osvedčený postup krmenia, program pre celí týždeň aby som to neprehnal alebo opačne
Príprava na chov crs, začiatočnik :ugeek:

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa viridis »

1/ staci podla mna sparit, ako ked sa zalieva caj. Moze ist podla mna aj horuca, avsak osobne ju normalne necham par minut vyluhovat ako na caj a az potom ju davam do akvaria. Niekedy este teplu, niekedy, ked sa pozabudnem, i studenu. A caj sa da vypit. ;)
2/ suche listie zo stromov, rozne druhy; z bylin sa da pouzit napriklad i pupava, zo zeleniny uhorka, tekvica. Myslim, ze ked pozorne precitas toto vlakno, vsetko tu najdes
3/ postup si musis odskusat sam podla mnozstva krevetiek v pomere k objemu akvaria a moznostiam "pastvy" na povrchoch v nom. Avsak radsej menej, ako viac. Dobre je obcas zaradit den alebo i niekolko dni bez krmenia. Co funguje niekomu inemu, Tebe vobec nemusi - a naopak.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných