Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevokod užívateľa Milos » 31 Dec 2019, 18:47

Bud ako pise macadlo, alebo sa ti tam namnozila nejaka patogenna bakteria. Jedno s druhym sa nemusi vylucovat, moze sa to aj krasne doplnat :)
Restart dna ak nepomoze, tak urcite neuskodi. Tiez by som do toho siel.
Pokracuj v nekrmeni a nizsej teplote, tiez pokracuj vo vacsich vymenach vody.
Mozno by som zaviedol okrem filtracie tiez intenzivnejsie vzduchovanie, ak este nemas.
S tym vyluhom by som sa ja osobne nehral, pretoze to s nim mozes prehnat a zaniest si tam dodatocne organicke latky, ktore sa budu rozkladat a problem zhorsovat. Jednoducho tam vhod pat sisiek a hotovo.
A samozrejme si daj zalezat, aby si kazdu mrtvu co najrychlejsie vylovil.
...
Toto je vzdy mrzute, ale: Za tych 11 rokovo co chovam krevetky, som toto pri CRS zazil uz par krat. Ale este ani raz sa mi nestalo, ze by to vyhladilo kompletne cely chov v nadrzi. Po istej dobe zacnu kapat menej casto, potom sporadicky a ani sa nenazdas a namnozi sa ti tam nova, plne zivotaschopna generacia. Chce to trpezlivost a pevne nervy!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Užívateľov profilový obrázok
pmasarik
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pmasarik » 08 Jan 2020, 22:42

Dík za rady,

Poslušne hlásim, že uhýn prestal a už cca 5 dní som nenašiel žiadnu mŕtvolku. Akvárium budem teraz ešte nejakú dobu lepšie sledovať a ak by sa vyskytol nejaký ďalší úhyn, tak dno už mám odložené u Peťa a urobím reštart.
Som amatér, ktorý nevidí rozdiel medzi bloode mary a sakurou, takže opatrne na mňa :D

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 12 Jan 2020, 13:44

Ale zatial este nekrm.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miki
Dátum registrácie: 24 Jan 2020, 13:25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Miki » 24 Jan 2020, 13:58

Zdravím kolegy chovatele. Mám obdobný problém jak jsem zde četl, úhyn asi 6 krystalek za den. Akvárium má 300L funguje asi 2 roky ze zakoupených 60ti krevetek se mi povedlo vykouzlit asi 1000 nových, momentálně je v nádrži asi 600 kusů ale nemůžu najít příčinu jejich neustálého úhynu. Používal jsem dešťovou vodu a minerály GH+ hodnota TDS v akváriu se drží na cca 270uS a stále umíraly, teď jsem koupil RO a už 2x jsem měnil tuto novou vodu, vím na změnu je zatimbrzy..
Dno mám místy vysoké 9 cm, vrstva vzadu a směrem dopředu klesá asi na 3cm. Použit je pálený jíl. Používám olšové šišky, listy ořechu,krmím pestře.. Když jsem před měsícem zkoušel čistit dno žádná hrůza tam nebyla.. filtry mám dva externí a jeden vnitřní, teplota 23 stupňů. Napadá vás co bych mohl udělat?? Díky moc

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Milos » 24 Jan 2020, 18:37

To iste co vzdy> Prestat krmit a po nejakej dobe zacat opatrne krmit rastlinnou potravou, mne sa dobre osvedcili listy vrby...do jari samozrejme treba improvizovat s tym, co sa da zohnat.
Tieto umrtia mozu byt sposobene but prestarnutym dnom s privela detritom, alebo skodlivymi bakteriami, ktore sa namnozia ak sa to trocha prehana s krmenim. Trocha trva, kym sa to dostane znova do rovnovahy.

Návrat na "Choroby a škodcovia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný