Praskove krmiva

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Praskove krmiva

Príspevok od používateľa seic »

macadlo napísal:Zozo o tej tvojej viacstupnovej filtracii by si man vedel nieco viac napisat? A aj ake druhy praskovych krmiv pouzivas? Ja momentalne davam Genchem Biozyme, Polytase a Glasgarten Bacter AE ale rad by som tuto zbierku rozsiril o nieco kvalitne a vyskusane.
podle me je potreba rozlisovat/rozdelovat praskove krmiva na vice skupin:

- Genchem Biozyme, Polytase, GG Bacter AE, GT Life! - dodatecna krmiva, vetsinou popisovana jako smesi aminokyselin, enzymu apod. (GT tvrdi, ze Life! je na rozdil od tech predchozich plnohodnotny) s obsahem bakterii (Life! bez), vsichni udavaji podporu mnozeni ostatni mikrofauny/biofilmu v AQ
- plnohodnotna krmiva primo urcena pro prcky - GG Shrimp Baby, BWS Bebi, Genchem Aminovita, Ebita Breed Baby apod.
- praskove natur - spirulina, chlorella, moringa, jecmen, morske rasy apod.
- a vsechna ostatni aditiva/krmiva ve forme prasku
- betaglukany (Genchem Beta - G, GG Betaglucan)
- ciste vitaminy (Genchem Eikoso)
- ciste bakterie (BWS Enlive, GT Lactobacillus, GT Bacillus subtilis) + mironekuton - otazka, zda to krevetky primo poziraji nebo to jen aditivuje vodu/obohacuje o bakterie, vzhledem k vsezravosti krevetek bych tipoval na to prvni ...
- a pak smesi vseho mozneho na podporu vseho mozneho :) - BWS Shield/Stout/Vigor, Mosura Gravidas/Tonic Pro, Benibachi BEE3/Bee Max atd. atd.

jsou toho tuny, nekteri prodejci/vyrobci zarazuji vyrobky do vice uvedenych skupin ...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa seic »

praskova krmiva vetsina chape jako krmivo pro prcky... jak jde ale videt jsou oblibena i u dospelych krevetek, ktere si pro ne bez problemu "dojdou" ... ;)
g9.jpg

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa macadlo »

Seic v podstate mas pravdu ze ich treba rozlisovat tak ako si pisal no vo vysledku je to asi jedno nakolko ich zeru jak dospele tak mladata. Potom uz zalezi len na sposobe podavania aby kazda skupina dostala krmivo v potrebnom mnozstve a nedoslo k prekrmeniu a kazeniu vody. Ja osobne robim tak ze rano krmim ako prve pevnymi krmivami - pelety zihlavove, hokaido a SK complete alebo mineral. Hodim to do kazdej nadrze a pockam cca 10-15 min kym sa zacnu krmit velke a stredne velke jedince. Nasledne davam Genchem biomax najnizsiu zrnitost (skoro praskove) do kazdej nadrze a zas cakam nejakych 10-15 min. To sa uz veselo krmia aj male jedince a nakoniec davam zas do kazdej nadrze (aj tam kde krevety nemam) GG bacter AE a Genchem biozyme. Pre tych najmensich cerstvo vyliahnutych prckov. Dalsi krok je v noci po zhasnuti svetiel kazdy druhy alebo treti den davam Genchem Polytase a v takomto pripade dalsi den nedavam biozyme. Vsetko davkovane samozrejme tak akurat. Obcas este prihodim do nadrzi s vacsou populaciou platok Ebi dama. Co som tym chcel povedat je ze praskove krmiva su super no dost podstatne je ako ich chovatel podava krevetam aby sa fakt dostalo na kazdeho. Nezalezi na tom ci su oznacene ako krmio pre mlade alebo nie ide hlavne o to aby sa k nim tie mlade dostali bez nutnosti sypat toho do akvarka kopec.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa seic »

macadio: take zalezi na dop. davkovani jednotlivych krmiv - napr. Eikoso, Beta-G se davaji 1x-2x tydne... Bacter AE pise primo GG na svych strankach 2x tydne v normal osazenych nadrzich na stridacku s ostatnim krmenim... pri par koupenych pripravcich neni problem to prostridat v rozumne mire a hlavne rozmanitosti... a hlavne jak pises, s mirou a rozumem = hlavne neprekrmit...

kazdy ma svuj styl ... ja napr. nekrmim drive jak 2 hod. od rozsviceni - krevetky se rozplavou a projedou nadrz co se tyce prirozene potravy... nejcasteni skonci na zadni stenu, kde je nejvice biofilmu... mam to odkoukane z chovny rybek... ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa macadlo »

Seic neviem kde si to cital o tom GG Bacter AE ze 2x tyzdenne (si ma dost vystrasil ze davam toho moc) lebo ja tam citam ze denne:

http://www.glasgarten-aquarium.de/engli ... er_ae.html

a aj na obale je pisane denne pri normalnej osadke:
20170209_164707_001.jpg
ale mas urcite pravdu treba dodrzovat doporucene davkovanie.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa seic »

http://glasgarten-aquarium.de/shrimp_dinner_line.html

dole na strance "krmny plan" :) denne jen pro vysoke - velmi vysoke obsazeni AQ ...

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa macadlo »

Ten krmny plan je tam len ako priklad moznej kombinacie ich produktov nieje to odporucana davka.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa seic »

ja to chapu jako doporuceni, ze u normal obsazeneho AQ se to nema prehanet ;) a viz. doporuceni na pocatku zacinat s polovicnim davkovanim... kdesi jsem cetl feedback agenta, co to nazval "death powder" :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Praskove krmiva

Príspevok od používateľa Milos »

....s probiotickymi bakteriami a krevetkami sa robilo mnozstvo vyskumov na komercnych akvakulturach produkujucich jedle krevetky. vo vseobecnosti sa dokazal pozitivny efekt na rast, vitalitu i odolnost proti patogennym bakteriam. u niektorych druhov bakterii ale doslo k opacnemu efektu v pripade, ze ich bolo podavanych privela.
kolko presne ale je ta horna hranica v akvariu a ci vobec existuje u nejakeho konkretneho druhu, to samozrejme nikto nevie. takze tak...:)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní