Vápnik (škrupina z vajca)

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Denis »

maziar_a_skrupina_z_vajca.jpg
maziar_a_skrupina_z_vajca.jpg (61.63 KiB) 8281 zobrazení
Neviem ci aj niekto iny dodava krevetkam vapnik podobnym sposobom ako pripravujem ja, ani netusim ci to ma vyznam pri krmivach a mieraloch dodavanych do akva. Ako vidiet na foto polku skrupiny z vajca rozdrvim v maziari na prasok (na foto je neuplne rozdrveny). Rozdrveny prasok nestaci nasypat na hladinu lebo plava, lepsie je zobrat medzi prsty a ponorit do vody nad urcene miesto kde ma dopadat. Ja konkretne nad petriho miskou, aby prasok nepadol do substratu. Moje krevetky sa idu pozabijat za tymto. Niekde som cital, ze krevetkari pouzivaju aj sepiovu kost, co sa vtacikom dava do klietky na brusenie zobacikov, no skrupina z vajca je v kazdej domacnosti.
Za tento napad vdacim Mikimu z KE, uz vyse roka takto prikrmujem moje krevetky cca raz za dva tyzdne ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Milos »

Nezvysuje to tvrdost vody a pripadne aj pH?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Denis »

pH mam stabilne 6,5 a tvrdost mozno ano, ale zanedbatelne. nemyslim si ze stipka medzi prstami moze nejak ovplyvni tvrdost v 50l akva. pri tigroch mam schvalne stabilne vlozenu koralovu drt v akva (od novinu rada) a nezda sa mi ze by mi gh stupalo. ale vravim, ja nemeriam gh, len vodivost.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Denis »

Milos mal si pravdu. rozdrvena skrupina na prasok naozaj zvysuje ph a aj vodivost (tym padom aj GH)
urobil som pokus, nabral som 0,5 litra vody do nadoby a rozdrvil na prasok skrupinu o rozmeroch cca 2x3 cm

265 mikroS a pH 6,5 boli povodne hodnoty vody
300 mikroS a pH 8,5 som nameral po viacnasobnom premiesani vody s praskom po cca 10min

normalne sa mi nechcelo verit ake vysoke pH mi ukazalo. predpokladam, ze hodnoty by este stupali, lebo vacsie ciastocky prasku boli stale na dne nadoby.
takze z tohoto mi vychadza zaver, ze taketo pridavanie vapnika crystal red krevetkam sa vobec nehodi. skor pre tigre, ktore potrebuju vyssie pH nad 7. a samozrejme Neocaridinam sa tiez hodi.

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Loki12 »

Ahoj Denis, spominal si, ze niektori davaju aj sepiovu kost.
A akym systemom, tiez drvenu, alebo rovno kusok?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj Loki, co som cital tak davali celu, ale maly kusok cca 2x2cm.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ohladom tychto kosti sa ludia obcas bavia na fb. Vraj ta pre vtakov ani nieje sepiova kost ale je to iba nejaka chemia co moze ublizit krevetkam. Takze ludom sa to tazko zhana. A tiez tazko rozoznava.

V dnesnej dobe su na toto rozne pripravky takze ja nemam potrebu zhanat kost. Velmi tomu nedôverujem.

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Loki12 »

ja mam kost z dovolenky pri mori :-)
Ale ok, skusim to s tym vajickom. Mam od babky domace.

OT: Este vsak musim vymysliet nejake to krmitko.
(u vas vacsiny vidim, ze to pouzivate. Ja to budem musiet nejako premysliet, nakolko na to v krevetkarku kvoli estetike nemam priestor, nepocital som s tym)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Denis »

Nemusis davat cele krmitko aj s rurkou od hladiny. Staci mala petriho miska na dne a ked budes krmit a davat prasky, tak len rurku podrzis kym klesne do misky.

Loki12
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 19:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Loki12 »

ved to! zatial som nasiel najmensie 60mm misky. a aj to je viac ako mam teraz priestor. ale dik za nasmerovanie.

Sent from my SM-T315 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vápnik (škrupina z vajca)

Príspevok od používateľa Milos »

Skarupinu a sepiovu kost - ak by som pouzival - tak urcite celu. Znizi sa tym efekt na parametre vody a tiez sa vytvori povrch na rast riasy. Ktora zaroven moze sama obsahovat vela mineralov vo forme pristupnej pre krevetky.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných