Krmiva Glas Garten

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Denis »

Ahojte, vcera som otvoril balenie pupavy od Glas Garten, su to take male tycinky - peletky. Bol som milo prekvapeny ako sa krevetky zbehli na kopku a nastala bitka o krmivo. Mal som ho od maja doma, vyhral som ho na sutazi v Ziline. Cakal som kedy nebude dost cerstvej zelenej stravy vonku a vyskusam toto krmivo. Spokojnost, odporucam.

Mate niekto odskusane ine pridukty od Glas Garten?

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

Denis nevim jak u Vas, ale tady v CR je to s touto znackou podobne jako s jinymi shrimp znackami :-) pokud vim, da se to sehnat de facto pouze ve 2 shopech - abc-zoo.cz, aquascape.cz ... a to jeste pouze rada Shrimp Dinner, tahle rada Shrimp Snacks tady vubec neni...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Denis »

Seic ten shrimp dinner vyzera super, platky vyskusam urcite. Co som cital, tak by mali byt aj male granulky.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

Denis az dorazim aktualni-velke zasoby vsemozneho krmeni, urcite neco vyzkousim... nemaji desitky produktu a dava to celkem smysl... normal, baby krmeni + bakterka + betaglucan...a k tomu jako pridavek zelenina... :-) jednoduchy a nepreplacany... ;)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa jamro27 »

Pupavu susenu tez zosrotuju, lepsie sko zihlavu
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

pouziva nekdo od nich Bacter AE Micro Powder?! i podle feedbacku z netu slusny booster na biofilm v AQ... ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Pouzivam ho skoro denne pri krmeni a aj pri zakladani novych krevetariek a mozem potvrdit ze biofilm je z neho slusny. Mlade sa na nom pasu jedna radost.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

K tomu Bacter AM...v zlozeni sa udava okrem ineho proteaza. Co je zvlastne, pretoze jedina studia dostupna mne uvadza, ze proteaza ma negativny vplyv na rast kreviet.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

nevim co to je za studii, ale proteaza je zakladem nejen Bacter AE, ale i Biozymu a GT Life...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Odkial vies, ze je zakladom Bacter AM? Resp. existuje verejne dostupne nejake presnejsie zlozenie, ze kolko tam je coho, v akych pomeroch. Ja som to kupoval hlavne koli tym bakteriam, tie "exoenzymy" ma na tom az tak moc nelakaju :)
Studia je pod linkom dole. Spominaju aj inu studiu, kde "multienzyme" (to je skor blizsie Bacter AM) prospieval a nevedia sami, preco u nich proteaza spomalovala rast. Pridavali ju priamo do krmiva, takze mozno natravene proteiny boli lepsie rozpustne vo vode a teda menej dostupne krevetkam. Ale nevedia...
Ake su vase skusenosti s tymto doplnkom?
http://www.aces.edu/users/davisda/publi ... 0diets.pdf
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

pokud chces jen ty bakterie, kup si je u GT... prodava to dokonce oddelene... u Biozymu je proteaza uvedena jako prvni, GT sam priznava, ze ho Biozyme inspiroval k vyrobe Life ( i kdyz to neni to stejne ) ... vic jsem to nezkoumal = zbytecne ...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Zbytocne ako zbytocne, zalezi ako to myslis. Ze je to zbytocne, lebo si kazdy chrani zlozenie, ako by sa jednalo o neviem aku technologiu, to asi ano.
Ze je to zbytocne koli tomu, ze predsa sa da spolahnut, to ja osobne pochybujem. Nebolo by to prvy krat, co som od renomovaneho vyrobcu kupil uplny nezmyzel. Zasa az tak moc know-how tychto malych akva firmiciek nedoverujem :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

at to oba DE vyrobci priznaji nebo ne, oba dva vychazeji z Biozymu, ktery Genchem vyvinul pro/odzkousel na velkych farmach ... zbytecne - tim myslim, ze se nebudu pidit po slozeni, zajima me pouze, zda to funguje nebo ne ...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Tak to suhlas, mna tiez zaujima v prvom rade to, ci to funguje. To ale so zlozenim moze suvisiet a preto som sa na to pytal :) Ale tiez som sa spytal, ake maju s tym ini skusenosti.
Ja to kazdopadne poriesim asi tak, ze par tyzdnov budem pokusne krmit 2 akva vacsimi davkami tohoto a ostatne zatial zostanu na povodnej strave. Uvidim, ake budu vysledky.
Ty to mas odskusane?
PS: Ak Genchem nieco vyvinul a skusal na velkych farmach, to je uz ina pesnicka. Ovela viacej doverihodna zalezitost. Divim sa, ze tento fakt trocha viacej nereklamuju.
PPS: To ze tito mensi vyrobcovia pouzivaju recepturu niekoho ineho by mna osobne az tak netrapilo, keby to ale neodzrkadlovalo ich vlastnu nekompetenciu :) Ked nieco okopirujes bez hlbsej znalosti suvisiacej problematiky, nikdy to nebudes produkovat v takej kvalite a spolahlivosti, ako ked nieco vyvinies.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

nejvetsi zmena asi po Bacter AE... ten narust biofilmu, ten narust mikrofauny v AQ je jasne pozorovatelny... stridam to ted s GT Life, takze nemohu posoudit, zda se GT Life chova podobne, az bude nekdy cas, zkusim ho samotny ... po Biozymu jsem tak velky narust "aktivity" nepozoroval...
rekl bych, ze to Nemci uplne nezkopitovali 1 ku 1 .. jak to slusne rict :) ... jen se tim "inspirovali" a obohatili to / rozsirili to ...
nikdo nikomu nebrani pouzivat na stridacku vsechno ... prece jen Bacter AE je bezmala o 50% drazsi nez Biozyme+GT Life ....

Genchem je velka firma - "Genchem Biotechnology distinguishes itself from its parent company by specializing in research and development of aquaculture feed for shrimp larvae and fish fry in hatcheries and nurseries." ... nam zname produkty vyrabi v pul kilovych balenich, to jen pozdeji je pro nas zacali balit po 50gr... ;)

P.S. GT Life pouzivam na stridacku s Bacter AE take z duvodu nepritomnosti tech 2 bakteri... ty prodava GT zvlast ... :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Seic, este mi to neda: ako dlho asi trvalo u teba, kym sa vyvinul ten biofilm. a ako by si ho popisal? zeleny, hnedy, belavy, priehladny? tvrdy a pevne prirasteny, alebo makky/slizovity a lahko zotieratelny?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

covece to ti nereknu, jak dlouho to trva... nejvice viditelne je to na stenach AQ, ale pocitam, ze by se mel vytvaret vlastne vsude... clovek si nejdrive vsimne sneku, kteri se na tom pasou... pak mikrofauna - ruzne breberky, ktere to sjizdeji... je sranda setrit to nehtem a pozorovat jak se na tu hostinu slezou... :) a samozrejme pak krevetky...
dg.jpg

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

Milos: tady to mas z jineho AQ... je to tvrde, prirostle... ty cary jsem se to pokousel nehtem odskrabnout, nejde to, porusis jen povrch --- vzdalene to pripomina rozsivku, ale ta tvori jen tecky, tohle je jednolite... samozrejme cim vice svetla, tim vice to roste, je to zelene, takze nejaka rasa?! sinice?...
tw.jpg

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

a tady je ta reakce, okamzite jak husy na sopel :D ... jak sneci, tak mikrofauna, tak krevetky, vsem to chutna...
ec.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Denis »

Chlapi skuste mi poradit, zrejme mam daky problem neviem aky v akva s tb. Vecne co zakrmim Bacter AE pri taiwanoch, tak o den dva najdem nejakeho skapateho. A to nemam len ja taku skusenost, aj kamarat dalsi spominal tento problem pri akva s crs. Moze to mat na svedomi ta proteaza? Co to vlastne je?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných