Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

"Snehové vločky" sú v skutočnosti sójové šupky, ktoré boli lisované do peliet. Keď sa pridajú do nádrže, tak sa rozťahujú a rozptýlia v nádrži ako snehové vločky. To trvá zhruba týždeň alebo dva pred tým, než snehové vločky úplne zmiznú z nádrže. Do tej doby každá snehová vločka slúži ako stály zdroj potravy pre krevety. Snehové vločky sú zlatá baňa pre mikroorganizmy a krevety to využívajú naplno. Snehové vločky sa používajú na podporu párenia a samozrejme ako zdroj mikroorganizmov pre mladé krevetky. Kŕmite s týmto krmivom niekto? Ako ste spokojní?

Obrázok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Milos »

Tak o tomto pocujem prvy krat. Da sa to niekde zohnat?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

Milos neboj sa, aj ja ta naucim nieco o chove, nielen ty mna o genetike :mrgreen:
Cital som o tom krmive uz hockde, no predavat som to zatial videl len na ebay, no stoji to hodne aj tam. Ty to urcite kupis v tom fasackom shope v DE.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Milos »

Kazdopadne, je to dobry napad. Rozmyslam, ci by sa to nedalo urobit aj podomacky. Napr. rozdrvit suchy hrasok, premyt ho tak, aby zostali len pevnejsie zrnka a skusit krmit s tym. V nejakom menej dolezitom akvariu, samozrejme :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

Milos len aby nebola ta soja na jedenie nejak upravovana a neskodila krevetkam...
tu je video kde vidiet ako vlocky napucia https://www.youtube.com/watch?v=W8xrv5wTVkk

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa mosfet »

Máte na mysli asi toto : http://shrimpbay.co.uk/snowflake-shrimp-food-190-p.asp
Pár kúskov by som chcel vyskúšať aj ja.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

mosfet jasne je to ono, ale to si mal s tym prist predtym ako som vytvaral temu, a som sa daco nahladal, ked som nevedel ako sa to po anglicky vola :)

milos dal si mi chrusta do hlavy, no ale nenasiel som soju doma. ako som sa zacal byvat mimo rodicov, tak si dam castejsie maso :D
inak bolo by lepsie tu soju nastruhat nejak, keby to slo...

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa joey »

To vyzera presne ako krmivo pre kone :) aaj to obsahuje sojove supky
http://www.equifirst.sk/equishop/produc ... product=13

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

joey nikomu to nehovor, mazem tvoj prispevok, idem byt milionar ked vidim tu cenu :lol:

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa joey »

[emoji1]

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

a teraz vazne :)
podme viaceri kupit to 20kg balenie, rozdelime si, a vyskusame. ten obchod je v presove, poprosime niekoho z fora kto to ma najlizsie a poslal by ostatnym rozvazene. co poviete?

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa joey »

No ked pozeram ako to nabotnava, tak to je podla mna to iste ako klasicke bio sojove kocky,platky co kupit v potravinach za par ecek. Zajtra pojdem kupit a urobim pokus ci to bude crskam chutit a ci nebude mat zly vplyv na vodu. Par pokusnych na to urcim do 10l akva.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa mosfet »

@joey - vyskušaj a daj vedieť. Keď bude treba tak ja skočím do Prešova. Čo by som pre vás nespravil :roll:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

tak pridam svoju skusenost s supkou zo sojovych bobov... normalne som zalial vriacou vodou par bobov a nechal som odstat 15 min. potom som supku pekne stiahol z bobov a dal do akva. s pociatku to vyzeralo na bitku v niektorych akva, len v jednom si ju nejak nevsimali. po par minutach ako po supkach pobehali tak sa na ne aj vykaslali vo vacsine akvarii. svoju funkciu by aj napriek tomu mala plnit, bakterie by sa mali na nej usidlit tak ci tak. neviem ci by prave ta supka nemala byt rozdrvena na male casti, ze by objemovo mala co najvacsi povrch na osidlenie bakterii. supky som nechal prezatial v akvariach...

joey no daj tvoj poznatok, nech porovname pripravu a reakciu krevetiek...

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Heh zblízka rozdrobené som to skoro nepoznal, mne sú známe pod názvom white pellet. Mám ich od jedného známeho, pribalil mi ich ku krevetkám. Kŕmim ním iba caridiny, chutí im skoro ako žihľava. Mám ale pocit že krevetky z neho vyžerú iba určité časti a zvyšok si ďalej nevšímajú. Osobne sa mi nepáči že je dosť bordeloidné-ľahko zapadáva do substrátu a aj keď kŕmim do misiek krevetky si to vyvlečú, našťastie to potom riešia vežovky ale mať akva bez nich asi by to nerobilo dobrotu
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

Devil urcite to nie je white pellet od genchemu. to krmivo mam a nenapuci vo vode. white pellet je na podporu bielej farby u krevetiek. tieto snowflakes su pre podporu mikroorganizmov. hladal som od genchemu krmivo podobne snowflakes, ale nic som nenasiel...

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa DevilsNR »

aha moja chyba myslel som že sa jedná o jedno a to isté. Drahšie komerčné krmivá nekupujem a potom sa človek ľahko stráca. Príde mi nelogické platiť napr. za žihlavové tyčinky a na záhrade mať pritom čerstvé a pod.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Milos »

Inak ako sa tak na tie "snehove vlocky" pozeram, nie su to nahodou sojove plevy? Cize lisovane supky zo semien soje?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Denis »

Ja som to pochopil tak, ze su to supky zo sojovych bobov. Semeno a bob je to iste ci co mas na mysli?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Krmivo pre krevetky - "snehove vlocky"

Príspevok od používateľa Milos »

Ano ano, moja chyba. U soji sa v slovencine semeno nazyva "bob".
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných