Krmiva Glas Garten

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa seic »

tohle zminoval kdysi jediny negativni comment k Bacter AE tusim na nejakem US shopu... pricina neznama... vysadil bych to, pripadne zkusil nahradit Biozyme apod.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Denis, proteaza je enzym traviaci/stiepiaci bielkoviny. Od slova protein, koncovka "-aza" v biochemii oznacuje enzym. Dalsie enzymy (udajne) v zlozeni Bacter AM su xylanaza a hemicelulaza oboje stiepiace celulozu, amylaza stiepi skrob a glukanaza stiepi glukan, to je polysacharid - retazec molekul glukozy, ktore su ale zoradene inym sposobom ako u skrobu. Glukan sa tiez prezyva "zivocisnym skrobom", jeho zasoby mame napr. v peceni....a ktoreho neviem kolko sa akoze ma vyskytovat v potrave krevetiek, ale budiz :P
Okrem toho su v zlozeni aminokyseliny, ktore sa ale podla mna v takejto prachovej forme dost rychlo rozpustaju vo vode a mozno tam maju sluzit prave na podporu toho biofilmu.
Napokon probioticke bakterie, ktore su vacsinou pre krevetky vyhra na viacerych frontoch a troska lutujem, ze som nekupil produkt cisto len s nimi...ale na druhej strane na Bacter AM ma zaujalo, ze udava konkretne druhy, co ho cini ovela doverihodnejsim produktom.
K tym enzymom a ci niektora / a ktora zlozka moze zavijat taiwany ti neviem odpovedat. Ako funguju taketo molekuly v akvariu bude dost komplexny jav a dovolim si teda len hadat:
Nemyslim si, ze by proteaza, alebo iny enzym mohol priamo skodit krevetkam, aj ked taiwany kedze su "napoly zdechle" od narodenia, mozu byt vynimkou. Krevetky same produkuju enzymy a ich traviaci trakt musi byt proti nim chraneny...aj ked znova, kto vie ako su na tom taiwany s traviacim traktom, kedze aj pomalsie rastu a tak...
Co by ale teoreticky mohlo robit problem:
1.) Chemicky je kazdy enzym bielkovina. Takze ak sa ho da privela, skor ci neskor zacne v akvariu dochadzat k rozkladu bielkovin a porastie NH4/NO2. Uplne ten isty princip, ako pri inom zdroje bielkovin z potravy.
2.) Enzym proteaza kedze stiepi bielkoviny, predtym ako je sam ako kazda ina bielkovina rozstiepeny, moze uvolnit do vody viacej aminokyselin (plus tie co su v zlozeni) v kratsom case...a znova NH4/NO2.
To al samoosebe NIE JE PROBLEM! :D Totiz samozrejme, ak je akvarium zle zabehnute, alebo nezabehnute, alebo ma skratka svoje specifika, moze sa to skomplikovat. Lenze! Bacter AM je skratka forma krmiva a ak ma aj podporovat rast biofilmu...no inak ako cez dodavanie zivin biofilmu to samozrejme asi nepojde. Takze beriem nazad, problem to v konkretnych pripadoch moze byt. Lenze Bacteru AM sa to neda vycitat :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

...ja zatial po par dnoch bez problemov...a to v dvoch akvariach davam vyssiu ako doporucenu davku :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Ale vies ako! Nic ani nenaspekulujem, ked oni si vyrobcovia tieto super duper akoze high-tech produkty strazia jak banda paranoikov. Viem co udajne v zlozeni je, ale kolko coho nemam sajnu, takze...
Ak napr. tvoria aminokyseliny a enzymy 90% hmoty a 10% bakterie, tak je to defacto proteinove krmivo s dodatkom bakterii. Ak je pomer opacny, bude sa to aj vo vode uplne inak spravat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Takto vyzera biofilm z Bacter AE u mna:
20170512_170748.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Este jedna fotka biofilmu z Bacter AE v breedingboxe:
20170520_135950.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Denis »

Fiha to je krasne vidiet. Kolko litrov ma ten breeding box a kolko odmeriek davas priamo do boxu?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

to vypada uz troska strasidelne :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Mozno to nevyzera najlepsie ale nenormalne im to chuti. Krevety sa skoro nehnu z miesta a systematicky z kraja ujedaju. Box ma 2 litre. Kolko tam toho davam neviem presne lebo vzdy ten Bacter AE rozrobim v zvlast flasticke vacsie mnozstvo a potom ho rozlievam po nadrziach od oka. Sem som ho ulial len 2x ked to bolo cerstvo zalozene bez kreviet a potom som pockal 3-4 dni a takto sa to chytilo a potom tam sli krevety zatial len dve.
20170522_210746-1593x896.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

toto sa u mna netvori, ale tak tam je viacej krevetiek, ktore to pohotovo zjedia skor, ako sa to rozrastie.
pokial ide o zeleny biofilm, ten som mal aj predtym...neviem s istotou posudit, ci sa tvori rychlejsie, mozno ano.
co som si ale vsimol je velmi pozitivna zmena. v jednom akvariu som mal nejaku nie prilis nebezpecnu bakteriu, ktora ale vedela obcas dat nejaky kus dole, ak som troska stedrejsie krmil. to sa uz teraz nedeje.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Maros »

Keď som zakladal MINI 3, tak zhruba po7- 10 dňoch sa mi tiež začal tvoriť taký biely povlak na substráte benibachi.Použil som tiež bacter AE aj pod substrát. A teda ja som to vôbec nebral ako niečo pozitívne.A ani neberiem.Ale tak zas netvrdím, že to krevetky nezeru a neviem či to je zlé či dobré. Určite to neni pekné na pohľad.

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Maros »

Ešte som chcel doplniť k tomu bielemu povlaku na substráte. V tedy nikoho ani nenapadlo, že by to mohol byť biofilm a podľa mňa ani nebol,ale zhoda tam je.
Ja si ani nemyslím, že tie zelené sklá majú niečo spoločné s biofilmom. Podľa mňa zelená riasa.Mne dal Denis dávno pistiu, ktorá zatienila všetko a zmizli aj zelené sklá a takmer do čista.Tak pochybujem, že to bol biofilm.
Ja osobne si biofilm predstavujem tak nejak,ako ked sú zanesene hadice na ex.filtry.
tapatalk_1495569389315.jpeg
Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa Milos »

Prisne brane, tak aj porast riasy spada pod termin biofilm. Ale bakterialny biofilm to nie je. Ten ale podla mna moze mat rozne farby a formy, tak ako existuju rozne druhy bakterii.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Biofilm z Bacter AE v breeding boxe za 3 dni. Maškrtka - taiwany tam na to vlietnu za chvíľu
20171014_113046.jpg
20171014_113111.jpg
20171014_113103.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmiva Glas Garten

Príspevok od používateľa macadlo »

Biofilm z Bacter AE v breedingboxe po 48 hodinách od nasypana - mňamka krevetky si zgustnú.
20171230_211839.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní