Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Miso,ako prve nemoze mat kazdy doma 300l,aj ked by som chcel.(radsej5ks,60l ako 300l ale to len moja predsteva)Aby si ma pochopil,ze nemame to vsetci jednoduche.Mam male skusenosti uz s miniakvariami a ide to aj v malom objeme,len je to citlivejsie,ale to tu nemusim vysvetlovat.Fakt ma to bavi a snazim sa a ucim,ale manzelka nepovoli vacsie :( .Tak prosim ta neodsudzuj 10l.(Tu su moje prve pokusy s akvaristikou http://www.akva.sk/mini-t15971-72.html http://www.akva.sk/30l-druhy-pokus-t15791-24.html posledne fotky su zhruba aktualny stav)
Za rady dakujem,ale nevyuzijem ich,nemyslim,ze pouzitie tych veci by to vyriesilo.

Milos,urcite mas pravdu,ten objem to cele kazi.Neviem,ako mi moze PH lietat a nemam to ani ako zmerat(PH meter,ale uz mam objednany),ale ako som pisal u seba v teme ,zvon s CO2 isiel von a s hnojenim koncim tiez.Dam tomu cas a uvidim ci nastane zmena.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Skusim trochu svoje postrehy s malou litrazou. Ja mam jedno akva s cca 15 lit vody a v nom crs. Krevetky sa mnozili, vsetko klapalo az do chvile ked v nom bolo cca 100 krevetiek crs a hlavny problem bol krmenie. Naraz moc krmiva v akva robilo sarapatu, krmit po menej a castejsie na to nebol cas. Takze kym krevetky zozrali krmivo, tak stihlo kazit vodu. A tym zacali problemy. Chyba nastala ked som vycistil filter. Mal som len vymenit vodu, potom som na to dosiel. Vo vedlajsom akom istom akva mam hybridy aj ciste tb a tam som filter od vlozenia krevetiek vo februari necistil, a je august. Jednoramenny je tam, len menim vodu. Nijake uhyny som nespozoroval, len jedna dospela samicka posla. Dolezite dodat, ze nehnojim, nedavam CO2. Do akva davam len krmivo a vodu pri vymene tyzdennej.

Maros chcem ti len poradit, ze aj v tom malom objeme sa daju mnozit crs, len inak ako obist chemiu sa to asi neda.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Denis ďakujem za tvoj postreh , ja som tiež presvedčený, že to musí ísť.Toto MINI 2,je "poskladané" z veľkej časti s prebytkou rastlín z ostatných akva a svojou náročnosťou si pýtajú trochu pohnojit.
Skúsil som, zistil som,všetko obmedzujem.Počkám, tak zhruba 2 mes.,ak tam nič neprezije,tak neviem potom.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja som uz dlhsie nakloneny tomu skoncit uplne s krevetami. po roku a pol neuspechov nech robim cokolvek na to nemam uz trpezlivost. Poslednou nadejou boli este palmaty od Tomasa, mal som krasnych pat samic, giganty. Mesiac som ich tam mal, vody som sa ani nechytal a pohoda,vsetko islo. vec vikend som spravil toto:

stiahol som 2.5 litra z 25
pridal som 5l RO vody
pridal som tri vyvarene dubove listy
jeden velky anubias z velkeho akvaria naviazany na kameni
a malinko som pohnojil

odpoved kreviet bola ze behali ako zmyslov zbavene, evidentne hladali unik z nadrze. keby to robia samci tak to chapem ale samice.... dnes rano jedna mrtva. teraz baba rad, co im uskodilo. nadviazem na to co sa tu diskutuje a to je hnojenie. kto pozna legendu hnojenia z akva.sk alias chnuro, on dava do akvarii tolko chemie ze sa jeden nestaci cudovat a mam od neho potvrdene ze krevety mu idu.

krevety su tak mega citlive ze ked citam na internete ze vhodne pre zaciatocnikov a ze su nenarocne (cherry) tak ma ide rozdrapit. doslova. dnes idem k tomasovi po samcov palmaty a ak sa nechyti tato skupina tak koncim s krevetami. vzdy je milion dovodov preco to mohlo skapat. ryby vydrzia ovela viac a myslim si ze keby ryby kapu takto ako krevety tak ich nikto nerobi. klobuk dolu pred vami ze na to mate este trpezlivost.

edit: este je tu jedna moznost ze bolo extremne teplo ale to bolo aj cely mesiac a nic sa im nestalo. teplota by ale nevysvetlila ich podorzive spravanie po vymene vody. hold krevety su veda.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa džara »

podla mna si to teraz prehnal s tym mnozstvom RO. ked nepises hodnoty TDS alebo vodivost, 1/5 osmozy na tak maly objem je myslim dost velky sok pre krevety+ hnojivo... to je cisto moj nazor. ja nehnojim vobec a idu mi microsoria aj narocnejsie machy. teraz pri tych teplotach svietim minimum casu a ani to neni problem. na chladenie ti staci malicky ventilator /PC.../ adapter si urobis zo starej nabijacky na telefon. ja teraz chladim nonstop. je tam sice vacsi odpar vody, ale uhynov oproti minulym rokom je minimum /Klop,klop/.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa viridis »

IringPalo. Podla mna si si odpovedal sam. Malinko si pohnojil. Osobne sa priklanam k tomu, ze do krevetkaria hnojenie nepatri a uz vobec nie do malych objemov akvarii.
(Viem si to este predstavit v 200l a vacsom objeme, kde sa nepatrne(!) mnozstvo hnojiva az tak toxicky neprejavi a nerozkolise chemizmus nadrze, co je v rovnovahe)

Neocaridina davidi je ozaj extremne nenarocna. (Ekvivalent nenarocnosti u ryb snad gupky a podobne)
Luxusne modre neo od Milosa i krizence cherry X blue jelly mam teraz v 50l nadrziach uplne bez techniky. Jedine, co tam robim je cca tyzdenna obmena vody (20-40%) a decentne krmenie.
Mnozia sa ako blaznive.

Mne teraz odkapavaju tigre. Ale to je zas ine kafe, ako som spominal vyssie.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

Neskor som zistil ze v akvariu mam PH 8 - 8,5, co ma sameho prekapilo. Tym padom PH sok mohol byt o to vyraznejsi. Zamyslal som sa preco to PH je tak vysoko a odpoved bude v tom, ze v nej bol pusteny extra silny bublinkovac, takze som to vypal. Prave som sa vratil od Tomasa a doniesol som si samcov. Tiez mi povedal, ze tri listy je vela na taky objem, tak som to vybral, tiez anubias, aby som uz viac nemusel hnojit. uvidim co to spravi. Som rad ze vam sa s krevetkami dari, mne to rok a pol nejde, verim ze sa to prelomi.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa džara »

podla mojich skusenosti anubias nepotrebuje hnojit a malo svetla mu tiez neublizi.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

vsetci co hnojite trosku oponojete s argumentom, ze iny hnoji a funguje mu to ... vsetci velmi dobre viete, ze co funguje jednemu, vobec nemusi druhemu ...

moja vlastna skusenost a pozorovanie:
- SSP malicke low tech prditko, kde sa mi od zaciatku mnozili neocaridiny ako dive ... s odstupom casu, ked trosku porozmyslam, som trochu hnojil aj ja a akurat to bolo to obdobie, o ktorom teraz napisem par slov ...
... vsetci mozete vidiet fotku mojho SSP, ked som tam mal emerznu hygrophilu, ktora ma velmi a velmi tesila, ako rastie. pravdaze, plny nadsenia, som jej kde tu od oka splechol tetra plantamin, aby mala vsetkeho dostatok ... samozrejme, iba obcas a neprehanal som to, aby som neohrozil obyvatelov ... ked si to teraz spojim, akrat ten cas, ked som obcas splechol zivej vody, bol aj ten cas, ked som bol po vyselektovani mojich najkrajsich krevetiek prave do tohto akvaria a nevedel som dojst na to, preco nevidim ziadne prirastky, dokonca sa mi zdalo, ze skor krevetiek ubudlo ... a bola to aj pravda, krasnych sytocervenych red krevetiek ostala tak polovica z toho, co som vyselektoval.
... po case isla hygrophila von a tym padom som prestal aj pouzivat "zivu vodu" ... cuduj sa svete, krevetky sa zobudili a zrazu mi po akvariu pobehuje tona mladych, pricom jedina zmena co som spravil, bolo vytrhnutie hygrophily, odstranenie poslednych kuskov kamenov co som mal pod strkom (vtedy som aj krasne rozviril dno) a prestal hnojit ...
... akvarium ide samo od seba bez akejkolvek techniky (to som uz v prislusnej teme pisal) a vsetko ide ako ma ... pre tych, co tvrdia, ze nechcu mat v akvariu len anubiasy, ale aj nieco "krajsie", staci najst spravne rastlinky a dat im silnejsie svetlo ... krevetky a slimaci pohnoja dostatocne na vela vela druhov rastlin ...
priklad:
mam tam
http://rybicky.net/atlasrostlin/vesicularia_dubyana - osvetlenie slabe
http://rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis - osvetlenie slabe
http://rybicky.net/atlasrostlin/vallisn ... _biwaensis - osvetlenie stredne
http://rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_tripartita - osvetlenie stredne az silne

skoro zo vsetkych urovni narocnosti na svetlo, okrem extra narocnych a vsetky 4 bujneju ako sialene, dokonca najnarocnejsi hydrocolyte najrychlejsie

zaver
da sa mat krasne nenarocne low tech akvarium (aj v mokro rozmeroch), kde sa bude krevetkam urcite darit, len to nemoze clovek nijako silit ... stagnaciam, uhynom ci neduham sa clovek nevyhne, avsak daju sa krasne obmedzit tym, ze sa do akvaria nebude zasahovat, pretoze vsetky problemy co som mal ja, boli sposobene tym, ze som v akvariu nieco robil

p.s. vody menim 1x za tyzden odhadom cca polovicu za priamo vodovodnu - odstatu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Viem,že toto nie je fórum o rastlinách, ale tie sú tiež súčasťou našich akvárií s krevetkami.Niekto svieti viac (lm/l,W/l)niekto menej,alebo aj vôbec.A podľa toho vyberá aj rastliny a teda aj to k čomu sa chcem dopracovať hnojenie.Môj prípad je ten čo svieti viac a teda rastliny sú tiež náročnejšie aj "hladné".Dával som si tú námahu a hnojil som denne,aby som to nerobil nárazove.Teda na min.10l,
0,1ml zelenej tropici.Davkoval som to inzulinkou (0,5ml objem inzulinky),takže dosť presne.To je asi jedna kvapka.Na 10l "skoro nič".Testami som mal nemeratelne prvky(JBL)aspoň P a Fe,No3 max.5ppm/l

Áno krevetky mi kapali (možno aj kapu), ale možno to nemusí byť hnojivom.Niekedy,ale cez zimné mesiace sa opäť vrátim k hnojeniu v tých mojich 10l,ale bez CO2,ale hlavne mi tam tak nebude kolisat teplota a odpadne mi tento problém,ktorý za tým tiež môže byť.Rovnováha 200l a 10l je rozdiel,ale nechce sa mi veriť,že som to pokazil,tým 0,1ml hnojiva.Možno po prepočte hnojiva,hnojim menej ako niekto 200l.
To hnojenie mi nedá pokoj[emoji15]
uploadfromtaptalk1438895693381.jpg
Mám druhé akva o dačo menší objem sú tam Red cherry, hnojim tam EI metódu. Krevetky som za pol roka z desať násobil.(z10ks-100ks min.)Úmrtia sú určite, ale ani ich nevidím,s prvých kusov je tam stále dosť.Akurát oranžové zmizli..Viem,že náročnosťou krevetiek sa to nedá porovnat,ale v tomto prípade to funguje aj z neporovnatelnymi dávkami hnojiva..

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Hryzo »

dlhodoba otrava? mozes hnojit 3 roky a nic, potom tam uz bude toho tak vela, ze to zrazu prepukne a ty budes riesit co sa stalo, vsak som nic nemenil ... nie nemenil, len postupne pridaval stale viac a viac "jedu" a mohol ho uvolnit napriklad pri udrzbe akvaria ... alebo sa udrzbou neodoberie dostatok a postupne pomalicky sa to hromadi (to sa tu uz riesilo), podla substratu, sa to v nom moze ukladat tak dlho, ze to bude len casovana bomba .. a pod ... moze ist iba o jeden jediny prvok a prave o ten, ktory tym krevetkam casom zacne vadit ... takym smerom vas nenapadlo rozmyslat? strasne vela ludi nasilu tlaci hnojiva do akvarii, ci s krevetkami ci s rybami, potrebuju ukazkove akva ako z obrazku a pritom si tym iba zbytocne komplikuju zivot a potom sa stazuju, kolko je s tym roboty ... ja som teraz uz 5 dni mimo pravidelnej udrzby a ani to na tom akvariu nieje vidno a nikoho vnutri to netrapi
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Milos »

Co funguje u jedneho, nefunguje u ineho, to je pravda. Plus treba dodat, ze nie je hnojivo, ako hnojivo. Stale ale plati, ze najbezpecnejsim hnojivom a CO2 pre krevetkarium je poriadne velka populacia krevetiek s dobrym apetitom! :) Ak cloveku prejde chut na dodavanie hnojiva, lebo to u neho nefungovalo dobre, stale moze skusit ist tymto smerom. Ak mate v nano s 10 L vody 40 kusov CRS, rastlinam sa bude darit lepsie, ako ked ich tam je len 10. Chcem tym povedat, ze netreba hadzat flintu do zita nad rastlinnym krevetkariom. Skor stoji za to pokusit sa najst biologicku rovnovahu (spravna osadka krevetiek plus spravne zvolene druhy rastlin a filtacie), kedy to funguje aj bez chemie. K tomu si treba uvedomit, ze ako rastlinne hnojivo nevyhnutne funguju aj tela inych rastlin. Takze krmte zihlavou! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Maros »

Môžeš aj nehnojit 3 roky a prepukne to (uhyni). Ale ak budeš,hneď sa to pripíše hnojeniu.Ja chcem to povedať,že nemusí byť za každou smrťou hnojenie.( nemám také praktické skúsenosti, ako veľa z vás,ja len uvažujem)
Taká amazonia, je nadupana zivinami,ktoré sa postupne uvoľňujú a pri krevetkach je to bežný substrát, ktorý ľudia používajú.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja som mal v malom akvariu rybky aj krevetky a to dve amano a ostane cherry. Po preabke akvaria a hlavne po vytiahnuti hygrophily s priemerom 30cm som ale hnojil rovnako, co bola chyba. Na krevetkach aj rybach bolo postupne pomalicky vidno ze sa s nimi nieco deje. Spravali sa cudne, ryby sa skryvali, amano krevetky ani nevychadzali spod dreva, vtedy som mal uhyn na rybkach aj na krevetkach. Ale boli ocividne otravene a umierali pomaly (myslm tym konkretny jedinec umieral pomaly, nie krevetky jedna po druhej) ako sa koncentracia hnojiva postupne zvysovala. Zial som si to uvedomil az neskor, co je vo veci. Kreveta ked je otravena hnojivom tak to musi byt uz velka davka a isto vtedy nezdochne jedna. Ina vec je plodnost. Neviem ci ma priamy suvis s kvalitou vody alebo hnojenim, kazdopadne pokym som zil v BA mi krevetky nenosili vajicka, dokonca ani nemali sedielka, boli uplne nepolodne. Po prestahovani do trencina som zacal vodu riedit s RO vodou, cim sa vyrazne zmakcila a uz som to tu aj spominal, ze odrazu zacali vsetky samice mat sedielko a vsetky zacali naraz nosit. Bol to boom, ktory urcite mal s niecim suvis. Podla mna skor s tvrdostou vody ako s hnojenim, pretoze som aj vtedy hnojil a musim povedat ze metodou EI, co je veeeela hnojiva.
Dalsia vec je samotne hnojivo. Nepouzivam komercne hnojiva ale mam zarobene ciste chemikalie v 5 flaskach, kazde davkujem podla toho kolko ja chcem. Viem co do akvaria davam a nehrozi, ze by okrem prvkov boli v hnojive kovy alebo ine primesy. Dalsia vec je samotna pritmonost rastlin. Anubiasy bez hnojenia tiez nejdu, momentalne pestujem okrem plavajucich rastlin iba anubiasy a takisto reaguju na nedostatok zivin, aj ked pomalsie, pretoze rastu pomalsie. Krevety a slimaky podla mna mozu nahnojit dost ale neviem si predstavit kolko by ich na jednu rastlinu muselo byt. Skor sa do vody dostavaju rozne prvky krmivom. Premsylam tiez o samotnej pritomosti rastlin v krevetkariu, ci nie je aj na skodu. Ak by sme ich uz aj udrzali zdrave bez hnojenia, comu moc neverim, tak rastliny sposobuju vykyvy v PH kvoli nocnemu rezimu. Tym padom pre vacsiu stabilitu by mozno bolo lepsie mat nadrz bez rastlin? Je to cisto uvaha. Mam taky pocit ze sa uplne nevie co presne krevetam vadi, ak si odmyslime extremy ako kovy atd. Preto aj vznikla tato tema. Co mozem povedat, co som videl chovne alebo jednotlive akvaria kde sa krevetkam dari, tak to boli zariasene nadrze nie priliz pohladne na vyzor, ziadne vystavne akvaria, skor naopak. To pekne na nich boli prave dariace sa krevety.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Prikláňam sa k zástancom low-tech a nerýpačom.
V mojich low tech akva nehnojím (okrem CO2Vital), nevŕtam sa do ničoho, zriedka kedy odkalím alebo prečistím filter. Akváriá si žijú vlastným životom, pričom počas sezóny sa samovolne mení aj vegetácia
Na jar bujnela hydrocotyle tripartita, teraz je na ústupe, raz odnožuje sagitaria, raz nie, raz na hladine prevládne Pistia, potom lemna... za celú existenciu som nemal riasu (iba 3-4 x za rok sú obdobia, keď raz za mesiac musím zotrieť jemný nádych prachovej riasy z čelného skla
rovnako je to aj s krevetami a rybami, raz sa množia, raz nie, a čuduj sa svete, aj zomierajú ... podla mna si to netreba moc všímať
a čím menej sa človek do toho stará, tým lepšie pre biotop.
akvárium by malo prinášať radosť a nie aby bol človek jeho otrokom, furt niečo meral, kvapkal, ryl, nastavoval.

samozrejme, akú-takú rovnováhu dosiahne 3-4 mesiace po založení, dovtedy určité zásahy treba robiť,a le potom podľa mňa by sa malo zasahovať čo najmenej

ale je to samozrejme len môj názor

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Sice si nemyslim ze to je vinne za uhyn ale asi som vyriesil jednu nevysieritelnu vec :).

Zacalo sa to tym domacim krmivom. Krevetky behali pri hladine... Ked som ho prestal davat tak sa to zmiernilo. Ale stale to robili tak som si myslel ze maju malo kyslika kvoli teplu(ked som zapol vyssi stupen chladenie opat sa to zmiernilo ale neprestalo). Medzi tym som uz zabehol injekcnu striekacku(nova, zabalena) a ph a tds metre. Vsetko som dokladne premyl a metrami som meral asi aj 5 dni mimo akvaria. Az teraz ked je uz chladno tak som uz fakt nechapal preco to stale robia. Stacilo na par dni odstavit metre a striekacku a vsetko je ok.

Nechapem ako je to mozne ale je to tak.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja osobne meram vodu priamo v akva a co poznam tiez vsetci meraju v akva, podla mna je dovod iny. Ved ja ti hodnoty zmerak ked dojdem k tebe. ;)
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa Denis »

Ja tiez meriam hodnoty vody priamo v akva, i ked mam obcas strach, ze si prenesiem na merakoch z jedneho akva nejaku chorobu (aj ked ziadnu nemam) do dalsich 10 akvarii.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Biokriminalisticke forum, aneb nevysvetlitelne uhyny

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Podla mna sa z toho plastu nieco uvolnuje a krevetkam je z toho zle.

A uplne brutalne to bolo ked som asi 6 krat meral tds v kybli so vstupnou vodou(nevedel som sa trafit s GH+) a tu potom nalial do akvaria.

Jamro nejde o hodnoty, tie meria dobre ale zle vplyva jeho pritomnost vo vode na krevetky.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ahojte. tym ze som zacal s kaprozubkami tak sem malo chodim, ale predsa som si vsimol nieco zaujimave. Tym ze ryby krmim roznymi druhmi mrazenej potravy, ktora kedysi zila, tak to co ostane na sietke davam do krevetkaria, nech to krevetky vyzeru. velmi im to sice chuti - hovadzie srdce, cierny komar, ziabronozka, ale zacal som pozorovat, ze krevety maju problem so zvliekanim. na internete koluju fotky kedy je ma krevetka za hlavohrudou prasklinku a vacsinou potom zomrie. pri tychto fotkach sa pise ze ide o problem so zvliekanim, maval som to aj ja ale nezistil som preco. kazdopadne teraz maju naozaj problem so zvliekanim a vyzera to uplne inak. pozoroval som to aj u starych aj u mladych krevetiek, nevedia si vyzliect kozu na hlave. nastavaju tym padom pripady kedy maju deformovane klepietka alebo antenky a kreveta potom plava krivo. krevetu som potom videl ze zacala mat nekrozu svaloviny tak isla rybam. kazdopadne je asi fakt pravda, ze priliz vela bielkovin to asi sposobuje, aj ked by bolo treba dozistit ci to sposobuju aj rastlinne bielkoviny alebo iba zivocisne.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný